Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

sad sam se setio, bio je slucaj amercike porodice koja je otisla na krstarenje mediteranom (svi su imali po iphone). iphone se naravno kacio i syncovo svasta, i dosao im je neki veliki racun i sta je bilo - racun im je oprosten jer nije bilo dovoljno jasno naznaceno da to moze da se desi!

у тој истој Америци, на почетку капитализма, та породица би завршила на пољима памука.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ajde sada da pricamo sta bi bilo kad bi se svi ovi slucajevi desili pre 200 godina a ne danas

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ne razumem sta mi govoris

данашња брига о потрошачима је последица 200 година развоја дивљег капитализма и нивоа платежне моћи и конкуренције. на почетку није тако, а издржати 200 година је јако тешко.

ajde sada da pricamo sta bi bilo kad bi se svi ovi slucajevi desili pre 200 godina a ne danas

не, него хајде да поредимо САД из 2013те са њеним капитализмом старим 200 година (и најјачим производом на свету) и Србију, која да кажемо 20 година ходи неким транзиционим периодом између самоуправљања и дивљег запада (уз ратове, санкције и остале лепоте).

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

neodgovornih? nema to veze sa istokom, nego sa trenutkom nepaznje koji moze papreno da kosta, a za sta postoje osiguranja u svim drugim konvencionalnim segmentima zivota - i upravo je to i poenta price - da je vip doveo pricu o prekoracenim megabajtima na nivo saobracajnog udesa ili pozara u stanu

brate mozes da ostavis upaljenu TA pec i da odes tri meseca van zemlje, nece ti EPS "preventivno iskljuciti struju" cisto da bi ti bio racun manji. Jel to znaci da treba da drkas EPS? Ne, nego treba sledeci put da razmislis dal si pogasio sve u kuci pre nego izadjes.

Ne kapiram u kom si fazonu, oslanjas se na dobru nameru nekog ko ti naplacuje svoje usluge?

Link to comment
Share on other sites

i dalje ne razumem sta hoces da kazes

uglavnom, sto su kazne za izlazenje van nekih okvira ugovora vece, to i mere zastite ljudi moraju biti vece. u slucaju operatera taj odnos je jako los po ljude, a to nije u redu

брате мили, па то је капитализам. први мобилни је коштао овде 10к марака, а стан си могао да купиш за 30-50к тада. све се своди на тржишни механизам понуде и тражње. оно што је ново, оно што је ексклузива на тржишту, што је ретко, престижно, кошта много, и обрнуто.

то нису казне, то је уговорна обавеза. њихова једина законска обавеза је да обелодани структуру наплате по ставкама, на теби је да останеш у оквирима или прекорачиш. па раније (можда је тако негде и данас) на сплавовима си имао х цену до 22 часа, а од 22 часа 2х цену. окачено, написано, обелодањено, ти ниси приочитао, пијеш ли пијеш, а онда у 02 часа ти стигне рачун, а ти удри у кукњаву.

едит:

социјалисти не може да буде јасно како је пиво 2х скупље после 22 часа, иста литража, исти трошкови производње, транспорта, продаје, и закључак како је то немогуће, па онда тако никад није било у социјализму. ниси имао тржиште, него арбитрарне цене. али, онда се дешавало да нема робе у понуди. све има своју равнотежу.

Ne kapiram u kom si fazonu, oslanjas se na dobru nameru nekog ko ti naplacuje svoje usluge?

то ја све време покушавам да представим овде, то је основна неконзистентност.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

брате мили, па то је капитализам. први мобилни је коштао овде 10к марака, а стан си могао да купиш за 30-50к тада.

то нису казне, то је уговорна обавеза. њихова једина законска обавеза је да обелодани структуру наплате по ставкама, на теби је да останеш у оквирима или прекорачиш. па раније (можда је тако негде и данас) на сплавовима си имао х цену до 22 часа, а од 22 часа 2х цену. окачено, написано, обелодањено, ти ниси приочитао, пијеш ли пијеш, а онда у 02 часа ти стигне рачун, а ти удри у кукњаву.

ja samo mogu opet da ti kvotujem ono sto sam napisao, ne znam sta dalje jbg

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

прво, није казна, него екстра услуга, која има своју декларисану цену.

тако ти је флашица воде у мега маркету 30 динара, а у минибару у Хајату је 300 динара. иста флашица. е тако је гига на каблу малтене бесплатан, а гига на телефону ти поједе 100к динара. тако ти је 600 уговорених минута ~1 динар по минуту, а 601ви минут те кошта 10 динара. тако се уговори испорука гаса за зиму, па плаћаш пенале и за мање и за више повученог гаса.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

brate mozes da ostavis upaljenu TA pec i da odes tri meseca van zemlje, nece ti EPS "preventivno iskljuciti struju" cisto da bi ti bio racun manji. Jel to znaci da treba da drkas EPS? Ne, nego treba sledeci put da razmislis dal si pogasio sve u kuci pre nego izadjes.

Ne kapiram u kom si fazonu, oslanjas se na dobru nameru nekog ko ti naplacuje svoje usluge?

e stvarno, uporedjujes prenos podataka u mrezi, sa grejanjem :D

i da, oslanjam se na dobru nameru kad placam neku uslugu. ocekujem da ce mi izaci u susret jer im je valjda cilj da nastavim da placam par hiljada dinara narednih nekoliko godina, nego da mi uzmu jednom 30k i nikad me vise ne vide.

ne znam kakva je to logika i opravdavanje nekog ko ti pruza uslugu a gleda da te zajebe i izjajari na svakom prenetom bajtu.

da, tako funkcionise sistem danas i to zna i dvini koji je zapoceo pricu, ali pitanje stoji, da li je to u redu prema tebi kao potrosacu?

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

draško, optužuješ drugu stranu za nekonzistentnost jer si konzistentan u nameri da pobediš u raspravi pa pet puta menjaš premise.

to što je amerima trebalo 200 godina da dovedu svoj kapitalizam na iole humani nivo ne znači da mi ne možemo brže. ograničavanje zloupotreba od strane mobilnih operatera bi bilo dobar korak, a ograničavanje predatorskog pozajmljivanja odličan.

Link to comment
Share on other sites

"било би добро" нису категорије у којима се крећем у овој расправи, пре ће бити категорије "може" и "не може".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

brate mozes da ostavis upaljenu TA pec i da odes tri meseca van zemlje, nece ti EPS "preventivno iskljuciti struju" cisto da bi ti bio racun manji. Jel to znaci da treba da drkas EPS? Ne, nego treba sledeci put da razmislis dal si pogasio sve u kuci pre nego izadjes.

Ne kapiram u kom si fazonu, oslanjas se na dobru nameru nekog ko ti naplacuje svoje usluge?

Da ostavim ta pec i odem na more nazvao bih sestru posle dva sata i rekao joj e jebote ostavio sam pec kljuc je ispod saksije aj idi ugasi, ovde govorimo o tome da za pola sata koliko ti je trebalo da skontas da ti radi torent dobijes 20.000 samarcinu.

No, kad se vec vodimo tom logikom, hajde hipoteticki da pomnozimo cenu ekstra mb sa 100. I dobijemo to da dobijem godinu dana prinudnog rada jer nisam skontao da mi se maks pejn skida preko paketa. Onda bi isto bili u fazonu pa jebiga batice nisi pazio, hoces da igras maks pejn a i da imas internet u autobusu E PA ONDA BERI PAMUK GODINU DANA

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

па баш тако. ти себе видиш као неког коме требају све те услуге, а можда реално ниси платежан за њих, још ти је и деловало како можеш то себи да приуштитш, а онда се зајебеш једном, па платиш да ти уши отпадну, а онда седнеш па, после налета праведног социјалистичког беса, продумаш где си се сјебао, и нема кате да се сјебеш и следећи пут.

едит:

како те не штити систем, даје ти најбољу могућу заштиту, на личном примеру се опаметиш.

;)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da ostavim ta pec i odem na more nazvao bih sestru posle dva sata i rekao joj e jebote ostavio sam pec kljuc je ispod saksije aj idi ugasi, ovde govorimo o tome da za pola sata koliko ti je trebalo da skontas da ti radi torent dobijes 20.000 samarcinu.

No, kad se vec vodimo tom logikom, hajde hipoteticki da pomnozimo cenu ekstra mb sa 100. I dobijemo to da dobijem godinu dana prinudnog rada jer nisam skontao da mi se maks pejn skida preko paketa. Onda bi isto bili u fazonu pa jebiga batice nisi pazio, hoces da igras maks pejn a i da imas internet u autobusu E PA ONDA BERI PAMUK GODINU DANA

Pa realno :) Nije ti dobra analogija sa TA peci, analogija sa TA peci bi bila da si ostavio ukljucenu i da si zaboravio ili da te prosto bilo briga da je iskljucis. Analogija sa sestrom koja iskljucuje bi bila u slucaju da je dosla sestra ili ortak ili neko i rekao ti "e skida ti se ovo s torrenta, pojesce ti MB, daj iskljuci". U svakom slucaju ti si odgovoran, jedino sto je dobro sto su u ovim novim paketima uveli ogranicenje brzine posle istrosenih MB iz paketa, sto je neki failsafe mehanizam.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tako je, debeli, ne dozvoli da se logika ispreči na tvom putu ka pobedi :D

брате, да ли би било лепо - било би, али није реално. због неконзистентности ти причам. не можеш да узмеш из капитализма оно што ти одговара, а из социјализма исто тако, па да направиш идилу. то су глупости. све има своје повратне спреге и ограничења. тако становници Амстердама каче црвене звезде по капама, хипстеришу са Марксом, а Румуни су под Чаушескуом сањали Запад. и тако...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...