Jump to content

osiromašeni uranijum


Slađan

Recommended Posts

Poredio si nuklearnu elektranu per si, i Hirosimu, sa 11k tona zapakovane municije i 11k tona upotrebljene municije.

Pokusavam da ti objasnim da ta nuklearna elektrana nije bas 11k tona zapakovane municije, vec mnogo, mnogo vise.

Kao sto pokusavam da ti objasnim, da i poret sve te enormne stete u Cernobilu, neki delovi su prohodni i ljudi zive tu, Hirosima je postao grad kao i svaki drugi, i onda ovde dodju svi moguci teoreticari zavere i placu oko sira, kao da ne vide da ovde postoje mnogo gore stvari koje uticu negativno na nas zivot.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Аух брале...

 

Поредио сам ОУ и природна радијација причу, са бомбом баченом на Хирошиму и нуклеарном централом (фактичке све те централе осим Чернобиља потпадају у ово што сам хтео да кажем).

Тј да не може да се негира штетност нечега што се примени у војне сврхе са стварима из природе (поменуо Исток ил ко већ тамо) или са стварима за цивилну примену (овде на топику).

 

Тако да си мало погрешно схватио, те кренуо нешто друго да објашњаваш.

Link to comment
Share on other sites

Evo, pokusacu da objasnim prostije:


KOLICINA RADIJACIJE KOJA SE NALAZI NA NASIM PROSTORIMA JE JEDNAKA NOSENJU MOBILNOG TELEFONA U DZEPU, I LJUDI SAMO SERU O TOME, CISTO DA BI SRALI.

 

Summary

Concentrations of beryllium-7 ((7)Be), lead-210 ((210)Pb) and caesium-137 ((137)Cs) were measured at two sites in the city of Belgrade (Serbia). One monitoring site was located in the central city area with heavy traffic and the other within the Institute of Nuclear Sciences Vinca, in the suburbs. Presented data cover the period 2004-9. Activity of the radionuclides was determined on an HPGe detector (Canberra, relative efficiency 23 %) by standard gamma spectrometry. Activities of (7)Be and (210)Pb exhibit a similar seasonal pattern. The mean monthly concentrations of (7)Be did not exceed 7 mBq m(-3). The maxima are correlated with the seasonal increase in temperature, whereas the minima are linearly correlated with the amount of precipitation. The activity of (210)Pb was below 0.9 mBq m(-3). The activities of both radionuclides were very low in winters and were largely affected by precipitation and snow coverage. Concentrations of (137)Cs were mainly below the limit of detection.

Affiliation

Laboratory of Environmental and Radiation Protection, Institute of Nuclear Sciences Vinca, Belgrade, Serbia.



---------------------------------------

 

Some kinds of radioactivity are incomparably more dangerous than other kinds, and some materials are far more radioactive than others. Some kinds of things which are radioactive can kill you in just a few seconds of unprotected exposure. Others represent no statistically significant risk even after years of exposure, and depleted uranium is one of them. A human body is more radioactive than an equal mass of depleted uranium because a human body contains carbon-14 and potassium-40, whereas U-238 has such a long half-life as to be almost non-radioactive.

Carbon-14 and potassium-40 are also beta sources, and beta radiation (fast electrons) is far more dangerous than alpha radiation (fast helium nuclei) which is what depleted uranium emits feebly. Alpha radiation is by far the least hazardous form of radiation emitted by anything. In order to protect yourself against energetic beta or gamma or fast neutrons, you need inches of lead or feet of concrete. But to protect yourself against energetic alpha, a piece of paper is more than sufficient. In fact, the layer of dead skin cells on the surface of your body is more than sufficient. (Alpha radiation can't even travel very far through air without serious attenuation.)

Given a choice, I'd rather spend a year next to a one-ton block of depleted uranium than to spend ten minutes near one gram of C-14 without shielding, because I know that the DU would represent no hazard whatever, whereas that C-14 could cause me serious harm.

I know that in some kinds of equipment, depleted uranium is incorporated as a radiation shield around critical components. I know that if the inside of my home was lined with DU foil, then my exposure to radiation would decrease because it would reduce my exposure to cosmic rays without contributing any significant radiation of its own.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

činjenica je da su od 1999. maligna oboljenja u oštrom porastu, za dvocifren broj procenata, dok su određene vrste kancera skočile i do tri puta. potpuno je logično zaključiti da je to posledica bombardovanja, a da li je baš do osiromašenog uranijuma ili do neke od 200 drugih pošasti kojima su nas zasuli i nije toliko bitno.

 

možda bi ozbiljno naučno istraživanje na kraju pokazalo da taj porast broja malignih oboljenja nema veze sa bombardovanjem, nego sa, ne znam, ultralokalizovanom ozonskom rupom, ali poenta je da istraživanja nema nego da se sve gura pod tepih jer ne smemo da ljutimo zapadne prijatelje.

Link to comment
Share on other sites

Ево покушаћу да ти објасним простије:

ОУ метак (направљен у постројењима где су радили нуклеарно гориво, те су нашли трагове чак и плутонијума на местима бомбардовања). Бум!

Трафостаница. Бум!

Све и свашта. Бум!

...

 

И на крају - бум у експанзији малигних обољења и сл након пар година од бомбардовања, а колико су и предвидели да ће бити потребно да крену да се јављају значајнији показатељи, док сво то срање не уђе у исхрану, подземне воде тј воде и сл.

 

Тако да изоловати ОУ од приче за шта је искоришћен не води ничему.

Link to comment
Share on other sites

 neke od 200 drugih pošasti kojima su nas zasuli

Boris-Tadic1.jpg

 

 

Ево покушаћу да ти објасним простије:

ОУ метак (направљен у постројењима где су радили нуклеарно гориво, те су нашли трагове чак и плутонијума на местима бомбардовања). Бум!

Трафостаница. Бум!

Све и свашта. Бум!

...

 

И на крају - бум у експанзији малигних обољења и сл након пар година од бомбардовања, а колико су и предвидели да ће бити потребно да крену да се јављају значајнији показатељи, док сво то срање не уђе у исхрану, подземне воде тј воде и сл.

 

Тако да изоловати ОУ од приче за шта је искоришћен не води ничему.

Je-bo-te

 

Uses of DU take advantage of its very high density of 19.1 g/cm3 (68.4% denser than lead). Military uses include defensive armor plating and armor piercing projectiles.

Pa jebote, nasa vojska ima zalihe municije za M93 od toga.

I koriste ga zato sto mozes da ubijas dinosauruse sa tim.

truju oni nas drugim putem, ne brini.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Je-bo-te

 

Uses of DU take advantage of its very high density of 19.1 g/cm3 (68.4% denser than lead). Military uses include defensive armor plating and armor piercing projectiles.

Pa jebote, nasa vojska ima zalihe municije za M93 od toga.

I koriste ga zato sto mozes da ubijas dinosauruse sa tim.

truju oni nas drugim putem, ne brini.

a da, ti si na drugom levelu. mora da si radio neka istrazivanja ranijih godina na ovu temu, vidim da poznajes materiju i da si upucen u naoruzanje vojske srbije, tako da ti verujem sad 100% . samo nastavi tako, al ne zaboravi i da prcnes nesto u pauzama izmedju labaratorijskih analiza

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

cisto da dodam, sta ako se ustanovi (ne znam kako) da bombardovanje tj gadjanje minicijom sa OU nije stetno? Hoce li to oprati ruke NATO paktu i naterati nas da ih volimo.

 

Evo, setite se da je na bezaniji pogodjen trafo (veliki trafo). Neka su ga gadjali i kojotovim kolacicima, prilikom pogotka rasprsilo se transformatorsko ulje i cestice svuda po okolini. To je jedna od najkancerogenijih supstanci ikada (posle aflatoksina hehe)

I odgovor "hehe neka, ja zivim na medaku, nije stiglo do mene" nije pravi.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

a da, ti si na drugom levelu. mora da si radio neka istrazivanja ranijih godina na ovu temu, vidim da poznajes materiju i da si upucen u naoruzanje vojske srbije, tako da ti verujem sad 100% . samo nastavi tako, al ne zaboravi i da prcnes nesto u pauzama izmedju labaratorijskih analiza

Nema potrebe za ljutnjom i takvim pristupom.

Puskar sam po struci. Zapaljiva AP municija se pravi od raznih stvari, izmedju ostalog i od OU.

Ok, lovacke price da mi to imamo, po meni, opravdane.

 

 

Evo, setite se da je na bezaniji pogodjen trafo (veliki trafo). Neka su ga gadjali i kojotovim kolacicima, prilikom pogotka rasprsilo se transformatorsko ulje i cestice svuda po okolini. To je jedna od najkancerogenijih supstanci ikada (posle aflatoksina hehe)

I odgovor "hehe neka, ja zivim na medaku, nije stiglo do mene" nije pravi.

dis^

Necu vise da vam idem na kurac. Izvinjavam se ivanu na ovom postu. o/

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Pa "dis" zato sto niko nije rekao da je bombardovanje bilo dobro, da je donelo bilo sta dobro, vec je prica bila da cemo svi podobijati rak OD OSIROMASENOG URANIJUMA IZ MUNICIJE OD BOMBARDOVANJA i samo oko toga raspravljamo, sve ostalo ste vi nabudzili u svojim glavama.



nebih se upuštao u istokov post... samo bih rekoa nešto vezano za osiromašeni uranijum!

 

Ameri ga koriste kao municiju za svoje topove....najčešće u A-10 koji su većinom operisali po kosovu. Takođe koriste ih i borbeni helikopteri i tenkovi. Razlog je velika specifična gustina DU pa ih koriste ko penetratore.. Shodno tome veliki deo toga je ostalo na Kosovu gde su ovi Avioni i Helikopteri delovovali..... Bombe sa DU ne postoje (bar ja nisma cuo za njih) tako da je većina na Kosovu:)

toliko od mene:)

 

Bunker basteri isto imaju ou ako se dobro secam citanija od proslog puta kad smo drvili o ovome.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Jel me zajebavas?

 

Prica o OU od bombardovanja. Ne prica o overall efektu bombardovanja.

Naravno komentare mi ne pada na pamet da citam, a i ne pada mi na pamet da branim retardiranog istoka ali si ti malopre iskonstruisao da ako neko kaze kako OU od bombardovanja nije toliko stetan, onda on ne sme da kaze da je sjebavanje trafostanice bilo stetno? Gde je tu logika?

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Логика је у томе да индикатори о могућној штетности укупног догађаја постоје, а то је погоршање у вези рака и сл, а да се у том догађају анулира ОУ и пребаци на трафо станице или рафинерије, као да су све до једне експлодирале, не стоји. Оба елемента су чврсто повезана у једну целину, а толико погоршање око рака дефинитивно не може да се оправда "стресом, исхраном, рађење три посла одједном" и шта већ онај дебил наброја.

Link to comment
Share on other sites

A jel moze da se poveze sa time sto uvozimo iz pizde materine pola stvari koje smo nekada sami pravili ovde? Hrana koja je mesecima u kontejnerima na brodovima sa hiljadu konzervansa i tako dalje i tako blize.

 

Ma ne sigurno je OU, to je radioaktivno bogte!

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa evo postoje u bunker busterima kaže mohi.

Jedan je pao na rakovicu

 

Ovim tokom teme na kraju ćemo doći do stava "ma ok nije radioaktivno toliko, i samo je padalo po onim prljavcima sa kosova, nece nama u bgd dlaka faliti. Ma nije ni bilo bombardovanja, meni nista nije bilo"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ti bar znas (mozda i podsvesno) kako se lako zamene teze.

Cinjenica statisticka je da rak u srbiji nakon 2000 JESTE u porastu. Verovatno je najveca krivica na neobrazovanim proizvodjacima hrane, seljacima koji prskaju jabuke kao ludi, uvozom govana koje je jebeni DS odobrio...ali ne treba ni jebenim amerima sklanjati krivicu.

Dakle, ako si bio u blizini udara projektila sa OU, mozes ocekivati vecu sansu da obolis, kao i ako si jeo hranu sa kontaminiranog zemljista. kraj price.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ali OU se koristi samo kao Armor Piercing i isto tako kao Armor. Uranijum se nalazi u prirodi u stenama, oni mu osiromase radioaktivnost i pirsuju armore jer ima veliku gustinu. Da citiram Marka, imate ribu sto je na motoru prosla kroz Cernobil, a mi drvimo o osiromasenom uranijumu koji je sluzio sa slupavanje tenkova i bunkera na Kosovu.

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

ја јеботе не могу да верујем да овде неки тврде да ПРАШИНА од ОУ, која се ослобађа приликом поготка, није штетна по здравље. не верујем шта читам...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...