Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

9 hours ago, mladenq said:

Sick (2022)

horor slasher, dobro poznata izolovana koliba postavka, ali sa covid twistom! i (ako se ne tripujem) referencama na gospodara prstenova!

zabavan, drzi paznju, i za divno cudo, 'zrtve' nisu potpuno nesposobni krelci

preporuka za kezual gledanje

Ovo sam imao na listi i ne znam što mi je ispalo sa liste. Dobro si me podsetio.

Taman da pogledam i tu M3gan što sam video da su neki pohvalili već.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Mosul generički, romantizovani akcioni film. Jedino što mi je bilo super je što je zasnovan na istinitoj jedinici, i da me je film povukao da pročitam više o njihovoj sudbini, koja je daleko zanimljivija.

Novinar Njujorkera je objavio sjajan članak o njima, i koliko su bili u kurcu u bici za Mosul - porodice iza neprijateljskih linija, oni među retkima koji su voljni da se bore, manjak ljudi i tehnike.

https://www.newyorker.com/magazine/2017/02/06/the-desperate-battle-to-destroy-isis

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

jbg ja ne videh nista romantizovano u ovom filmu, a i  bar nema americke patetike, i zapadnoevrospke politicke korektnosti od koje dobijas proliv u prva 2 minuta ratnog filma

radnja filma je izmisljena koliko sam ja citao o filmu, aiskreno nesto mi se ne cita objektivni njujorker 

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 8:59 AM, mladenq said:

Ta M3GAN iskace na sve strane, nisam gledao, imam neki osecaj da je glupavo.

e pa pogledah!

M3GANhttps://www.imdb.com/title/tt8760708/

Screenshot 2023-02-10 at 08.00.43.png

I da, definitivno je Child's play za 21 vek. Šta više i ima toliko memorabilije i referenci na Child's Play da ne može da se promaši 🙂

Šta ga znam ... vidi se jedan nivo dodatne produkcije u odnosu na standardne filmove ovog tipa što doprinosi kvalitetu. Da je generalno glupavo možemo da kažemo, mislim, robot lutka i to je svima ok 🙂 napravljena od titanijuma bez razloga (ali zato ima ona Keti Peri pesma "I am titanium" što je zanimljiv nod! :)) 

Poseban lejer koji kao donosi dubinu je ova klinka koja kreće da razvija agresivno ponašanje kad m3gan nije sa njom jer se prosto povezala a ova joj povlađuje itd, i onako, ima to neki svoj fazon.

Meni glavni problem je što su prva ubistva nekako čudno snimljena i uopšte nisam mogao da "stavim prst na to" što i šta mi fali. I onda sam tek posle gledanja pročitao na netu da je film zapravo bio R rated, međutim pošto su se tinejdžeri isprimali na trejler ovi su uzeli i prepakovali ga na PG-13 i onda prosto sve scene su isečene tako da mogu da upadnu u PG-13 što ih čini dosta neprirodnim.

Spoiler

tipa jedna od prvih je kad ova ubije psa, i sad ima ceo detaljan uvod i onda odjednom ništa više ne znamo šta se desilo. Ili kad klinca udari auto, ova mu prvo razvlači uvo pola minuta i onda ga otkine i onda odjednom od se kao srola niz liticu i zgine. Ili baba prekoputa, ova je zahefta za zid i onda polije nekom kiselinom ali se ništa ne vidi samo kao krv ide u odvod ... čudno dosta 🙂

Drugi glupi deo je

Spoiler

tek na kraju filma se glavna junakinja koja je napravila ovu seti da je polije vodom po faci i od pola čaše vode je skoro totalno onesposobi. nikad pre niti posle toga se nisu setili da to ponove, nego umesto da pobegne u kupatilo kuhinju i uključi tuš ova ode u ostavu, da ne pričamo da je prilični design flaw lutka koja ne može da se pokvasi ili ne sme na kišu a košta 10.000$, ali ajde to je druga tema 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 9:16 AM, Jose Jimenez said:

10 marki na M4GAN!

propustio sam zapravo M3GAN5, to bi trebalo da je ispravno, fejlovao sam!

On 2/7/2023 at 11:31 PM, mladenq said:

Sick (2022)

horor slasher, dobro poznata izolovana koliba postavka, ali sa covid twistom! i (ako se ne tripujem) referencama na gospodara prstenova!

zabavan, drzi paznju, i za divno cudo, 'zrtve' nisu potpuno nesposobni krelci

preporuka za kezual gledanje

trebalo je samo da mi kažeš da glumi Jane Adams to bi mi bilo dovoljno 🙂

Ja ne znam kako ta žena nema oskar neki za te svoje uloge totalne sajko žene 🙂

Vide se evidentne sličnosti sa Screamom i naravno petkom 13. itd, ne znam gde si video reference na gospodara prstenova, osim ako ne smatraš ovu glavnu junakinju hobitom jer ima 1,2m 🙂

žrtve nisu nesposobni krelci, ali i ovde imamo onu varijantu aha, zveknuo sam ga, pao je onesvešćen, neću da se potrudim da i ostane tako kako je tako što ću da ga zabodem nečim u glavu nego ću da bežim u random smerovima 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

žrtve nisu nesposobni krelci, ali i ovde imamo onu varijantu aha, zveknuo sam ga, pao je onesvešćen, neću da se potrudim da i ostane tako kako je tako što ću da ga zabodem nečim u glavu nego ću da bežim u random smerovima 🙂

to da, ali kontam nesto mora od tih stvari, inace ce trajati horor 20min :d

1 hour ago, Lucky said:

ne znam gde si video reference na gospodara prstenova, osim ako ne smatraš ovu glavnu junakinju hobitom jer ima 1,2m 🙂

haha, pa ja ne znam da li je to ispalo slucajno na kraju, ili sam samo ja previse puta gledao gospodara pa nalazim reference i gde ih nema, ali scene su jaaako slicne, tj neovisno jedna od druge ne moraju nista da znace, ali kad ih spojis, deluje mi nekako previse da bi bilo slucajno

1. ono kad je doganja do jezera, a ona odveze splav i odvesla - kad nazguli doganjaju hobite do reke one ili sta vec, a oni upadnu na splav i odveslaju

2. kad je ganja kroz sumu, ona izadje iz sume predje preko puta i usteka se ispod nekog drveta a ubica je trazi iznad - kad se hobiti sklone sa puta i ustekaju se ispod drveta a nazgul ih trazi iznad

3. kad zapale onu na kraju a ona istrci na put zapaljena pomahnitala - denethor trci zapaljen pomahnitao :d

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

uf 🙂 dobre su ti reference ali mislim da si se možda ipak isprojektovao ili ako ne to, režiser je bio pod velikim uticajem 🙂

mislim, to sa skrivanjem na putu je on 101 iz knjige šta rade u filmovima, a čak i ovo sa zapaljenom se jako često viđa na dosta mesta.

splav, možda, to ne mogu da kažem da je standardna stvar 🙂

mislim, svakako zanimljivo zapažanje, možda tu i ima nečega 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Cabin in the Woods je jedini dao objašnjenje zašto su ljudi u hororima retardirani.

dobar film realno! sad već evergrin!

Mr. Harrigan's Phone https://www.imdb.com/title/tt12908110/

Ako vas interesuje kako bi izgledala horor drama onda je to ovaj film :))

Baziran na noveli Stivena Kinga praktično je drama/tinejdž_whatever gde eto igrom slučaja postoji i blagi horor tj. "strava i užas" element.

Nije toliko grdno, neobično je, sporo se odvija i nema razloga da traje 1:45h, ali onako, ima tu dozu "natprirodnog" taman kad zatreba.

Link to comment
Share on other sites

Avatar: The Way of Water (2022)

iznenadjujuci broj ljudi, nakon ovoliko dana prikazivanja, skoro puna sala

kanim se od decembra da odem da pogledam, i mogu reci da mi zao sto nisam ranije otisao, prijatno iznenadjen

neces steci neki dublji utisak o svetu je li, ali je sadrzajan, vizuelno odlican i zabavan

as far as blokbasteri go, odlican

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenq said:

Avatar: The Way of Water (2022)

iznenadjujuci broj ljudi, nakon ovoliko dana prikazivanja, skoro puna sala

kanim se od decembra da odem da pogledam, i mogu reci da mi zao sto nisam ranije otisao, prijatno iznenadjen

neces steci neki dublji utisak o svetu je li, ali je sadrzajan, vizuelno odlican i zabavan

as far as blokbasteri go, odlican

keva bila u bioskopu da gleda avatar sad za vikend, bila je sama u sali 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja ga gledao pre par nedelja u onom 4D sranju u Ada Mall-u (protiv svoje volje odveden i na film, i na 4D, ali nisam imao puno izbora!) i ono, smorio sam se kad su krenuli da gnjave sa drmajucim sedistima bez razloga i da svako malo pokusavaju da mi istresu kokice na pod. u istoj sceni sam beli mali batica sa dredovima koji je zatvoren u sobi, pa se tresu sedista kad on nesto uradi, a onda 2 sekunde kasnije sam neka stolica koju baca na zid u toj nekoj sobi gde ga drze. ono, nigga pls, niko nije seo ni da proveri da li ima smisla to drmanje, nego samo rokaju na sve strane, prilicn je gimmick i unistilo mi film...

... koji ima dosta krindz momenata i nekih decjih bolesti, ali sve to smo vec znali jelte. vizuelno jeste okej, ali koliko god se trudio da pokaze to "jaoj vidi koliko je X veliko, vidi ga sad u ovom kadru kad je Y pored da bi stekao utisak velicine, tacno se vidi kako je ogromno" (te oni "kitovi" veliki, te onaj brod kojim ih love i raznorazne drugie stvari), nikad nisam stekao taj omg utisak koji Villeneuve uspesno prenosi kada radi kadrove da naglasi velicinu necega (no homo). one "I see you" govno scene, to sto glavni burazer kome naglasavaju da je i dalje vojnik pre svega, donosi odluke koje nisu vojnicke, vec vidjena Pokahontas prica, predosadni glavni negativac,"Murica fak jea" momenti i Carmela Soprano kao jaka zena general loly. jos neko negde rece da se vec rade treci i cetvrti deo, swe pohwale.

u sustini se uvek osecam kao kurva kad odem u bioskop i dam pare za los film, zato i idem jednom u godinu dana. nije ovde bilo toliko lose, ali opet mi je trebalo tusiranje =(

Link to comment
Share on other sites

za razliku od 3D, IMAX itd ja se tripujem da taj 4D je zapravo neki ono lokalni sistem koji nije prihvaćen globalno nego tako neki bioskopi se istripovali da to mogu da ubace zarad dodatno ugođaja i onda radi po najglupljem nekom principu koji napravi pattern kad će da se drma stolica.

moram priznati da nisam probao a iskreno me ni ne privlači jer mi ne deluje da je za gledanje to dobar trip. 

ako hoću da me drma stolica sešću u one masažere :))

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Lucky said:

keva bila u bioskopu da gleda avatar sad za vikend, bila je sama u sali 🙂

hah, kod mene mozda 3 slobodna mesta, juce oko 17h, usce

@evgeniy

a prilagodis ocekivanja, naravno da ce biti krindz momenata itd, mega blokbaster je u pitanju

ali u poredjenju sa prosecnim superherojskim poslednjih godina, koje vise ne mogu ni u pozadini da pustim, kad nesto radim, koliko su agresivno retardirani, ovo je film i po

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...