Jump to content

Dexter season 8


Recommended Posts

Skoro niko ne komentariše ništa?

 

Quinn će sad skoro sigurno da preuzme ulogu Doakesa i LaGuerte, odnosno nekog iznutra ko počinje da shvata šta se zapravo dešava, pogotovo sa pričom oko njegovog napretka u hijerarhiji i one opaske da je ''neinteligentan''. Ona scena sa babom i porukom ''pogledaj napolje'' je valjda tu čisto da služi da se bar na trenutak odganja sumnja kod publike da je ona u nekoj vezi sa ubicom, pošto je iznenađena i uplašena, a nije imala pred kim da se pretvara u tom trenutku. Takođe verujem da će Debra na ovaj ili onaj način morati da umre, da će se serija završiti tragično po nju.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

E da, jel može malo podsećanje na neku davnu sezonu. (staviću u spoiler ako slučajno čita neko ko nikad nije gledao dextera)

 

Sećate se kada kvin unajmi onog lika da prati dextera (mislim da je 5 sezona), pa ovaj postavi kamere u dexterov stan itd. E sad, ne znam da li sam istripovo ili se ovo stvarno desilo - Lik je pokazao kvinu snimak kako dexter i lumen iznose crne vreće iz stana i igraju se sa noževima, pa je ovaj samo iskuirao i rekao nešto tipa "obustavi akciju praćenja, ne zanima me više to, gubi se". Ili kvin NIJE video ove snimke?

 

 

Da se vratim na aktuelnu sezonu. Meni je posle ove 3. epizode matora jedan od najboljih gostujućih "sezonskih" likova, pored trinitija recimo. Vrh gluma, vrh lik, sve sve. Slažem se Šavketom da je ta scena sa telefonom tu samo da nam dokaže da je ona čista. Mislim da kvin neće praviti neka sranja. Smara me debra generalno i to što se mnogo toga vrti oko nje, kao da je ona postala glavni lik, a ne dexter. Al sad zaista ne mogu da pretpostavim šta će biti sledeće. Videćemo

Link to comment
Share on other sites

Kvin i peta sezona

 

In season five, Quinn comes to suspect that Dexter murdered Rita Bennett after learning that Rita shared a kiss with a neighbor, mixed with subtle differences in the modus operandi of the supposed killer, Arthur Mitchell. Following the fact that Dexter was part of the raid during Rita's time of death, he begins to focus on the composite sketches of "Kyle Butler" and determines it to be Dexter. After tracking down Jonah Mitchell, who was due to enter Witness Protection, he attempts to have him identify Dexter as Butler, but is caught by marshals and suspended.



Unable to continue, Quinn hires Stan Liddy to investigate Dexter. After a one-night stand with Debra, Quinn repeatedly tries to get her back into bed, eventually succeeding as the two begin to date, until Debra discovers that Quinn was suspended by LaGuerta for investigating Dexter, and not taking vacation days as he had said. Liddy begins to harass Quinn but Quinn does not wish to continue investigating Dexter because of his romantic feelings for Debra. Pictures of Dexter and Lumen disposing a body were given to Quinn but he never looked at them. Liddy's body is discovered after Dexter kills him and Quinn is suspected of murdering Liddy because of the five phone calls Liddy placed to him directly prior to his death as well as the blood on Quinn's boot. Dexter chooses to fake the blood report so Quinn will be eliminated as a suspect. At Harrison's birthday party, Quinn thanks Dexter, even though Dex says he did nothing.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni nije bila losa epizoda, mada sam predvideo sta ce da se desi u poslednjem minutu.

Sumnjiv mi je Debrin sef, plus cinjenica da se kao (skoro) nebitan lik za trenutnu pricu pojavljuje u svih 12 epizoda.

Osecam da je on bivsi babin pacijent, koji hoce nju da izludi i rokne, ili da radi sa njom u dilu, a sa ciljem da skenjaju Dexa i Debru.

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, ova što je odabrana je veselija, ali su eksplicitniji ti momenti ''ubijanja'' , tj naglašenije su te asocijacije na različite načine usmrćivanja (i postmortem obrade tela), dok je ova što je izvisilla više disturbing nego asocijativna. Meni zato leži više ova odabrana Deksteru, jer ide uz njegov everyday regular guy koji usput i ubija vajb. Ova druga bi možda više legla za kasnije epizode u sezonama koje postaju mračnije kako priča dobija rasplet.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Celu scenu seksa prikazuju Deksterovu guzicu, šta me koji kurac boli za Deksterovu guzicu, što nisu dali malo Hane, nit dupe, nit sise, sve sakrili :D

 

Kraj mi je iskreno neočekivan bio.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...