Jump to content

Navijači, trofeji, pleme, obeležja...


prota_

Recommended Posts

ortak jedan imao istu situaciju kao doca.

 

on nosio srbi grobarsku majicu, i startovala nas dva klinca u vojvode stepe i oće da mu skinu majicu. on se nekako izvukao na to što je iz majdanpeka kao nije znao ovo ono. kasnije sam video te klince da kao patroliraju tuda. rekli su mi i da radovci drže taj deo vojvode stepe oko crkve i da te tu smaraju ako imaš tuđa obeležja. ono, čekaju posle derbija na tramvajskim stanicama tu i čekaju ko će da se zajebe da ide sam sa šalom zvezde ili partizana pa ih skidaju.

 

koji bre kurac ...

Link to comment
Share on other sites

ortak jedan imao istu situaciju kao doca.

 

on nosio srbi grobarsku majicu, i startovala nas dva klinca u vojvode stepe i oće da mu skinu majicu. on se nekako izvukao na to što je iz majdanpeka kao nije znao ovo ono. kasnije sam video te klince da kao patroliraju tuda. rekli su mi i da radovci drže taj deo vojvode stepe oko crkve i da te tu smaraju ako imaš tuđa obeležja. ono, čekaju posle derbija na tramvajskim stanicama tu i čekaju ko će da se zajebe da ide sam sa šalom zvezde ili partizana pa ih skidaju.

 

koji bre kurac ...

Па лол, иде са ''потенцијално спорним обележјем'' около, ја бих увек рачунао да неко може да ме исмара, чак невезано за то дал сам на повољној територији или не.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne, ne, znao sam i ja za to. čak sam mu i govorio da će ga kad tad neko startovati. ima toga i u novom sadu.

 

ono što je meni izazvalo "koji kurac" reakciju je to što patroliraju svojim krajem i čekaju na tramvajskim stanicama posle derbija. ono, izorganizovali su se i imaju plan akcije samo da bi skidali majice. koliko dokon ili zaluđen moraš biti.

Link to comment
Share on other sites

ono što je meni izazvalo "koji kurac" reakciju je to što patroliraju svojim krajem i čekaju na tramvajskim stanicama posle derbija. ono, izorganizovali su se i imaju plan akcije samo da bi skidali majice. koliko dokon ili zaluđen moraš biti.

 

Pa ono, imaš 15-18 godina, nije kao da sve pršti od obaveza i jurnjave, još je sad i raspust :)

Link to comment
Share on other sites

Па у Новом Саду има убедљиво највише увистава у навијачким обрачунима, ал оно убедљиво.

 

А иначе, ваљда још траје оно примирје, тако да сам и ја помислио да Доби тролује.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

I ja isto mislim, ali ja sam el operisan of fudbala em od socijalizacije u globalu. Ali znam dosta ljudi koji bi isto rekli. Tako da kontam da je neki paralelni univerzum koji ja ne vidim a ne vidi ni on mene i sve kul. Kohabitacija 100%.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

koliko ja zivim u nekom drugom svemiru kada ne shvatam ovo ma koliko se trudio :/

 

Прво дисклејмер: наравно да има неоспориву дозу кретенизма, ал није ми јасно шта ти је тачно несхватљиво. Капирам да то нико с форума не би радио, ал ти баш кажеш да се трудиш да схватиш, ал као не успеваш.

  • Upvote (+1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

koliko ja zivim u nekom drugom svemiru kada ne shvatam ovo ma koliko se trudio :/

 

Trpy, detence mu, šta tu ne shvataš, ostvariš achievement, dobiješ trophy, hvališ se kod saplemenika. Mislim to ti je jedan od osnovnih postulata bajnosti od plemenskih saveza do modernog društva, samo što se proteže danas na različite sloveje društa , pa se tako i manifestuje drugačije.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da mislio na navijace kao takve. Na pridavanje znacaja fudbalskom, ili bilo kom drugom, timu do te mere da idemo da se lemamo i da patroliramo po teritoriji i cekamo da nahvatamo pripadnika drugog tabora. Mislim na ceo koncept.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da mislio na navijace kao takve. Na pridavanje znacaja fudbalskom, ili bilo kom drugom, timu do te mere da idemo da se lemamo i da patroliramo po teritoriji i cekamo da nahvatamo pripadnika drugog tabora. Mislim na ceo koncept.

Али управо му људи кажу да је тај концепт фундаменталан и да не треба да га конкретизује и диже на навијање и патролирање крајем и лемање, па ће му бити схватљив.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Прво дисклејмер: наравно да има неоспориву дозу кретенизма, ал није ми јасно шта ти је тачно несхватљиво. Капирам да то нико с форума не би радио, ал ти баш кажеш да се трудиш да схватиш, ал као не успеваш.

ne mogu da shvatim kakav proces odrastanja dovede do takvog navijacko-hulibratori ponasanja kod tako velikog broja ljudi. Ajd razumem jedan-dva izroda, ali ono, u 2013. godini da se koriste izrazi kao "pleme" i "trofej" i da to bude svima skroz logicno i da imate lagano objasnjenje za to - svaka vam cast ljudi, ja ocigledno moram jos mnogo sociologije i pshologije i antropologije da naucim

Ma samo je opet iznad situacije ... pusti ga ...

mohi sjasi malo i probaj da ne komentarises svaki moj post. tnx

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 9
Link to comment
Share on other sites

Brate, neki ljudi se cimaju za reputaciju u video igrama, neki u poslu, neki u kraju i navijackom svetu. Toga ima apsolutno svuda, negde je manje negde vise izrazeno, ne znam sta tu nije logicno tebi? Potpuno druga stvar je da li je to ispravno ili dobro u odnosu na neka merila razvijenog drustva ili cega god.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da shvatim kakav proces odrastanja dovede do takvog navijacko-hulibratori ponasanja kod tako velikog broja ljudi. Ajd razumem jedan-dva izroda, ali ono, u 2013. godini da se koriste izrazi kao "pleme" i "trofej" i da to bude svima skroz logicno i da imate lagano objasnjenje za to - svaka vam cast ljudi, ja ocigledno moram jos mnogo sociologije i pshologije i antropologije da naucim

Јел ти тролујеш или шта?:)

 

Мислим лол, ''изрази као племе и трофеј'', брате, то су фазон архетипни изрази, имаш и ти своја племена и своје трофеје, само што нису навијачка група и супарничка мајица. Лепо ти кажем да сведеш на, ај да склепамо израз бихејвиористички фундамент, па ће ти бити јасно. Зато ти је човек и рекао ''племе и трофеј'' да би ти контекстуално пренео, а ти се онда још више узјогунио и узео да буквалишеш лол.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...