Jump to content

SD Crvena Zvezda 2013/2014


Astora

Recommended Posts

Pazi, naravno da je trener taj koji mora da "oseti" ekipu na terenu i svojim odlukama omogući da igra "teče" nikako da branim Radonjića ali sam opet uzdržan što se tiče kritikovanja. Čekam da se završi sezona i podvuče crta pa da vidimo kakvi su njegovi rezultati. Siguran sam da uprava kluba nije vezana za Radonjića kao na primer što je partizan za ono krme debelo tako da ukoliko bude "bolje prilike" će ga sigurno zameniti, naravno ukoliko se na kraju ispostavi da njegov rad u prethodnoj sezoni nije bio dovoljan. A siguran sam da niko u klubu ne duguje ništa Radonjiću i da će samo rezultatima ostati na mestu trenera.

...

Link to comment
Share on other sites

Najvec problem sa Radonjicem i njegovim vodjenjem ekipe je sto zvezda ne igra organizovan napad. Bukvalno od pocetka sezone ja nisam video neku akciju koja nije cist individualizam. Imamo jednog od najdominantnijih centara koji igra maks 10 min po utakmici, a i tada mu jedva uguraju loptu bez ikakve kretnje. Ogromna je razlika kada gledam partizan i vidim kretnje u napadu koje imaju jebenog smisla, uzastopne blokove i izgradjene akcije za sut. Zvezda cak ni pick and roll jebeno ne igra. Ne znam meni je jednostavno odvratan basket koji zvezda igra iako za sada ima vrlo dobre rezultate meni je mucno da gledam takvu kosarku.

ja sam mislio da samo ja to vidim... i to me uzasno nervira kod gledanja kosarke... i zato ne gledam razne lebrone vec 10ak godina... ne siljim kurac na fiziku i 1v1... mi smo na basketu zvali vise akcija od zvezde...

u pravu ste , trebali smo da se rastrcimo i da se napucavamo sa uniksom, proshli bi sigurno

pljujete radonjica na osnovu defanzivne igre vs budeveljnika i uniksa jer druge utakmice verovatno niste ni gledali, poshto kazete da ne igramo napad

*edit*

sad bi voleo da se vukoicic vrati poshto ga prizivate

matori sta ti je?!? ko da ti caleta prozivamo...

zvezda bukvalno GLAVINJA u napadu... i to svaku utakmicu koju sam gledao... a dobijamo zato sto dzenkins pogodi... ili nelson... ili jaka... ali to je bez akcije... nego nabijes glavu krenes na petoricu i onda si ili pokojnik ili pukovnik... isto kao sto je dzenkins poslao zvezdu u polufinale, tako je i izgubio protiv izraelaca u beogradu (ako se dobro secam)... lepo je rekao optimus mi nemamo ni pick and roll... napad se igra na individualni skill...

Link to comment
Share on other sites

Сваки тим има акције па и Звезда :)) . Звезда има  акцију и за Бобија само што она тешко успева јер Боби има 222  цм, лошу координацију и високо тежиште па запне у блоку и онда да би се извукао из блока  прави неки полу круг пречника 2 метра и онда се позиционира 3 метра од коша   :))) Лако је спровести акцију за играча као што је Бертанс( јер има 208 и координацију покрета такву да може из трка да шутне )  и ако га чува нижи играч он може да шутне преко њега без проблема а ако је виши или сличне висине ( четворка ) онда је спорији 2х од њега. Као што је опет лако спровести акцију за Богдановића али то је опет играч високе класе. 

Што се тиче пик енд рола прича се стално понавља. Пик енд рол Звезда игра само што је ефикасност тог пика мала па се онда не примећује. За добар пик мораш имати играча који може да прети улазом шутем и асистенцијом + центра који може да се отвори. Најбољи пример је Јасикевичијус и било који покретни центар :) . Дакле када је Боби у игри и игра пик са  Нелсоном да ли Боби може да се одвије из блока брзо и оде до коша ? Не може . Да ли може да се отвори за шут ? Не може. Да ли Нелсон може да шутне из покрета ? Не може . Може само на улаз да иде или евентуално да наскочи у рекету па шутне. Итд итд. 

  • Upvote (+1) 1

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Сваки тим има акције па и Звезда :)) . Звезда има  акцију и за Бобија само што она тешко успева јер Боби има 222  цм, лошу координацију и високо тежиште па запне у блоку и онда да би се извукао из блока  прави неки полу круг пречника 2 метра и онда се позиционира 3 метра од коша   :))) Лако је спровести акцију за играча као што је Бертанс( јер има 208 и координацију покрета такву да може из трка да шутне )  и ако га чува нижи играч он може да шутне преко њега без проблема а ако је виши или сличне висине ( четворка ) онда је спорији 2х од њега. Као што је опет лако спровести акцију за Богдановића али то је опет играч високе класе. 

Што се тиче пик енд рола прича се стално понавља. Пик енд рол Звезда игра само што је ефикасност тог пика мала па се онда не примећује. За добар пик мораш имати играча који може да прети улазом шутем и асистенцијом + центра који може да се отвори. Најбољи пример је Јасикевичијус и било који покретни центар :) . Дакле када је Боби у игри и игра пик са  Нелсоном да ли Боби може да се одвије из блока брзо и оде до коша ? Не може . Да ли може да се отвори за шут ? Не може. Да ли Нелсон може да шутне из покрета ? Не може . Може само на улаз да иде или евентуално да наскочи у рекету па шутне. Итд итд. 

+1

Link to comment
Share on other sites

Сваки тим има акције па и Звезда :)) . Звезда има  акцију и за Бобија само што она тешко успева јер Боби има 222  цм, лошу координацију и високо тежиште па запне у блоку и онда да би се извукао из блока  прави неки полу круг пречника 2 метра и онда се позиционира 3 метра од коша   :))) Лако је спровести акцију за играча као што је Бертанс( јер има 208 и координацију покрета такву да може из трка да шутне )  и ако га чува нижи играч он може да шутне преко њега без проблема а ако је виши или сличне висине ( четворка ) онда је спорији 2х од њега. Као што је опет лако спровести акцију за Богдановића али то је опет играч високе класе. 

Што се тиче пик енд рола прича се стално понавља. Пик енд рол Звезда игра само што је ефикасност тог пика мала па се онда не примећује. За добар пик мораш имати играча који може да прети улазом шутем и асистенцијом + центра који може да се отвори. Најбољи пример је Јасикевичијус и било који покретни центар :) . Дакле када је Боби у игри и игра пик са  Нелсоном да ли Боби може да се одвије из блока брзо и оде до коша ? Не може . Да ли може да се отвори за шут ? Не може. Да ли Нелсон може да шутне из покрета ? Не може . Може само на улаз да иде или евентуално да наскочи у рекету па шутне. Итд итд. 

sve je istina... kada kazem nemamo, nisam mislio da se ne pokusa nijednom na utakmici... ali mi je potpuno ogavno da gledam napad u kome lik ulece u trojicu kao rambo, bez tranzicije, dok 4 lika stoje kao kipovi i pustaju ga "1 na 1"... to se desava precesto... problem je sto oni pogadjaju u velikom broju slucajeva, pa pod adrenalinom izdrzim celu utakmicu, ali serem se u takvu kosarku...

Link to comment
Share on other sites

zvezda bukvalno GLAVINJA u napadu... i to svaku utakmicu koju sam gledao... a dobijamo zato sto dzenkins pogodi... ili nelson... ili jaka... ali to je bez akcije... nego nabijes glavu krenes na petoricu i onda si ili pokojnik ili pukovnik... isto kao sto je dzenkins poslao zvezdu u polufinale, tako je i izgubio protiv izraelaca u beogradu (ako se dobro secam)... lepo je rekao optimus mi nemamo ni pick and roll... napad se igra na individualni skill...

 

 

to za igru u napadu je tacno ako gledash partije protiv uniksa/makabija, ali to su vrhunske ekipe (bolje od nas realno) i ne mozemo da se natrcavamo sa njima, a mi jesmo odigrali ispod proseka pogotovo u napadu (i igraci su se pokenjali). a  protiv budiveljnika smo odigrali najloshije ove sezone

 

 

u aba ligi sam gledao 90% utakmica, u evrokupu sve,i  uvek smo igrali na kosh vishe, tako da naravno da cu da branim radonjica kad neko napishe da igra antikosharku i da ne znamo da odigramo ni pick and roll

 

dobili smo kahu 2x, lijetvus 3x i jedan poraz, glodare 2x i to igrajuci otvoreno, za kosh vishe. sad smo pukli, odigrali loshe i odma' je trener najgori u univerzumu

 

videcemo protiv cibone dal znamo da odigramo povezan napad

 

generalno smo u padu forme i to me najvishe brine pred f4. svi u fazonu mi smo ulozili milione u tim i osvajamo sve bez problema, shto nije tacno  ali debeli smara sa time svaki dan i to se prenesi na medije i stvara se pritisak bez kojeg bi igrali 2x opushtenije/bolje ali svinja zna shta radi i dobar je u tome

 

inace me zabole za radonjica kao i za bilo koga drugog, i daleko od toga da sam strucnjak za kosharku, ali branim ga zato shto smo RECIMO prvi na tabeli, RECIMO smo igrali polufinale evrokupa i RECIMO smo dobili grobare oba puta u derbiju (a NEMAMO skuplju/individualno bolju ekipu od njih iako se ta prica forsira, razlika je minimalna).

 

da smo idealni, leprshavi, nepobedivi daleko od toga. u padu smo forme i to je najveci problem pred f4. 

 

ali da smo dobili to  shto smo dobili na individualni kvalitet bez neke organizacije u napadu to je smeshno. 

 

*edit* i na kraju krajeva, uopshte ne mislim da je radonjic neki extra trener(siguran sam ni da ga ne placamo previshe).  ali mislim da je izvukao odlicnu sezonu i da je miljama ispred vukoicica

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Све смишљам шта да му одговорим, али онда се сетим завршница двомеча против Ритаса и Будивељника и скапирам да ако тада није ништа извалио, неће никад :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

А бре какво је ово глупо гласање :) Зашто Шарић не може да се стави као четворка ?!!!!?!! :)

Нелсон Богдановић Кинси Шарић Варда !

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

'de nadje onu pobegulju na centru, nije odigrao pola sezone :D

sve isto samo bobija na centru, po mom misljenju

шта знам...сви центри су ми срање, а он је баш доминирао :D

мада може и Боби, он доминира у АБА лиги!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

realno Saric je cetvorka, a trojka najbolja je Simonovic, ipak sutira trojke 50% :tf:

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da, ova poštena

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...