Jump to content

osiromašeni uranijum


Slađan

Recommended Posts

a li je bilo raka pre lupam 200 godina? nije bas da jeste. Poceo je da bukti nakon wwII i masovne industrijalizacije. Pusenje, losa hrana, industrija, masovno koriscenje hemikalija.

Ne ljudi su tada umirali od oruzja ili samo umirali. Nije se bas znalo da je zbog raka debelog creva, leukemije ili nekog virusa. Ok, znalo se za neke bolesti, ali ne kao sada. A pozadinsko zracenje koje utice na mutacije je uvek postojalo. Da nije, sada ne bi postojale druge vrste sem ameba. (Samo da ne krenu kreacionisit sad da me flejmuju)

 

Ne kazem da sada nije povecano zracenje i ucestalost raka, ali to je i nasa teza - nije za to kriv smao OU, vec i druge stvari.

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Upravo, nasa teza je bila da OU ucestvuje u povecanju, ali da je moguce da i neznatno ucestvuje, ali da nije SAMO OU  kriv za povecanje broja kancera kao sto Drale i njegova strana tvrde. Mislim da moze ova tema sad da se lockuje.

Bravo Marko, odlicni podaci.

која си ти тролчина.

Link to comment
Share on other sites

i? ko je rekao da je samo OU. Ja sam ubedjen da me vise truje seljak koji mi prodaje jabuke jer prska kao svinja, neobrazovan je, ne zna sta je pesticid...

Da li to znaci da OU nije doprineo porastu? Ne.

I ovo vec vrtimo tri strane, ali niko ne cita sta drugi pisu, vazno da se razglaba do besvesti.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Stres ne utice na pojavu raka?

Ne direktno.

Ako kazes da nije SAMO OU, nego i drugi uzroci, onda se slazes da je i OU uzrok. Ergo, slazes se da Istok lupeta gluposti po obicaju.

Ja sam to za Istoka, brate moj koji ne citas topik korektno, napisao pre par strana.

Link to comment
Share on other sites

Stres ne utice na pojavu raka?

Sto bi? gupost. Dugorocan hronican stres ti skenja imunitet, pre ce da umres od upale pluca. Kakve veze ima stres sa mutacijom ćelija?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i? ko je rekao da je samo OU. Ja sam ubedjen da me vise truje seljak koji mi prodaje jabuke jer prska kao svinja, neobrazovan je, ne zna sta je pesticid...

Da li to znaci da OU nije doprineo porastu? Ne.

I ovo vec vrtimo tri strane, ali niko ne cita sta drugi pisu, vazno da se razglaba do besvesti.

 

Не, овај трол је све започео. Имали смо изјаву пребистрог Истока, који дефинитивно каже да "све заједно кад се срачуна што је бачено на нас (за време бомбардовања) нема никаквог ефекта".

На почетку расправе нико није поништавао тезу оног другог, тј сложили су се да све има утицаја, тј да нормално и УО има утицаја. А онда је трол упао и то раздвојио на потпуно супротне ставове, где ако кажеш да има утицаја, онда мислиш само на УО, ако кажеш да УО нема утицаја, онда мислиш само на остале елементе.

На крају већина и не зна о чему се разговара и зашто се вртимо у круг.

 

Браво Даки друже. Драго ми је да немаш преча посла у Швици да радиш... ил где си већ сад.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Upravo, nasa teza je bila da OU ucestvuje u povecanju, ali da je moguce da i neznatno ucestvuje, ali da nije SAMO OU kriv za povecanje broja kancera kao sto Drale i njegova strana tvrde. Mislim da moze ova tema sad da se lockuje.

aman bre, ko tvrdi da je samo OU kriv za povećanje incidence raka...ne vredi više raspravljati se sa vama ili se pravite blesavi ili ste stvarno blesavi

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.com/search?aq=0&oq=stress+canc&client=chrome-mobile&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&q=stress+cancer

Treba javiti internetu da gresi

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

пс. овако се ја сећам 90тих, као и сви људи из моје околине. Јес било теже него 80тих, јес било срања од рата и санкција, али нам нису уништили дух и наду.

 

Da će tvojoj generaciji duh i nada nestati posle Slobe je meni bilo jasno još kao tinejdžeru. Ta prilično detinjasta vera u bolje sutra posle Slobe nije imala šanse da preživi. Mahom ste sami krivi za uništenje kuće od papira, IMO. Šteta je što smatrate da nemate većinski udeo u tome nego vam je neko drugi uništio snove, greota božja, mogu samo da vas žalim.

Link to comment
Share on other sites

aman bre, ko tvrdi da je samo OU kriv za povećanje incidence raka...ne vredi više raspravljati se sa vama ili se pravite blesavi ili ste stvarno blesavi

тај фај

читам шта пише Даки и не верујем :D

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Vidi, zivot u siromastvu ne utice na pojavu raka kao ni stres. Uticu mutageni i hemiklaije iz okoline. 

Da li je bilo raka pre lupam 200 godina? nije bas da jeste. Poceo je da bukti nakon wwII i masovne industrijalizacije. Pusenje, losa hrana, industrija, masovno koriscenje hemikalija.

kao sto je krajem osamnaestog veka i pocetkom devetnaestog ubica br 1 bila tuberkuloza. Sad je nema, ali ima kancera.

 

Bilo ga je itekako, manje nego pre industrijalizacije ali ovo što ti tvrdiš je nonsens neopevani. Nije bio dokumentovan kao danas iz male milijarde razloga, mahom zbog primitivne dijagnostike, ali analizom kostura iz prethodnih 700 godina je utvrđeno da su stope kancera kroz istoriju bile visoke.

Link to comment
Share on other sites

alo bre, ko je rekao da stres ne utiče na kancer...ali vi ste rekli da OU ne utiče na kancer i nastavljate da se držite te gluposti dok spinujete druge faktore rizika

edit, dviniju kažem

Daki i igor, problem?

Pritom ja nisam rekao da ou ne utice na kancer dule

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

okej, pogresio sam, samo bih voleo da mi neko objasni kako stres utice na ubrzanu deobu celija na odredjenoj lokaciji, evo za pocetak.

A wiki/internet/gugl znanja me manite. Dakle evo mzoe dule kao lekar da objasni. 

Ja koliko sam nacuo/citao stres je u stvari pozitivan jer predstavlja pilagodjavanje organizma na izmenjenu situaciju. Hronican dovodi do niza sranja od kojih je pad imuniteta najizrazeniji. 

Voleo bih i da mi abohac da neki dokument o skeletima gde su nadjeni tragovi raka pre 700 godina i tako

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Da će tvojoj generaciji duh i nada nestati posle Slobe je meni bilo jasno još kao tinejdžeru. Ta prilično detinjasta vera u bolje sutra posle Slobe nije imala šanse da preživi. Mahom ste sami krivi za uništenje kuće od papira, IMO. Šteta je što smatrate da nemate većinski udeo u tome nego vam je neko drugi uništio snove, greota božja, mogu samo da vas žalim.

 

Драго ми је што си то још тада прокљувио и што си толико бистар. Кад кажем људи које знам, не мислим само на моју генерацију, у ствари у овом случају мислим на цео или већину народа. Да је морал био на садашњем нивоу, могли су да дају милијарде у "опозицију", да нас бомбардују још 100 пута, Милошевић би и даље био на власти.

И не разумум уопште твој тон, и шта те је изазвало да то на такав начин прокоментаришеш.

Link to comment
Share on other sites

Kao chovek koji zivi u stresu 24/7, mogu da kazem da on izaziva svakakva sranja i direktno utiche na zdravlje choveka. Kod nekih se velika kolichina stresa pretvara u rak, kod nekih u depresiju, kod nekih tamo trecih u probleme sa srcem, zeludcom, jetrom...

 

Stres je za mene glavna bolest u poslednjih XY godina, nisam je savladao i sumnjam da hocu, osim ako ne krenem da pijem neka sranja, ali tada se postavlja pitanje - koj ce mi kurac sve ovo...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...