Jump to content

slike forumaša


Recommended Posts

Grujo, jel ti je plavuša na bicikli sestra? Mnogo mi ličite, imate isti pogled :D

Nije, ali toliko vremena provodimo zajedno da smo izgleda poceli da poprimamo iste facijalne ekspresije :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavio sam da ti je cura , ali stvarno malo ličite, što je common pojava kod nekih parova koji su dugo/stalno zajedno :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

To bi bila greška kad bi govorio u muškom rodu (bicikl) , ali bicikla je od kad sam se rodio u mojoj sredini ženskog roda , džaba sad da raspravljamo o tome ;)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

bicikla je neispravno

 

Ok, ali kao što Lala kaže biciklo i mlađe generacije kažu bajs, tako i milioni Srba iz dobrog dela centralne, istočne i južne Srbije kažu bicikla. Da sad pitam profesore i nastavnike svih škola u Jagodini, verovatno 90% njih bi biciklu oslovili u ženskom rodu, iako znaju da je ispravno bicikl. Jednostavno je u nekim krajevima ona ženskog roda, kao što je u nekim srednjeg roda.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

alfa znamo da ne volis capketa, nemoj biti _ _ _ _

Превише озбиљно схваташ интернет Реки. Најбоље да ћу да се цимам да не волим некога кога и не познајем, па нисмо Виће.

А оно...и ти си пајсерчина, па ти дајем кутије и зовем те на вопс (но хомо) стално! И питам те како си!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali kao što Lala kaže biciklo i mlađe generacije kažu bajs, tako i milioni Srba iz dobrog dela centralne, istočne i južne Srbije kažu bicikla. Da sad pitam profesore i nastavnike svih škola u Jagodini, verovatno 90% njih bi biciklu oslovili u ženskom rodu, iako znaju da je ispravno bicikl. Jednostavno je u nekim krajevima ona ženskog roda, kao što je u nekim srednjeg roda.

ma skroz kul, i moja baba je govorila bicikla, ali ono prosto ja sam grammar i pravopis naci :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...