Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Читам нешто да је поништена мала матура и питам се има ли године да један тест није макар поновљен, ако не и поништен?

И? Ништа. Кога боли паткица ...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja da sam recimo klinac koji nema toliko dobar uspeh, ali da sam rasturio prijemni, ja bi tužio državu samo tako.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Само оштро. Болесно ми је да се иста сцена понавља сваке године и нико не одговара. Ако је већ тако, укините лепо све тестове и мирна Бачка. Овако је циркус због кога се гро клинаца нервира и онда испадне пу пике не важи. Сећам се кад сам ја полагао пријемни, 95/96 тако нешто, поништили српски. Као провалили тестове. 2013, опет исто ... Докле?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja svaku grešku koju napravim i priznam, ne vidim problem gospodo gramatička elito, ikone obrazovanosti foruma, nosioci drevne mudrosti.

 

A inače sam išao na takmičenja iz srpskog u osnovnoj  [:D]

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam bio najbolji, samo sam išao na međuopštinska i okružna takmičenja zbog mini ekskurzija, dnevnica i sendviča  [:D]

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja svaku grešku koju napravim i priznam, ne vidim problem gospodo gramatička elito, ikone obrazovanosti foruma, nosioci drevne mudrosti.

 

A inače sam išao na takmičenja iz srpskog u osnovnoj  [:D]

kako si isao jeboga ako napises da te je devojka pokupljavala :)

nije to grammar nazi (mada ja zelim da budem grammar nazi, mnogo deca rastu lose i bez cvrste rukemi obrazovanja), to je jebote ono ... ne znam

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

kako si isao jeboga ako napises da te je devojka pokupljavala :)

nije to grammar nazi (mada ja zelim da budem grammar nazi, mnogo deca rastu lose i bez cvrste rukemi obrazovanja), to je jebote ono ... ne znam

 

Pa išao, sam šta znam, bio sam dobar đak, vukovac iz odeljenja, pa su me nastavnici slali na takmičenja :D A to šta mi se i kako desi da kažem u životu i napišem bilo gde po internetima, to sam napisao hiljadu puta, ne obazirem se u neformalnim situacijama i na mestima gde bi trebalo da se razonodim šta i kako pišem, jer sam iz jebenog mesta gde bi rur grammar naziji verovatno implodirali kad bi živeli nedelju dana u slušali kako pričaju ljudi, kako slažu rečenice i akcentuju reči. A na ovom formu se svakom omane, ali baš svakom se dešavalo, i nekako mi je najjadniji oblik argumentovanja kada nekog kreneš da loviš na greške u kucanju/gramatici/pravopisu u bilo kom budućem diskutovanju po forumu.

Eto naprimer Doca je totalno promašio poentu onog što sam napisao, što je jako ozbiljna stvar u ovoj banana državi, samo da bi bacio hihihi nepismeni čabke foru.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ali napisao si da te je POKUPLJIVALA da idete NA akva park!

kako to sebi uopšte smeš da dozvoliš, jeboga, ti si na filozfskom i to još na istoriji. pa bićeš, daj bože, profesor.

jedno je da ti se omakne neki izraz, slucajno napises "neznam", ali daj ono saberi se ffs.

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pokupljivala sam lupio rekoh tamo odmah, ''na'' sam verovatno napisao zato što sam u glavi imao bazene (u jgd tako kažemo za akvapark), a kucao akva park, ako ti je to toliko bitno da se nerviraš zbog toga i da trošimo veče kucajući o tome.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...