Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

idi čitaj malo recenzije te krš ploče, pa malo prethodne postove, a onda pročitaj koja je ciljana cifra za konfiguraciju pre nego što kreneš da lupaš gluposti.

Koristio sam asrock z97 pro4 na i5 4690k, ploca je bila vrela kao sporet.

 

Drugar ima ovu plocu zu pentium g3258, brzo je zameni sa asus h81 plocom... za oc asrock preskoci.

 

Ako uzimas vec k oznaku procesora uzmi jacu plocu.

Link to comment
Share on other sites

Jer ako uzimaš k procesor, onda najbolje da uzmeš ploču sa najmanje fičra i na kojoj ne može da se klokuje procesor, kao recimo h81,lol.

A pošto si sigurno pročitao prošle postove, video si da je preporučena bolja ploča, Anniversary je samo najjeftinija opcija.

Za ove primere o grejanju, mislim da ste ti i ortak tu bili specijalni slučajevi čije se tvrdnje ne poklapaju sa dostupnim podacima i testovima u većini recenzija.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Jer ako uzimaš k procesor, onda najbolje da uzmeš ploču sa najmanje fičra i na kojoj ne može da se klokuje procesor, kao recimo h81,lol.

A pošto si sigurno pročitao prošle postove, video si da je preporučena bolja ploča, Anniversary je samo najjeftinija opcija.

Za ove primere o grejanju, mislim da ste ti i ortak tu bili specijalni slučajevi čije se tvrdnje ne poklapaju sa dostupnim podacima i testovima u većini recenzija.

Nisam to rekao, moze da uzme bolju plocu od te asrock z97,  Kad vec uzima 3770k.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Varas se, ASUS je u pitanju ;)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

jeste, zvuči isto, AS-US, AS-Rock... sad ću da pošaljem ovima gore na linkovima da su pogrešili.

Da li je moguce da si toliki dement? Jel treba ja da kacim sada milion linkova gde ASUS probija rekorde? Jedini segment gde ASUS ne dominira je Z97 jer trenutno nema OC model i tu su manje vise ujednaceni vendori po broju nagrada.

  • Downvote (-1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ne moraš da kačiš, okačiću ja - http://hwbot.org/benchmarks/world_records

Ne kapiram koji je tvoj problem, sem da si ti dement možda pa pričaš tako sa ljudima, a nisi se potrudio ni da pročitaš o čemu si seo da raspravljaš?

 

Niko nije rekao ništa protiv asusa niti je osporavan asus po bilo kom faktoru, niti je poenta u tome. I kao što se da videti, pored asusa, asrock se nalazi takođe u gore pomenutoj listi. Poenta je u tome da asrock ploče nisu loše zadnjih godina i da se dobija solidan broj fičra za ok pare.

 

Dok ako uzmeš Asus sa sličnim specifikacijama, platićeš više, a poenta cele priče o uzimanju bolje ploče i plaćanju više pada u vodu iz razloga što je čovek naveo određenu cifru koju bi dao, i kao najštedlivija varijanta je asrock u tom cenovnom rangu. Rado bih ja rekao da uzme maximus ili sabertooth ali to nema za ~100€ i manje. Što da imate iole mozga bi skapirali da ste samo čitali o čemu se priča uopšte, a ne da ste seli da kenjate da bi kenjali.

 

Ako ste hteli da budete korisni, dajte bolje vašu opciju i preporuku za tih ~900€, kao što je recimo zverko dao, a ne da se frljate poluargumentima koji nemaju apsolutno nikakav značaj za trenutnu priču. Ja sam rekao šta imam, pa vi ako imate dalje preporuke na ovu temu, samo napred, ja se dalje u tu priču neću upuštati jer sam rekao šta imam i šta mislim da može najbolje da se uradi za te pare ako možete bolje, napišite.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ne moraš da kačiš, okačiću ja - http://hwbot.org/benchmarks/world_records

Ne kapiram koji je tvoj problem, sem da si ti dement možda pa pričaš tako sa ljudima, a nisi se potrudio ni da pročitaš o čemu si seo da raspravljaš?

 

Niko nije rekao ništa protiv asusa niti je osporavan asus po bilo kom faktoru, niti je poenta u tome. I kao što se da videti, pored asusa, asrock se nalazi takođe u gore pomenutoj listi. Poenta je u tome da asrock ploče nisu loše zadnjih godina i da se dobija solidan broj fičra za ok pare.

 

Dok ako uzmeš Asus sa sličnim specifikacijama, platićeš više, a poenta cele priče o uzimanju bolje ploče i plaćanju više pada u vodu iz razloga što je čovek naveo određenu cifru koju bi dao, i kao najštedlivija varijanta je asrock u tom cenovnom rangu. Rado bih ja rekao da uzme maximus ili sabertooth ali to nema za ~100€ i manje. Što da imate iole mozga bi skapirali da ste samo čitali o čemu se priča uopšte, a ne da ste seli da kenjate da bi kenjali.

 

Ako ste hteli da budete korisni, dajte bolje vašu opciju i preporuku za tih ~900€, kao što je recimo zverko dao, a ne da se frljate poluargumentima koji nemaju apsolutno nikakav značaj za trenutnu priču. Ja sam rekao šta imam, pa vi ako imate dalje preporuke na ovu temu, samo napred, ja se dalje u tu priču neću upuštati jer sam rekao šta imam i šta mislim da može najbolje da se uradi za te pare ako možete bolje, napišite.

Ja rec nisam rekao o konfiguraciji koju si mu sklopio, nisam je ni pogledao te nisam ni komentarisao. Nisam komentarisao ni tvoju procenu da ce cene svih komponenti padati iako je dolar enormno skacio ali opet to verovatno nema veze jedno sa drugim i nije tema mog komentara.

Ja nisam rekao ni da su Asrock ploce lose. 

 

Ja sam, vezano za tvoj komentar da se na Asrock plocama obara najvise rekorda, rekao da ASUS osvaja najvise nagrada/obara rekorda, sto se vidi i iz tabele koju si sam prilozio. Ja sam komentarisao samo nagrade/obaranja rekorda a ti si krenuo sa nekim svojim sarkazmom. E zbog toga si dement, jer si uradio upravo ono sto si meni "prikacio" a to je komentar bez citanja?

  • Upvote (+1) 2

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam, vezano za tvoj komentar da se na Asrock plocama obara najvise rekorda, rekao da ASUS osvaja najvise nagrada/obara rekorda, sto se vidi i iz tabele koju si sam prilozio. Ja sam komentarisao samo nagrade/obaranja rekorda a ti si krenuo sa nekim svojim sarkazmom. E zbog toga si dement, jer si uradio upravo ono sto si meni "prikacio" a to je komentar bez citanja?

 

ok, moja greška, nije većina i tu sam izgleda pogrešno skapirao tvoj komentar kao sarkastičnu kritiku, a ne ispravku. Ali osvaja nagrade i na listi je, što je samo jedna od stvari koja govori da nisu sranje ploče kako je ovaj gore navodio, iako je možda lično imao problema sa istima. Pa ako smo se tu nesporazumeli, izvini, nije namerno.

 

 

PS: vidim da mi mohi nešto piše, očigledno ne kapirajući da mi je na ignoru već odavno, ali mogu da se kladim da i dalje ne daje nikakav konstruktivni doprinos forumu, niti društvu generalno svojim postojanjem i pisanjem.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ok, moja greška, nije većina i tu sam izgleda pogrešno skapirao tvoj komentar kao sarkastičnu kritiku, a ne ispravku. Ali osvaja nagrade i na listi je, što je samo jedna od stvari koja govori da nisu sranje ploče kako je ovaj gore navodio, iako je možda lično imao problema sa istima. Pa ako smo se tu nesporazumeli, izvini, nije namerno.

 

 

PS: vidim da mi mohi nešto piše, očigledno ne kapirajući da mi je na ignoru već odavno, ali mogu da se kladim da i dalje ne daje nikakav konstruktivni doprinos forumu, niti društvu generalno svojim postojanjem i pisanjem.

Naravno da nisu sranje, to je ASUS-ov brand za klanje sa jeftinijim konkurentima (MSI pa na dole), tako da dosta tehnologija dobiju od najboljih ;)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

može, mada ako nategneš malo do nekih 530-540, možeš da uzmeš bolji procesor koji može i da se klokne malo na toj ploči i 270X sa 4GB vrama, tj:

 

http://itsvet.com/proizvod/intel-i5-4670k-3.4ghz-6mb-lga1150/comp_comp_cpu/46/560

http://itsvet.com/proizvod/kingston-8gb-(2x4gb)-1600mhz-ddr3-hyperx-blu-khx1600c9d3b1k2-8gx/comp_comp_ram/71/1681

http://itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-r9-270x-4gb-gddr5-dual-x-oc-boost-11217-04-40g/comp_comp_vga/130/3809

http://itsvet.com/proizvod/asrock-z97-anniversary/comp_comp_mboard/149/2909

 

Mada bi onda valjalo uložiti i u neki ok kuler vazdušni, što je dodatnih 30ak €. A sa 4440 umesto 4670K, izađe malo manje od 500€, što je opet ok.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje. Da li integrisana grafika (Intel HD graphics 4400) sa procesora intel core i3 4130 ima neku ulogu ako bih uzeo konfiguraciju sa zasebnom grafickom karticom? Prodavac mi je preporucio odredjenu konfiguraciju sa pomenutim procesorom i Ge force grafikom. Da li se isplati uyimati taj procesor ako uzimam i odovojneu grafiku?

Link to comment
Share on other sites

Стрицу треба лап топ :) Буџет од 35 до 40 хиљада . Најзахтевније што ће радити јесте гледање филмова . Било би добро да му је дијагонала 17 да може на рате и да му је гаранција што дужа :))) Неће да узме десктоп јер хоће да носи лап и у село :) Не знам да ли би му можда таблет био боље решење ? 

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...