Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

Jel moze neko da mi objasni kako se vrsi konverzija evra u us dolare? Juce sam kupio nesto na amazonu i racunali su mi kurs 0.93 iako je 0.89 odnos evra i dolara.(proverio na visa us, visa europe i intezinom sajtu).

 

 

Za jedan dolar:

 

 

11.05.2015   0,93 POS-AmazonPrimeMembership amzncomprme US 0,93
Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Zavisi sta si placao i cime. Kod nasih banaka nije neuobicajeno da ako placas nesto u dolarima a na racunu/kartici imas evre prvo konvertuju dolare u dinare pa onda dinare u evre i tu ti naravno gubis. Mislim da je isti princip cak i kad odes u menjacnicu kod nas, dakle moras da prodjes kroz dinare sto je veliki gubitak, ne moze da ide direktno iz dolara u evro i sl, zasto ne znam, moras da pitas Draleta [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa samo si u tom procesu izgubio dinare :) Koliko ja znam, a desavalo mi se vec par puta konverzija tipa iz dolara u evro ide dolar->dinar->evro. Pritom ti se racuna kupovni kurs za dolare koji je manji i posle prodajni kurs za evre koji je veci i tu izgubis tih nekih 2-3%.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne :) Moras da imas devizni racun, s tim da mislim da mozes da imas karticu koja je vezana za devizni racun u dolarima, pa ako odes i uplatis direktno dolare na racun onda kada placas povuce dolare i ne radi nikakvu konverziju, koliko dolara imas toliko i trosis. Mada ovo je sve teoretski, nikad nisam placao nesto dovoljno veliko da bi me zapravo zainteresovalo :) Ali bi morali da mogu u banci da ti daju tu informaciju, odes pa pitas kako je najpovoljnije da placas u dolarima. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne, dakle to kad imas dolarski znam provereno da ne placas direktno u dolarima, nego imas 300 konverzija. Raspitacu se u banci. Hvala

 

edit:

 

Meni na ~500$ uzeli 20e pa sam se zainteresovao :D Kako god, ne mozes ovo da zaobidjes, al kad imas para u evro nije lose znati u napred koliko ce ti trebati tacno

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Cisto da javim, cuo sam se sa bankom i rekli su mi kad placas u valuti koja nije evro, dodaje se od 4 do 6% od ukupne sume i to kaze da je do banke... da nije neki zakon ili tako nesto(kao ono sto ne moze iz dolara direktno sa dolarskog racuna).

 

Treba videti na dan placanja kakve je stanje na paypalu i skrillu, al koliko vidim danas prosao bi identicno da sam placao preko njih

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Naravno, okreneš carinu, predstaviš se (imenom i prezimenom, nekad traže i JMBG) i ljubazni carinici će proveriti da li ima nečega za tebe.

 

 

photo-2281.jpg?_r=1431936841

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Molim vas za uputstva!

Porucio bih patike jednom rodjaku (kao poklon), sa ovog sajta:

www.balonmanoproshop.com

 

S obzirom da to prvi put radim, ako moze neko da pogleda (eng mi nije jaca strana), da li isporucuju u Srbiji, odakle salju, za koliko stize paket. Naravno, ako je to vidljivo na tom sajtu.

Ako porucim nesto sto kosta 100 evra, da li se placa carina, porez, ili sta se sve placa?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Isporucuju u Srbiju, za neke patike je meni dao isporuka za 3-5 dana i 20 evra postarina, to je bila najjeftinija opcija. Carinu i porez ces najverovatnije platiti posto je vrednost preko 50 evra i salje ti pravno lice, dakle na celu cifru dodas +10% carina +20% pdv, najcesce :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Isporucuju u Srbiju, za neke patike je meni dao isporuka za 3-5 dana i 20 evra postarina, to je bila najjeftinija opcija. Carinu i porez ces najverovatnije platiti posto je vrednost preko 50 evra i salje ti pravno lice, dakle na celu cifru dodas +10% carina +20% pdv, najcesce :)

 

Zwerko, hvala puno na brzom odgovoru, sve ono sto je i bilo potrebno :)

Link to comment
Share on other sites

je l' naručivao neko robu sa nike.com slučajno?

 

hoću da naručim patike da stignu kolegi u hotel dok je u SAD, međutim dok sam prolazio kroz celu proceduru plaćanja izvalio sam da moram da biram gde mi je registrovana kartica, naravno srbije nema.

 

prvo pitanje je da li iko zna hoće li me iseći ako odaberem neku levu zemlju i probam da platim svojom vizom ili je taj odabir zemlje čisto forme radi?

ako će me iseći, ima li ko karticu registrovanu na neku "normalnu" zemlju i hoće da plati za mene (uz nadoknadu naravno)? novac mogu prebaciti preko paypala.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je na nekom šklj (*) sajtu prošlo to što sam odabrao drugu zemlju, al' mi deluje da je više bilo pitanje odvojeno od verifikacije kartice, tj. da taj podatak za zemlju je bio "za njih" i nije išao u verifikaciju za karticu. Ako si shvatio šta hoću da kažem.

 

(*) šklj u odnosu na nike.com, legit sajt je za neke front-end gluposti.

Link to comment
Share on other sites

e ipak sam se snašao sinoć, javio se ortak. ako bude problema sa njim iscimaću te, hvala :)

 

 

A Skrill kartica? London ovo ono?

 

Na mojoj bar tako pise "Skrill, Canada Square, London"

 

setio sam se skrilla ali još uvek nisam uvezao vizu sa skrillom a treba da naručim to u naredna dva dana.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel narucivao neko nesto nekad sa Pro Directa ? I koliko ga je izaslo sve ukupno, hteo bih da porucim ovo http://www.prodirectsoccer.com/products/Football-Socks-Nike-Atletico-Madrid-Home-Stadium-Socks-Replica-Clothing-Varsity-Red-Team-Crimson-Football-White-108156.aspx?  Medjutim ako treba da dam jos toliko onda mi se i ne isplati, i jel salju oni to za Srbiju uopste?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mala pomoć/savet

Stigao mi je neki paket slušalica za test (od nikolasija sam dobio savet kako da to izvedem!) i sad su me zvali neki domaći lihvari sa mailom @ec.co.rs (nemam pojma koja je to "EC" firma, neki špediteri kapiram) jer mora da se plati carina a kapiram i njihov "trud".

Faktura kaže da je vrednost robe 86 evra i 17 evra (dva predmeta) pa me zanima šta da očekujem po pitanju troškova i šta moram da platim i koliko ... čisto da znam dal' mi se isplati ili da im kažem da vrate nazad :)

hvala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...