Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Mislim da se ovo konkretno zove egocentrizam predoperacionog perioda razvoja, koliko mogu da se setim ispita iz razvojne psihologije :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

вват

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nije na danasnji dan nego je odigrana prvog septembra protiv Rijeke

 

U pravu si, nisam primetio da je novinski članak od pre dva dana. U svakom slučaju eto slika i zanimljive informacije, ako je neko propustio.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

^ bulseye... to sam bas pre par meseci s drustvom pricao i razglabao...

Mi smo nista drugo do materija koja postaje svesna sama sebe.... paradoks... kakva smo mi ustvari lepota... al jebes sve, bolje da ratujemo i ubijamo i budemo robovi monetarnog sistema i mrzimo jedne druge... ;D prljamo sopstveno postojanje izmisljotinama...

eh... 
 

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 3

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

^ bulseye... to sam bas pre par meseci s drustvom pricao i razglabao...

Mi smo nista drugo do materija koja postaje svesna sama sebe.... paradoks... kakva smo mi ustvari lepota... al jebes sve, bolje da ratujemo i ubijamo i budemo robovi monetarnog sistema i mrzimo jedne druge... ;D prljamo sopstveno postojanje izmisljotinama...

eh... 

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...