Jump to content

Faшisti, Nacisti i ostali...


Recommended Posts

Necu ja sad da se nastavljam na ovo. Da ima moralna nacela takva kakvim ih prezentije, ne bi otisao u Kanadu. Kazete otisao je iz sebicnih razloga - da parkira Ford pikapa ispred kuce i napuni dupe hamburgerima. Pa patriotizam i sebicluk su dva dijametralno suprotna pojma.

Link to comment
Share on other sites

gejevi su jedan mali segment cele price, da se ne ogranicavamo samo na to. govorim o celom drustveno-politickom pristupu.

sad dolazimo do velike tacke razilazenja izmedju mene i vecine ostalih - to je da ja mislim da je jedan od razloga sto su u tom kaficu ribe carevi i ekipa nije namrstena bas taj sto u njemu svira dzez. a ovaj gaster kanadjanin zastupa tezu da je do jaja sto u metalskom kaficu svira metal, i da to nikako ne treba promeniti, samo je ekipa koja u metalskom kaficu bleji sama po sebi retardirana ili ne znam sta. ali ne bih dalje ulazio u tu tematiku, jer ce se jako razvuci prica.

i da, ne svidja mi se sto je metalski kafic ovde predstavljen u negativnom kontektstu jer je u metalskim kaficima najjaca bleja ikad!

Ne Dvini, potpuno si istripovao. Evo ti jedan prost primer. Dva ortaka su otisla iz Srbije da bi zaradili neku kintu. To im je bio osnovni i jedini motiv. Jedan ortak otisao da radi na preko-okeanskom brodu, drugi primljen za stjuarta u Emiratima. Ovo je istinita prica btw... Sad po tebi, ovaj prvi je otisao zato sto voli da plovi, a ovi drugi jer voli da leti... [:)] [:)] [:)]

@Ducky

A sta treba, da se vratim u Srbiju, sedim tamo besposlen i zivim na budzetu, kao 50% likova sa foruma...? Da sam mogao da zaradim na Marsu, otisao bih i tamo bez problema, ali svakako ne zato sto volim Mars...

@brue

Prirodni resursi svih zemalja su "popisani" i javno obelodanjeni, zbog toga se i ratuje sirom sveta ako nisi znao... "Koincidencija" je da najrazvijenije zemlje imaju najvise resursa (ili pristupa tudjim resursima), pa tako recimo Kanada zvanicno ima "Total resource value: $33.2 trillion", USA ima "Total resource value: $45 trillion", itd... Onda lepo uzmes i podelis broj stanovnika Kanade sa tom cifrom i iznenadis se statistickim podatkom... A onda lepo uzmes procenjena prirodna bogatstva Srbije, podelis sa brojem stanovnika i opet se iznenadis, ali ovaj put negativno nazalost... Dakle sta god se u Srbiji radilo, nikada se nece dostici zapadni standard - i to ne zato sto su Srbi ovakvi ili onakvi btw... A i male, razvijene zemlje koje nemaju svoje resurse, imaju pristup tudjim resursima preko svojih kompanija, ili vojno... Ali za takve poput tebe, burek je ocigledno najveci resurs, sad sam ti pogledao profil i video da si '76 godiste... Ti care imas 37 godina, a prepucavas se preko foruma po sistemu "cija je kara veca", znaci svaka tebi cast, nikakvih daljih komentara nemam... Reci mi samo, jel jos zivis kod svojih na gajbi, imas posao neki ili...? Ajde molim te dedice, daj nam jos neke zivotne savete, da se ugledamo malo na tebe hahaha... [:)] [:)] [:)]

@rest

Ne zasto zasto se vracamo na staru temu, ali ocigledno niste pogledali www.sirius.rs, a opet komentarisete... [;)] PREMA SUDSKOJ PRAKSI, upotreba noza se smatra pokusajem ubistva SAMO ako su namerno ciljani vitalni organi (srce, grkljan, itd...), u protivnom se radi o nanosenju telesnih povreda, koje su OPRAVDANE i ne potezu krivicnu odgovornost u slucaju kada: 1) vas je napalo vise od jednog napadaca (pa rukama niste mogli da se odbranite), 2) napao vas je jedan napadac kome je batinjanje profesija (policija i slicni se ovde ne racunaju), ili vas je napao jedan napadac koji je fizicki dosta veci od vas, pa opet u oba slucaja niste mogli rukama da se odbranite... Ajde sada procitajte malo sudsku praksu, link sam vam dao, pa da komentarisemo dalje ako hocete, nije problem... [;)]

p.s. I da, napravio sam malu gresku jer sam kucao na brzinu. Pa sta sad, sta ste se uhvatili toga kao pijan plota... [;)]

Edited by aLti
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Necu ja sad da se nastavljam na ovo. Da ima moralna nacela takva kakvim ih prezentije, ne bi otisao u Kanadu. Kazete otisao je iz sebicnih razloga - da parkira Ford pikapa ispred kuce i napuni dupe hamburgerima. Pa patriotizam i sebicluk su dva dijametralno suprotna pojma.

из Северне Америке, дериште једно, током Великог рата су дошле хиљаде српских насељеника да гину. ја не видим зашто је неко "мањи" Србин зато што су му родитељи емигрирали? или што је и сам емигрирао. уосталом, свима са страним пребивалиштем треба дати пасош и право гласа, јебига, они дају милијарде и милијарде годишње, ако већ се поводимо демократијом по принципу плати па клати.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

из Северне Америке, дериште једно, током Великог рата су дошле хиљаде српских насељеника да гину. ја не видим зашто је неко "мањи" Србин зато што су му родитељи емигрирали? или што је и сам емигрирао. уосталом, свима са страним пребивалиштем треба дати пасош и право гласа, јебига, они дају милијарде и милијарде годишње, ако већ се поводимо демократијом по принципу плати па клати.

Ta vremena su davno prosla. Danas niko ni za sta ne bi ginuo. Ratuje se profesionalno i na dzojstike. I govorim o danasnjim vremenima.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zasto zasto se vracamo na staru temu, ali ocigledno niste pogledali www.sirius.rs, a opet komentarisete... [;)] PREMA SUDSKOJ PRAKSI, upotreba noza se smatra pokusajem ubistva SAMO ako su namerno ciljani vitalni organi (srce, grkljan, itd...), u protivnom se radi o nanosenju telesnih povreda, koje su OPRAVDANE i ne potezu krivicnu odgovornost u slucaju kada: 1) vas je napalo vise od jednog napadaca (pa rukama niste mogli da se odbranite), 2) napao vas je jedan napadac kome je batinjanje profesija (policija i slicni se ovde ne racunaju), ili vas je napao jedan napadac koji je fizicki dosta veci od vas, pa opet u oba slucaja niste mogli rukama da se odbranite... Ajde sada procitajte malo sudsku praksu, link sam vam dao, pa da komentarisemo dalje ako hocete, nije problem... [;)]

Drugar je iztunelovao lika perorezom posto ih je, pored tog jednog, bilo jos sedmoro. Dobio je 6 meseci za nanosenje tesnih telesnih povreda.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Drugar je iztunelovao lika perorezom posto ih je, pored tog jednog, bilo jos sedmoro. Dobio je 6 meseci za nanosenje tesnih telesnih povreda.

Na prvostepenom sudu ili...? Na linku koji sam postavio uglavnom je sudska praksa iz Vrhovnog suda, koji se uzima kao referentni. E sad, taj tvoj drugar, jel' reagovao u samo-odbrani, ili nakon verbalne provokacije (koju Vrhovni sud ne smatra napadom)...?

Link to comment
Share on other sites

ja ne verujem šta se ovo dešava i gde se nalazim, ali sada stvarno.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Metalac sedi u džez kafiću jer oće da jebe, a kafić je pun džezera i čkepi se lako daju, dok metalci sede u svom kafiću u kome ima malo džezera i čkepi se dobija malo teže i onda onaj metalac iz džez kafića krene da se dere da sve džezere u metal kafiću treba batinati al' on to ne radi u džez kafiću jer ima puno džezera a neće ni da se vrati u metalni kafić jer mu je lepše u džez kafiću? Kakav je lik taj metalac?

Link to comment
Share on other sites

Капирам да Алти није металац:)

Kakvi bre metalci s 25+ godina, alo ljudi

Ти ниси тео да јебеш пре двајс пете?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Prirodni resursi svih zemalja su "popisani" i javno obelodanjeni, zbog toga se i ratuje sirom sveta ako nisi znao... "Koincidencija" je da najrazvijenije zemlje imaju najvise resursa (ili pristupa tudjim resursima), pa tako recimo Kanada zvanicno ima "Total resource value: $33.2 trillion", USA ima "Total resource value: $45 trillion", itd... Onda lepo uzmes i podelis broj stanovnika Kanade sa tom cifrom i iznenadis se statistickim podatkom... A onda lepo uzmes procenjena prirodna bogatstva Srbije, podelis sa brojem stanovnika i opet se iznenadis, ali ovaj put negativno nazalost... Dakle sta god se u Srbiji radilo, nikada se nece dostici zapadni standard - i to ne zato sto su Srbi ovakvi ili onakvi btw... A i male, razvijene zemlje koje nemaju svoje resurse, imaju pristup tudjim resursima preko svojih kompanija, ili vojno... Ali za takve poput tebe, burek je ocigledno najveci resurs, sad sam ti pogledao profil i video da si '76 godiste... Ti care imas 37 godina, a prepucavas se preko foruma po sistemu "cija je kara veca", znaci svaka tebi cast, nikakvih daljih komentara nemam... Reci mi samo, jel jos zivis kod svojih na gajbi, imas posao neki ili...? Ajde molim te dedice, daj nam jos neke zivotne savete, da se ugledamo malo na tebe hahaha...

"Коинциденција" ти није добра, јер би иначе сад радио можда у Ирану. Свака држава има своју историју, која је разлог тих ресурса и/или стања у држави. Покушаваш да се извучеш са "приступом туђим ресурсима", што онда искључује прву твоју тврдњу, тј онда то укључује све државе света (и у позитивном и у негативном смислу). Што јесте тако - само им то зависи од историје. По првом, онда би нпр Исланђани, Данци, Холанђани итд требали да се колективно самоубију - што нормално није случај, и може се рећи да су добростојећи (ако занемаримо ону будалаштину на Исланду пре пар година).

Просто узимање процењене вредности ресурса и дељењем са популацијом... не ради то тако.

Видиш, можда Канађани или Амери или когод са доста ресурса имају трип да оду на Месец или да имају војне базе по целом свету, или да направе десетхиљдиту нуклеарну бомбу, или штагод им падне на памет да скрцају паре које и имају и немају, али ми тај трип немамо. Ми (бар већина) само желимо нормално да живимо. Да ли Србија има ресурсе за то? Има и то више него довољно. А нормалан живот доноси онда и могућност даљег развоја, преко најбитнијег ресурса (да се сложим са Дакијем), а то су - људи.

И поновићу ти још једном, мој коментар на твоје "да смо глупи што не видимо да немамо ресурсе", а што си ти само попљувао и наставио да пљујеш, увлачећи и мене у ту дубиозу:

нема - зато што су или опљачкани или упропашћени или неискоришћени. Али их у бити има и то на претек.

Али зато имамо будала за још пет мајанских циклуса.

Глупи људи требају да схвате да ми (народ и држава) нисмо сиромашни - ми смо "само" опљачкани.

И ово није препуцавање, нит чији је већи, него размисли прво пре но што напишеш или кажеш, а поготово ако желиш да браниш питање национализма које је мени мило.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

По првом, онда би нпр Исланђани, Данци, Холанђани итд требали да се колективно самоубију - што нормално није случај, и може се рећи да су добростојећи (ако занемаримо ону будалаштину на Исланду пре пар година).

Ne, ne bi trebalo kolektivno da se samoubiju, jer imaju pristup i kontrolu tudjih resursa, sto samo dokazuje moju tvrdnju. Evo posto si uzeo Holandjane za primer, da ti navedem nekoliko njihovih kompanija, a ti razmisli o tome odakle ove kompanije crpe resurse: Royal Dutch Shell, Unilever, KPMG, Randstad, Heineken, i mnoge druge...

Za Royal Dutch Shell wikipedia kaze sledece: "It is the second biggest company in the world in terms of revenue (after ExxonMobil)[3] and..." Mislim da ne treba da napominjem da ova kompanija crpi resurse iz svih delova sveta, od Indonezije pa nadalje...

A pare zavrsavaju gde...? U Indoneziji...? [:)] Ne bih rekao...

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego treba da pocnes da koristis argumente, a to na kojem ces jeziku da pises, totalno je nebitno.

Ti ovde iznosis svoje ideje, a ne argumente. Izvrtanje mojih reci ne predstavlja nikakvu argumentaciju.

Lako je reci "neko me pokrao" i tako odgovornost prebaciti na drugoga, ali, da li mozes to da argumentujes (ili bilo sta drugo)...?

Ako Royal Dutch Shell tromesecno zaradjuje preko 7 milijardi (ovo se lako moze proveriti preko neta), a corporate tax u Holandiji iznosi 25%, to znaci da im godisnje samo od ove kompanije u budzet udje 7 milijardi. Sa obzirom na njihovu populaciju, sa tim parama oni ce svakako imati bolji standard od nas - i to bez da iko od njih ista radi. Dakle nemaju oni dobar standard zato sto imaju bolje ili pametnije drustvo od naseg, vec zato sto raspolazu resursima.

p.s. Ti kazes da Srbija ima dovoljno. A u signi ti pise da je dovoljno ako imas hleba i luka. Dakle rec "dovoljno" je veoma relativna, imas li neki argument, da vidimo tacno koliko je to "dovoljno"...?

Edited by aLti
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...