Jump to content

Djunta do 4k


gruja

Recommended Posts

znam da si linkovao benzinca nego sam ono napisao više kao generalno mišljenje šta je ok gledati za nju. hteo sam da te pitam da li iz nekog razloga mora da bude benzinac ali si poslednjim postom potvrdio da će joj skoro sve raditi posao. a i dizelaš se teže gasi!1 :D

da, ali kako ce onda da krece iz druge? :DDD

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Kaže kolega može bilo koja provera u bilo kom servisu, ima neku servisnu knjižicu, jeste uvoz iz Italije. Gume su loše.

jebiga, to ostaje drugi pick, sutra gledamo Corsu, na papiru je mnogo bolja situacija nego sa tom Microm

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nov moze da bude skup ako se ne pravi u eu, a mislim da nije jer je sa nekim akcijama 1.3mjet dizel bio ispod 10k.

 

Polovan je skup jer MULTIJET DIZEL 1.3.

 

Interesantno je da trenutno uopste u ponudi nema Swift dizel nov da se kupi http://www.suzuki-srbija.rs/Upload/auto/swift/sajamski%20cenovnik%20Swift.pdf Ali cenovno da, tu je negde s Corsom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nov swift benzinac je bio na akciji za 9k cini mi se, a sto nasi vole da nagruvaju cene polovnjacima jbga...offtopic, kad bih imao pare uvek bi pre uzeo nova kola do 10k recimo nego nesto polovno

za 10k možeš da kupiš odličan polovan automobil koji je malo prešao i koji je pre 2-3 godine bio 15, dok za 10 za nova kola dobiješ veoma skromnu opremu i slabiji motor

al opet, sve je stvar ukusa

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

mačka u džaku zavisi od toga koliko novca imaš. Ako daješ već 10k na polovan auto, nećeš gledati uvoz iz pizde materine sa "pravih 150k" već možeš da juriš auto od prvog vlasnika koji je možda još uvek u garanciji (do 4 godine star) i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

A izmedju benzinca koji je prešao 40k i dizela od 170, teško da ću izabrati dizela :)

son ajm disapojnt

 

- taj 1,4 hdi u C2 je jbno neuništiv motor, može da valja 500k km bez problema a cena onog sto sam linkovao je jaka, pa kapiram da je i dobro održavan

- auto koji je mator a presao je malo ne mora da bude dobro u praksi, nadam se da su poštovali redovan servis (barem) jednom godišnje.

- citroen c2 je najlepši polovan gradski auto koji se ovih dana kupuje, da te ne bude blam ni kad ga ti nekad provozaš :)

- troši NEEEENORMALNO malo

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

mačka u džaku zavisi od toga koliko novca imaš. Ako daješ već 10k na polovan auto, nećeš gledati uvoz iz pizde materine sa "pravih 150k" već možeš da juriš auto od prvog vlasnika koji je možda još uvek u garanciji (do 4 godine star) i sl

 

pa iskreno, ako dajem 10k za polovni auto, pre bih jurio nesto matorije tipa honda accord/citroen c5 sa vishe predjenih km nego da kupim proceed/i30 koji je 4 godine mator od prvog vlasnika al' je gazhen po bgu i okolnim selima :D mada po meni polovnjak je i dalje do jaja rizik i treba gotivno da te usere da ne bi jebao auto posle

Link to comment
Share on other sites

pa iskreno, ako dajem 10k za polovni auto, pre bih jurio nesto matorije tipa honda accord/citroen c5 sa vishe predjenih km nego da kupim proceed/i30 koji je 4 godine mator od prvog vlasnika al' je gazhen po bgu i okolnim selima :D mada po meni polovnjak je i dalje do jaja rizik i treba gotivno da te usere da ne bi jebao auto posle

Evo pošto si ovim direktno prozvao mene kao prvog vlasnika prosida 6 godina starog, dođi da vidiš kakav je taj auto danas (koji sad vredi oko 6500 evra).

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

pa iskreno, ako dajem 10k za polovni auto, pre bih jurio nesto matorije tipa honda accord/citroen c5 sa vishe predjenih km nego da kupim proceed/i30 koji je 4 godine mator od prvog vlasnika al' je gazhen po bgu i okolnim selima :D mada po meni polovnjak je i dalje do jaja rizik i treba gotivno da te usere da ne bi jebao auto posle

to je ako hoćeš veći auto, i sasvim je razumljivo. Ortak je skoro kupio Accorda 2008 2.0 benzinac za oko 10k, 80k prešao, odličan. I da se nadovežem na Dragančetov post, ja kiu i i30 polovne ne bih nikada ni razmatrao, sry

 

update za topic, nismo ni stigli da odemo da vidimo auto u NS, prodali su ga danas, došao lik i iskeširao. Tako da, nanjušio sam dobar, samo nisam stigao da odreagujem na vreme

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

o jebem vas

 

Ako redovno servisiraš Kiju ili Hjundai u ovlašćenom servisu, imaš garanciju na njihova vozila 7 odnosno 5 godina. Eto npr. moj prosid je među najmatorijima ali je još uvek u fabričkoj garanciji. Aj sad s jedne strane imaš neki auto bilo koji drugi, a sa druge strane auto koji kao polovan star 3-6 god ima FABRIČKU GARANCIJU? To znači da ako neko nije redovno i adekvatno održavao svoju Kiju ili Hjundai - izgubio je tu garanciju i takav auto ne treba kupiti, jel. Pa nije li to prednost koja je univerzalno validna pri kupovini POLOVNOG vozila? Druga je stvar ako čovek apriori ima predrasude prema koreancima, onda recite da je tako.

 

A i na stranu priča o garanciji, i30 i ceed su se pokazali kao odlični u eksploataciji - iz mog iskustva, iz priče naših ljudi koje znam iz Kije i Ace Todorovića koji mi je prijatelj i na koga ste vi koji jurite polovnjake verovatno već naleteli negde na netu.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

opet, ROI na kia/hyundai vozilima je manji, i cene su im manje od npr odgovarajućih modela "većih" brendova. Eto, ti možeš svoju kiu koja je negde 2008 da prodaš za iste/manje pare nego ja moj a3 koji je 2006 i gde ja nisam prvi vlasnik (što je uvek plus kod kupovine). Jebiga, ali tako jednostavno tržište kaže, i ne samo ovde, i ja lično kad kupujem bilo šta, gledam kako ću ga kasnije prodati uvek, jer jednostavno živimo u takvom svetu gde se bilo koji proizvod koristi određeni period godina, a ne doživotno (doživotno da bude recimo 10-15 godina) kao naši matorci

 

just my 2 cents

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa nije to presudni naravno, jer ako generalizuješ tako, ispada da će neko pre uzeti 10 godina starog audija nego 6 godina staru kiu ili da će neko stvari gledati samo kroz novac koji može posle da dobije za njih. Mnogo faktora ulazi u priču kod kupovine kola, i možemo da naglabamo do sutra, ali je ovde diskusija na prošloj strani krenula od premise "bolje nov za 10k nego polovan", što je po meni glupost

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...