Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

postoji, možeš da pozoveš operatera pa da ti oni uključe notifikacije na 50 i 100% potrošenog

da, rekli su mi to nakon sto su mi uzeli pare

ono sto hocu da kazem je da moraju da postoje mehanizmi koji ce da zastite obicne ljude, a ne da svaka veca kompanija samo gleda na koji nacin ce da te zajebe jer ti nisi dovoljno pazio ili nisi dovoljno skolovan da ispratis o cemu se tu sve radi. i ne, nije fazon 'je l' si potpisao? PLATI!' (omg)

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ono sto hocu da kazem je da moraju da postoje mehanizmi koji ce da zastite obicne ljude, a ne da svaka veca kompanija samo gleda na koji nacin ce da te zajebe jer ti nisi dovoljno pazio ili nisi dovoljno skolovan da ispratis o cemu se tu sve radi. i ne, nije fazon 'je l' si potpisao? PLATI!' (omg)

pa jebote, što se zalećeš na proizvod/uslugu o kojoj ne znaš dovoljno?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

joj drasko sto seres jebote

sad ces jos da pricas kako na svaki sajt kad se registrujes procitas terms and conditions od vrha do dna

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Okej slazem se i sa pejom da moraju postojati mehanizmi za zastitu ljudi.

Ali isto tako ta ljudska potreba da se ima nesto sto im ne treba i zasta realno nemaju mogucnosti (prethodno spomenuti cha cha) je ona teznja koja vise ne tera ljude u napredak vec u idiocracy.

Ne mozete sve biti keri bredšo ili zverka. Bezbrižni japiji sa šarenim telefonima postoje samo u filmu.

Inace kad smo kod keri i zverke, u Sava centru sam, ima butik koji se zove mr,big a ima i boss butik sa najboljim sakoom sto sam video u životu, probao, stoji mi kao da je pravljen za mene. 100 000 dinara. fml

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

о чему ми овде причамо тачно?

да капиталистичка фирма, која постоји само и само само због профита, треба да на уштрб свог профита штити упецане рибице, на које је спалила милионе за маркетинг да их упеца?

мислим...

Okej slazem se i sa pejom da moraju postojati mehanizmi za zastitu ljudi.

постоје...

bukagije42uw.jpg

:tf:

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

о чему ми овде причамо тачно?

да капиталистичка фирма, која постоји само и само само због профита, треба да на уштрб свог профита штити упецане рибице, на које је спалила милионе за маркетинг да их упеца?

мислим...

ne, to drzava treba da uradi

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Ali isto tako ta ljudska potreba da se ima nesto sto im ne treba i zasta realno nemaju mogucnosti (prethodno spomenuti cha cha) je ona teznja koja vise ne tera ljude u napredak vec u idiocracy.

Ne mozete sve biti keri bredšo ili zverka. Bezbrižni japiji sa šarenim telefonima postoje samo u filmu.

ово мислим од речи до речи.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

колико сам разумео то је најнамуњенији фон данас, рекли му тад да је Теленору стигло само 5 комада и да је срећан што је један од тих 5 надљуди у Србији.

Verovatno je u pitanju LG Nexus 4, i to znaci da su ga tek odrali :)

па шта сам онда срао? рекао сам да нема потребе, то си и ти потврдио, као и то да хоћеш комоцију (виши степен дезорганизованости и недисциплине). ПЛАТИ!

Komocija je relativna stvar, ja sebi volim da priustim komociju. Realno nema potrebe da imam WC u stanu, mogu da serem po livadi, ali cu vise platiti stan koji ima WC jer mi je komotnije da ujutru u toplom mogu da kenjam i citam novine na svom smartfonu...

како, молим?

узео сам Нокију, која је коштала око 300 евра, на 2 године, да плаћам по 1800 динара месечно. платио сам је 5к одмах и на 24 месеца, нека је по 1к. значи, да БЕСКАМАТНО имам телефон одложено на 24 месеца, плус за 800 динара месечно се сатрем од разговора, а имам 1к порука константно, јер ми нон стоп преносе, па је то ваљда неки максимум, после чега ти не преносе...

Ahahahhaha, pa ti si tek upao u njihovu potrosacku zamku, a jos se i hvalis time :) Prvo ta Nokia koja je kod njih 300 evra je u bilo kojoj drugoj legalnoj prodavnici 200-250. Drugo, sad imas prodavnice koje ti BESKAMATNO daju odlozeno i po 700 dana. Trece naterali su te da uzmes paket koji ni pola ne mozes da potrosis...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

draško, je l bi ti uveo mehanizme u bankarstvo koji bi plesb zaštitili od predatorskih kredita, ili si i tu u fazonu da ovce treba šišati?

наравно.

али аналогно овој причи о телекомуникацијама, то би значило да се изукида 80% функција телефона, на које се данас пецају рибице. или да се национализују сви оператери (што води укидању функција телефона, јер без екстрапрофита од рибица нема стално нових производа и хит понуда).

Verovatno je u pitanju LG Nexus 4, i to znaci da su ga tek odrali :)

Komocija je relativna stvar, ja sebi volim da priustim komociju. Realno nema potrebe da imam WC u stanu, mogu da serem po livadi, ali cu vise platiti stan koji ima WC jer mi je komotnije da ujutru u toplom mogu da kenjam i citam novine na svom smartfonu...

Ahahahhaha, pa ti si tek upao u njihovu potrosacku zamku, a jos se i hvalis time :) Prvo ta Nokia koja je kod njih 300 evra je u bilo kojoj drugoj legalnoj prodavnici 200-250. Drugo, sad imas prodavnice koje ti BESKAMATNO daju odlozeno i po 700 dana. Trece naterali su te da uzmes paket koji ni pola ne mozes da potrosis...

не, у питању је С3.

комоцију - ПЛАТИ!

узео сам пакет који ми је таман, телефон који сам купио је коштао око 300 евра +/-10% у зависности од продавнице, пре 3 године нису постојала одложена плаћања на 700 дана, а моја математика је јасна, ти само покушаваш да са "вероватно" оспориш оно што "јесте".

ne, to drzava treba da uradi

нени стејт?

ах...

ово је посебна тема, за посебан топикс.

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

наравно.

али аналогно овој причи о телекомуникацијама, то би значило да се изукида 80% функција телефона, на које се данас пецају рибице. или да се национализују сви оператери (што води укидању функција телефона, јер без екстрапрофита од рибица нема стално нових производа и хит понуда).

ne bi značilo da se ukine 80% funkcija telefona nego da se ograniči šišanje ovaca, otprilike kao što je EU uradila u svojim granicama, pa sad ne mogu da te oderu za roaming unutar unije.

Link to comment
Share on other sites

али, шишање оваца је основни модус капиталистичке привреде. у твом примеру, фирма која и даље шиша овце ће да дође у позицију да поједе фирму из ЕУ где су јој забранили да шиша овце. капиш?

:)

добро је што се разуме да је капиталистички поредак у суштини антихуман, али да мора да се разуме да било које заштите од капитализма воде смањењу напретка на који смо навикли, услед умањених профита.

ето.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa nije crno belo majku mu, jedno je marketing, a drugo je da coveku plenis imovinu zato sto je presisao megabajte na telefonu

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

добро је што се разуме да је капиталистички поредак у суштини антихуман, али да мора да се разуме да било које заштите од капитализма воде смањењу напретка на који смо навикли, услед умањених профита.

u ovom slučaju nije tako jer ne ograničavaš ukupnu potrošnju već suzbijaš dranje kože s leđa, a deo primanja koji si im time uštedeo će tipični potrošači da preusmere u dalju potrošnju, a ne u slamarice

edit: i postoje argumenti da si time ubrzao napredak, jer si korporaciju naterao da istinski inovira i poboljšava konkurentnost, umesto da ispunjava očekivanja akcionara varanjem potrošača

ŠTA ĆEŠ SAD DEBELI

I SKINI TU MASKU MLAĐANA DINKIĆA, SVI SMO TE PREPOZNALI

Link to comment
Share on other sites

о то је све један исти механизам. буди уверен. не би било пленидбе без маркетинга, а пленидба је циљ целог посла, не само са мегабајтима.

u ovom slučaju nije tako jer ne ograničavaš ukupnu potrošnju već suzbijaš dranje kože s leđa, a deo primanja koji si im time uštedeo će tipični potrošači da preusmere u dalju potrošnju, a ne u slamarice

ŠTA ĆEŠ SAD DEBELI

рећи ћу ти да уводиш арбитрарне категорије, (шта је шишање, шта је драње, шта је легитимна наплата). ту нема више мегханизама, ту нема више тржишта, ту нема више капитализма у најшире схваћеном облику.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa čekaj, ti i ja smo se odavno složili da je neregulisani kapitalizam žvaka koju NATO privrede prodaju lakovernima da ih lakše izjebu u čmar, a sad zagovaraš upravo maksimalnu liberalizaciju?

Link to comment
Share on other sites

cilj posla je da bankrotiras korisnika i izgubis ga, umesto da ga cedis 10 godina? jesi ti to upravo reinventovao kapitalizam?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

комоцију - ПЛАТИ!

Nemam ja problem s tim, ja samo kazem da ja hocu to da platim jer volim taj nivo komocije. Da kazemo da imam potrebu za tim na nekom nivou. Naravno ako bi mi finansije postale problem to bi verovatno bila jedna od prvih stavki koje bi letele.

узео сам пакет који ми је таман, телефон који сам купио је коштао око 300 евра +/-10% у зависности од продавнице, пре 3 године нису постојала одложена плаћања на 700 дана, а моја математика је јасна, ти само покушаваш да са "вероватно" оспориш оно што "јесте".

Nokija koju Telenor ceni 80.000 dinara kosta legalno 450 evra, sto je 58% vise. Telefon koji je tamo 45.000 dinara je u radnji 235 evra, sto je 70% skuplje. Da taj isti telefon od 235 evra uzmes na najobicniji potrosacki kredit sa 30% kamate godisnje ispadne te jeftinije nego u Telenoru, te nemoj pricati o beskamatnom :) Pritom i dalje stojim pri tvojoj tvrdnji da ti svakog meseca ostane viska 1000 poruka, jedino sto si ti sam sebe ubedio da si napravio dobar posao, to ti ide :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa čekaj, ti i ja smo se odavno složili da je neregulisani kapitalizam žvaka koju NATO privrede prodaju lakovernima da ih lakše izjebu u čmar, a sad zagovaraš upravo maksimalnu liberalizaciju?

Koliko sam ja skapirao Debeli Dakizuje kapitalizam ovde da bi jebao dvinija i pomogao ljudima da pronađu unutrašnjeg socijalistu :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

al cekaj drasko, realno da sa downloadovao max payne 3 iso, izasao bi me 300.000 racun. da li postoji jos neki nacin da ti za sat vremena (ili koliko vec) zbog nepaznje pricinis stetu od 3.000e (sem da spalis stan ili taj rang)? mislim sta, treba da odem u uniqu i pitam e je l dajete osiguranje za prekoracenje mesecnog paketa?

also, porodica može da ode na put, da klinac uzme ćaletov telefon, nazove 011/95 u romingu i ostavi na repeat dok su roditelji na plaži. Mislim, sigurno bi postojali klijenti za retard-protection osiguranje, ali je taj market-base za sad premali da bi se otvorila firma koja nudi takav servis. Da vas ima mnogo više neodgovornih, našao bi se već neki Istok da otvori svoju nišu i krene da vam naplaćuje osiguranje sigurno :)

Link to comment
Share on other sites

sad sam se setio, bio je slucaj amercike porodice koja je otisla na krstarenje mediteranom (svi su imali po iphone). iphone se naravno kacio i syncovo svasta, i dosao im je neki veliki racun i sta je bilo - racun im je oprosten jer nije bilo dovoljno jasno naznaceno da to moze da se desi!

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

pa čekaj, ti i ja smo se odavno složili da je neregulisani kapitalizam žvaka koju NATO privrede prodaju lakovernima da ih lakše izjebu u čmar, a sad zagovaraš upravo maksimalnu liberalizaciju?

не заговарам, него тражим конзистентност у размишљању.

Nokija koju Telenor ceni 80.000 dinara kosta legalno 450 evra, sto je 58% vise. Telefon koji je tamo 45.000 dinara je u radnji 235 evra, sto je 70% skuplje. Da taj isti telefon od 235 evra uzmes na najobicniji potrosacki kredit sa 30% kamate godisnje ispadne te jeftinije nego u Telenoru, te nemoj pricati o beskamatnom :) Pritom i dalje stojim pri tvojoj tvrdnji da ti svakog meseca ostane viska 1000 poruka, jedino sto si ti sam sebe ubedio da si napravio dobar posao, to ti ide :)

колико ко шта цени ме не интересује, телефон који сам ја платио, био је колико сам рекао.

поруке никад нисам користио, а сваки пакет их има, па остају. и не остаје ми вишак 1000 порука сваког месеца, него ми је стање расположивих порука толико, јер ми се преносе из месеца у месец.

Koliko sam ja skapirao Debeli Dakizuje kapitalizam ovde da bi jebao dvinija i pomogao ljudima da pronađu unutrašnjeg socijalistu :tf:

наравно...

:)

кад нађу унутрашњег скривеног социјалисту, суочићу га са реалним потрошачем који је на површини, па ће можда из тога нешто и да изађе.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

also, porodica može da ode na put, da klinac uzme ćaletov telefon, nazove 011/95 u romingu i ostavi na repeat dok su roditelji na plaži. Mislim, sigurno bi postojali klijenti za retard-protection osiguranje, ali je taj market-base za sad premali da bi se otvorila firma koja nudi takav servis. Da vas ima mnogo više neodgovornih, našao bi se već neki Istok da otvori svoju nišu i krene da vam naplaćuje osiguranje sigurno :)

neodgovornih? nema to veze sa istokom, nego sa trenutkom nepaznje koji moze papreno da kosta, a za sta postoje osiguranja u svim drugim konvencionalnim segmentima zivota - i upravo je to i poenta price - da je vip doveo pricu o prekoracenim megabajtima na nivo saobracajnog udesa ili pozara u stanu

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...