Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

to da su ljudi degeni se uzima kao aksiom, i zato ulica treba da ima krivinu pre nego što se ulije u kružni tok. to nije svuda izvodljivo, al kod opštine jeste, nego ih je boleo kurac

 

na Slaviji se sve ulice ulivaju direktno u kruzni pa se ne desava sudar 5 puta dnevno, ne kapiram to sa krivinama? Deluje da je ipak nesto drugo u pitanju

Link to comment
Share on other sites

Славија није кружни ток, она је лабораторијска показна вежба из социјалног дарвинизма.

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kad je to projektovano, svi su vozili fice i tristace...oni ne mogu da idu brzo, a i mnogo ih je manje bilo...

 

 

Taj kruzni tok je ponovo projektovan i prosiren tipa 2005-2006, tad se nisu vozili tristaci [:D] Sjebali su projekat, to su meni pricali ovi sa Saobracajnog fakulteta na isto pitanje zasto se tu desava toliko sudara. I treba da bude vijuga da bi ljudi usporili jer se u Bul M Pupina od Starog Merkatora realno vozi brzo jer je takva ulica. Mada su oni meni pominjali i neke opcije kako se to da pre-projektovati, ima gomila nekih fora, cak u nekim zapadnim zemljama stave velike paravane s obe strane puta jer onda ljudi istripuju da je nepregledno i da im se suzava put i uspore, ovako je sve pregledno i siroko i svi preteruju, jebiga, psihologija. U svakom slucaju nije problem sto je kruzni tok mator nego sto su strucnjaci zasrali, jer kad si saobracajni strucnjak ides sa pretpostavkom da su vozaci retardi, da nije tako i da svi postuju pravila nikada ne bi bili izmisljeni neke stvari na  saobracajnicama, tipa lezeci policajci. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

све се решава казнама. данас да си крив за и најмањи удес, проћи ћеш као бос по трњу. зато сам уверен да ће људи све пажљивије возити.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti vozio skoro centrom grada?  :tf: Edit: Mislim na Draleta. 

 

Kvalitet voznje ne da se ne poboljsava, nego se dramaticno pogorsava. Mislim ono, pre neki dan lik pravi polukruzno u Kralja Milana preko cele raskrsnice a pored stoji pandur i bleji... A to je samo jedna situacija, mogu jedan dan da napravim retrospektivu sta sve vidim ima bar po 10ak tezih prekrsaja, a kad ja vidim to u normalnoj voznji ne verujem da panduri to ne mogu da primete. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti vozio skoro centrom grada?  :tf: Edit: Mislim na Draleta. 

 

Kvalitet voznje ne da se ne poboljsava, nego se dramaticno pogorsava. Mislim ono, pre neki dan lik pravi polukruzno u Kralja Milana preko cele raskrsnice a pored stoji pandur i bleji... A to je samo jedna situacija, mogu jedan dan da napravim retrospektivu sta sve vidim ima bar po 10ak tezih prekrsaja, a kad ja vidim to u normalnoj voznji ne verujem da panduri to ne mogu da primete. 

возим градом већ више од 10 година и процењујем да од доношења новог закона људи више возе као бабе. смањила се просечна брзина, смањило се пројуравање кроз "наранџасто"... такав ми еј утисак. е сад, што долазе све дебилизованије генерације које све лакше купују дозволе, то је други пар чарапа.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U stvari, u pravu je punacki narodni bankar...

Ljudi zaista sporije voze nego ranije i sve redje se zalecu da prodju dok je zuto (sto dovodi do vecih guzvi), a sa druge strane divljanje i dalje postoji u istom, ako ne i vecem obimu...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

pa zavisi gde, ako se dobro secam na nekim mestima tu zapravo i mozes legano da skrenes levo?

 

Kralja Milana od Slavije ka Terazijama, nigde nije dozvoljeno levo. A pritom on nije skretao levo, on je radio polukruzno :) Posred one mreze na sred ulice, blokirao pola ulice, trole iz drugog smera i sl. 

 

возим градом већ више од 10 година и процењујем да од доношења новог закона људи више возе као бабе. смањила се просечна брзина, смањило се пројуравање кроз "наранџасто"... такав ми еј утисак. е сад, што долазе све дебилизованије генерације које све лакше купују дозволе, то је други пар чарапа.

 

Pa to ti je sve isti sistem :)

 

Edit: nemam ni ja neku statistiku, nego svaki put iznova popizdim kakvo sve divljanje ljudi naprave zarad toga sto im je tako zgodnije ili lakse. Tipa pre neki dan na autoputu, iskljucenje kod Dusanovca, ima jedna traka za iskljucenje i lik ispred mene dao migavac na desno kao da hoce da se iskljuci, ja se iskljucujem za njim, tek skontam da lik zapravo staje, jos uvek na autoputu da bi pokupio nekog drugog lika kome je valjda bilo lakse da dodje tu. Pa jebem mu mater za to bi trebalo dozvola da mu ide najmanje... 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

а и теже је проћи сада кроз жуто јер је уведено трепћуће зелено :) Наравно још није на свим семафорима тако :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

o cemu pricate vi, imam 5 kilometara do posla, svako jutro i svako popodne mi presedne od morona za volanom. da ne zivite u subotici?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

o cemu pricate vi, imam 5 kilometara do posla, svako jutro i svako popodne mi presedne od morona za volanom. da ne zivite u subotici?

 

Мало је ван контекста то што причаш.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ok, hajde ovako :)

 

subjektivan utisak baziran na desetogodisnjem iskustvu voznje od po bar sat dnevno po razlicitim dobima dana, razlicitim delovima grada i razlicitim vremenskim uslovima je da je broj saobracajnih prekrsaja u beogradskom saobracaju znatno povecan u poslednjih nekoliko godina.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ето, видиш да можеш!

 

Моје искуство је да ми је потпуно исто. Јер је тешко видети разлику између седам пиздења и девет пиздења у тих пет километара.

 

Али је тачно оно што Драле прича. Нпр. да је петина пиздења због дивљања прешла у пиздење због ретардираности.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Али је тачно оно што Драле прича. Нпр. да је петина пиздења због дивљања прешла у пиздење због ретардираности.

this..

iz mog ugla nije problem divljanje i nepropisno preticanje/prestrojavanje jer covek vremenom ogugla na takve stvari u gradu i vozi svoju pricu. sve dok me retard nije onesposobio da prodjem i dodjem gde sam zamislio, meni nije problem sto je skrenuo bez zmigavca ili napravio polukruzno u kralja milana, u krajnjem slucaju cu reci "jebeni retard" i to je to.

 

najvise nervoze mi prave flegme na putu koji ne gledaju apsolutno jebeno nista, kao da su sami u saobracaju, skrecu, staju sa sva 4, naprave zastoj u kruznom toku jer ocekuju da ce svi njih da propuste iz nekog razloga, isparkiravaju se tako sto izbace pola auta na ulicu (kad su oni odlucili da treba) i onda cekaju da im obe trake stanu i puste da se ukljuce. ovde prednjace zene u svim starosnim dobima, koje ja i dalje ne razumem u saobracaju i najvise se njih i plasim. voze sporo, previse oprezno i ocekuju da ce svi imati razumevanja za njihovu nepaznju i neznanje. 

 

plus, kao sto neko rece, do dozvole dolazi dosta dece i idiota koji su je kupili ili prosli polaganje ispita kao i tehnicki pregled sa lesinom koju voze... svest i razumevanje je 0, u svim sferama, pa tako i u saobracaju. sto je najgore, pokvaris se i ti kao osoba/vozac vremenom, utopis se u masu, pa tako zateknem sebe kako uopste ne dajem zmigavac i kako iz trake za levo idem pravo. uvek mogu da pisem o saobracaju, ucesnicima i policiji koja bi svojim primerima najvise trebalo da doprinosi kulturi i bezbednosti na ulicama, dok rade totalno suprotno. 

 

opet sam se iznervirao :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...