Jump to content

Mašinac vs. Megatrend


Recommended Posts

Zato što će u proseku biti isto elemenata ispod i iznad 500, pa u sortiranom nizu ne propituješ nego kreneš od pola i sabiraš, je r tako?

 

Mada to u teoriji, a u praksi koliko se sećam neke rand() "implementacije" imaju problema s raspodelom.

Link to comment
Share on other sites

Деи је, колико видим, пеглао и правни и етф. Па браво браво. Иначе, све може да се научи соло и са тутором. Е како тутор по правилу није бесплатан та се инвестиција избегава коришћем колективног тутора, понекад их у неформалном разговору називају и просветним радницима, где ти као део једне веће групе заинтересованих, а уз помоћ колективног тутора и марљивим радом, учиш и стичеш нова знања.

  • Downvote (-1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

@Vudu

Ubrazanje je zapravo na hardverskom nivou zbog pajplajnovanja i predvidjanja grananja. Kad je niz sortiran, branch prediktor ce pogresiti eventualno na pocetku i na pola milijarde. Kod nesortiranog niza, branch predicting nece vredeti kurca i morace stalno iznova da racuna narednu operaciju... To je taj momenat koji ce faliti svakom priucenom programeru, recimo!

I Vladi

Edited by Цар
Link to comment
Share on other sites

Деи је, колико видим, пеглао и правни и етф. Па браво браво. Иначе, све може да се научи соло и са тутором. Е како тутор по правилу није бесплатан та се инвестиција избегава коришћем колективног тутора, понекад их у неформалном разговору називају и просветним радницима, где ти као део једне веће групе заинтересованих, а уз помоћ колективног тутора и марљивим радом, учиш и стичеш нова знања.

 

Nisam ja isao na ETF, mene je Laslo ucio u skoli za talente a i za informatiku sam isao u Petnicu na takmicenja itd... Poceo sam sa tim jos sa 13 godina a onda mi je Laslo davao knjige sa ETFa i radili smo po njima, prvo nas je ucio neki lik iz Matematicke gimnazije a onda nas je preuzeo Laslo. Svakako da bi neko bio dobar programer mora da nauci sve od pocetka, da zna tacno kako sve funkcionise ispod haube ako to ne znate onda vi nemate pravi uvid u to sto radite. To je cela poenta ali ne delim voodoovo misljenje da to ne moze da se nauci sa samostalno ili uz pomoc nekog tutora, problem je sto vecina to preskace a na fakultetu jednostavno ne mozete to da preskocite.

Link to comment
Share on other sites

Не разумем се у машинце и етфове, али из личног искуства, ако планираш да се бавиш неким техничко-струковним позивом - који није везан за државно-правни поредак и где се гледа скил и те форе, мислим да је боље да то нешто што те занима изгруваш сам. Бар је тако у мојој професији и то не да је тако него омг. Осим ако ниси од оних ликова који могу да дођу гајби са факса, ураде оно што им је остало за факс и после пет сати грувају за себе, невезано за факс.

Е сад, можда је то другачије за ове професије, али реко да убачим своја два динара...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

zabavan je ovaj Daki koji ne propusta priliku da izmeri CS pišicu na svakom koraku

a ovaj koji je uspeo da bude ispod crte na masincu ako ne popravi svoje radne navike bolje neka upise megableju, posto na masincu u zadnjih par godina na budzetu nije samo onaj koga je mrzelo da sedne 5 dana pred prijemni i obrne malo zbirku iz koje ce doci zadaci

Link to comment
Share on other sites

zabavan je ovaj Daki koji ne propusta priliku da izmeri CS pišicu na svakom koraku

a ovaj koji je uspeo da bude ispod crte na masincu ako ne popravi svoje radne navike bolje neka upise megableju, posto na masincu u zadnjih par godina na budzetu nije samo onaj koga je mrzelo da sedne 5 dana pred prijemni i obrne malo zbirku iz koje ce doci zadaci

ja sam ovo hteo da napišem al me bilo blam

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

a ovaj koji je uspeo da bude ispod crte na masincu ako ne popravi svoje radne navike bolje neka upise megableju, posto na masincu u zadnjih par godina na budzetu nije samo onaj koga je mrzelo da sedne 5 dana pred prijemni i obrne malo zbirku iz koje ce doci zadaci

Ja imam 20 poena vise nego sto je trebalo zadnjih 10 godina za budzet , ali sta mi to znaci kad je ove godine drugacije? Tako da je malo trulo da napises nesto o cemu ne znas (a to je da se promenila situacija ove godine sto se tice crte i upisa.)

Hvala ostalima za poruke iako ima dosta offtopica :)

Edited by urosh^_-
  • Downvote (-1) 1

^.^

Link to comment
Share on other sites

pa masinac je uvek bilo veoma lako upisati, nikada tu nije bilo nekog ostrog  kriterijuma, al statistika je surova, 50% ljudi odustane tokom prve godine, josh 20% tokom druge, ko je doshao do trece zavrshava...

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne upises oba fakulteta, pa se onda odluci koji zelis da nastavis? Megatrend sada ima "Fakultet za kompjuterske nauke" i prva godina je besplatna (www.fkn.edu.rs). Znam da su na Masincu katastrofalni uslovi studiranja - stolice su im polomljene, mikrofoni i zvucnici mahom ne rade, jos uvek koriste grafoskope umesto projektora... 

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

pa masinac je uvek bilo veoma lako upisati, nikada tu nije bilo nekog ostrog  kriterijuma, al statistika je surova, 50% ljudi odustane tokom prve godine, josh 20% tokom druge, ko je doshao do trece zavrshava...

1992 nije.

ja sam saodlicnim iz srednje i dobro uradjenim prijemnim bio samofinansirajuci. 683/92 :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Тај рад. Рапидно је опао квалитет машинца. Иако смо ћале и ја на папиру ишли на исти факс машинац из његове ере и из моје су небо и земља.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne upises oba fakulteta, pa se onda odluci koji zelis da nastavis? Megatrend sada ima "Fakultet za kompjuterske nauke" i prva godina je besplatna (www.fkn.edu.rs). Znam da su na Masincu katastrofalni uslovi studiranja - stolice su im polomljene, mikrofoni i zvucnici mahom ne rade, jos uvek koriste grafoskope umesto projektora... 

Jedino što moraš da potpišeš ugovor da ćeš i drugu godinu nastaviti tamo, afaik.

Link to comment
Share on other sites

I ja da se dodam u listu mаsinaca!

 

Zavrsih vazduhoplovni smer i radim u struci u Srbiji - IDEMO! =) Izaberi smer koji mozes da zavolis a da placa kiriju. Ima nekoliko zajebanih predmeta (doduse sad su kriterijumi dosta smanjeni sa bolonjom), ali su i ti predmeti zanimljivi ako si radoznale prirode!

  • Upvote (+1) 1

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Zavrsih vazduhoplovni smer i radim u struci u Srbiji - IDEMO! =) 

 

To što skačeš iz aviona ne znači da radiš u struci  :tf2:

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...