Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Što volim kad mi dan počne sa tri osmine dobrog jagodinskog masnog bureka sa mesom. A i napolju svanulo sunce, hvala falusu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

brzina je skoro pa proporcionalna ceni za isti kapacitet, tipa krš od 16GB sa brzinama ispod 20/20 je ispod 10€ a nešto tipa data traveler ultimate sa nominalnim brzinama citanja preko 100mb je 40€ pa ti vidi šta ti treba...

Хвала :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ne seri da se prodaje burek na osmine lol :D

U svakoj pekari kod nas, što je za žene vrlo praktično recimo, jer 95% njih što znam jede 1/8. A i meni je idealna količina 3/8 , četvrt mi je malo, dok pola bureka je već preterivanje :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

što se tiče bureka, smara me kada ga već iseku na četvrtine i kao to je to, hoću da dođem i uzmem 200gr ako mi se toliko jede :D

jebi ga, ne isplati im se onaj okrugli burek da prodaju na grame jer im na kraju ostanu neke froncle koje niko neće da kupi, al taj fazon imaš kod ovih što prodaju bosanske pite i sl.

Link to comment
Share on other sites

Било некада на грамажу по Београду али нема више ..укапирали да је боље на четвртину да продају јер онда узму мању тепсију и као то ти је четвртина !:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Znam da su Trpkovići prodavali na gramažu, al odavno nisam jeo burek u Bgu.

Inače ovo za osmine nije nikakva novina, od kad znam za sebe tako ga prodaju po Jagodini. Ako ništa, jebena osminka je prepraktična za jesti, ukoliko govorimo o jedenju na način kako burek treba da se jede - u ruke pa zagrizi :D Za gospodu što koristi nož i viljušku pa secka burek, to već nije bitno :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...