Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

na konto Dakijeve priče, mislim da nije ništa nemoguće da neko nešto pročita 2 do 3 puta i da odlično vlada tim. Neke ispite sam bukvalno tako položio sa visokim ocenama, druge sam i posle mesec dana učenja slabo znao, mislim da je sve do toga koliko ti je nešto zanimljivo i da li ti se to stvarno uči ili si u fazonu, daj samo da položim pa da ovo nikad ne vidim više.

daki je fasovao suspenziju ne toliko zbog onoga što je napisao (naravno da može dosta ispita da se spremi samo sa dva-tri čitanja knjige, ali ne postoji fakultet gde svi ispiti mogu tako da se daju, pa čak ni razni singidingi) već zbog onoga što je rekao: "ja sam prepametni car i sve ispite sam položio posle dva dana spremanja, a vi ste ubogi glupani"

Link to comment
Share on other sites

drale, bez uvrede, ali pricas gluposti, peki nije neki prepotentni klinja, mislim, videli smo se pre koji mesec, i vrlo je svestan gde je i staje, i vrlo je svestan mene gde sam i sta sam. Mislim, ne vidjamo se cesto, ali smo pre provodili dosta vremena zajedno. Stoji, zivimo u dva razlicita sveta, ali on postuje moj i ja njegov.

Ja ne vidim nista lose u tome sto oni zaradjuju prave pare, i zaista mi je drago zbog tih ljudi sto ne moraju da se krpe za kiriju, itd, itd. Ok, mozda su imali bolje uslove, bla bla bla, ali jebes ga, sad mozemo da tupimo o karmi i prirodnoj selekciji do jutra.

Mislim da vama vise bode oci sto on ima gej izjave poput "odlepršaj momče" :tf:

"ja sam prepametni car i sve ispite sam položio posle dva dana spremanja, a vi ste ubogi glupani"

e, o ovome pricam

ivan dozivljava dakija kao nekog malog pacova koji mase svojom pisicom po forumu, a verujem da mu je to na poslednjem mestu, posto zna kako prolazi dikvejving ovde

a isto tako jos neki ljudi dozivljavaju hajlija ili deija... sto je krajnje glupo...

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

то што замерамо Пери и другарима је природан осећај самозадовољства услед успешности. нека блага доза препотенције. прође то временом, кад видиш да не можеш да остављаш 600 евра у кафани месечно (да одржаваш зацртани стандард као млад јапи). онда још више цениш себе и зарађивање пара, почнеш више да вреднујеш новац, и што је најважније, почнеш да поштујеш било чији рад. једноставно, зарониш у живот, сарзиш.

не причам ово с врха главе, него из личног искуства.

Ovo je istina, ja vrlo cenim pare i ne razbacujem se istima, nekad ne zelim da platim ni dolar vise za ono sto ne kosta toliko a u stanju sam da dam i 3000 dolara za nesto sto toliko vredi, ta finesa "600 evra u restoranu" je bila samo troll ali ukoliko bi stvarno meni nesto vredelo da dam toliko u restoranu ja bih dao bez problema.

Pare se tesko sticu a sa lakocom trose kao sto svi znate, mada sa velikim parama dolazi i veci stres, vise obaveza i ozbiljniji posao, ne znam kako je za druge ali ja sam vrlo odgovoran i na telefonu sam 24/7 plus nadzirem 5-6 projekata, timove ljudi i desava mi se da obavljam neke poslove subotom-nedeljom ali za vrlo lepu platu pa samim tim smatram da je to sad dok sam mlad opravdano.

Link to comment
Share on other sites

Марко, не кажем ја да је Пера гњида или говно од човека које ужива у запишавању мање срећних/остварених, не, никако. него управо та "одлепршај момче" препотенција боде очи. људска прва реакција је "ма шта си ти умислио зарадио си први озбиљан динар и сад сереш около.

хтео сам да кажем да постоји једноставно објашњење за размимоилажење, а то је с једне стране блага препотенција, која је потпуно природна и очекивана, и с друге стране фруст оних који не туку >1000 евра месечно, који је, такође, врло природан и очекиван. не значи да је ико лош човек, него једноставно варниче плусеви и минуси, природно, дакле. и све се испегла.

едит:

видим да постајем Деда, а то ме мало плаши.

КОЈОТЕЕЕЕЕЕЕЕ ЈАВИ МИ СЕЕЕЕЕ!!!!!!

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

daki je fasovao suspenziju ne toliko zbog onoga što je napisao (naravno da može dosta ispita da se spremi samo sa dva-tri čitanja knjige, ali ne postoji fakultet gde svi ispiti mogu tako da se daju, pa čak ni razni singidingi) već zbog onoga što je rekao: "ja sam prepametni car i sve ispite sam položio posle dva dana spremanja, a vi ste ubogi glupani"

ma ne branim ja dakija, ja sam samo uleteo da kažem da deo onoga što on priča pije vodu. Isto, možda postoje likovi koji završe ceo faks sa jednim čitanjem, i svaka im čast

A zašto je dobio ban, to je interna stvar administracije :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Марко, не кажем ја да је Пера гњида или говно од човека које ужива у запишавању мање срећних/остварених, не, никако. него управо та "одлепршај момче" препотенција боде очи. људска прва реакција је "ма шта си ти умислио зарадио си први озбиљан динар и сад сереш около.

хтео сам да кажем да постоји једноставно објашњење за размимоилажење, а то је с једне стране блага препотенција, која је потпуно природна и очекивана, и с друге стране фруст оних који не туку >1000 евра месечно, који је, такође, врло природан и очекиван. не значи да је ико лош човек, него једноставно варниче плусеви и минуси, природно, дакле. и све се испегла.

ali o tome ti pricam, ljudi se ne znaju, zato i imaju takve predrasude :)

pa i ja i hajli smo se napusavali jos pre x godina preko ovog istog foruma dok nisam skapirao da je jedan obican pederko :tf:

Mislim, to sto on kaze "odleprsaj" je meni sasvim smesno, zato sto mogu da zamislim njegov kez i izraz lica dok to govori, i to je sve sem prepotentnog.

Sa druge strane, ja bih onda trebao da penim na pola foruma zato sto radim za kikiriki i semenke :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ja nisam isfrustriran što ne zarađujem soma mesečno. isfrustriran sam drugim stvarima vezano za posao, ali ne i tim

meni je taj stav, da ili zarađuješ ili si isfrustriran, upravo oličenje frusta xD

исфрустриран си, како ниси, не лупај ни ти... то је испод површине, али ти доплива до свести једном дневно, једном недељно, то незадовољство, како сва твоја школа и труд на месту на којем радиш и шта радиш пада у воду...

мада, можда сам се погрешно изразио, не фруст што зарађујеш мање од 100к, него што зарађујеш мало, а мислиш да вредиш за више, а систем те онемогућава да зарадиш паре. тачно сам упао у луп бољестојећих одређујући неке границе зараде. и то је фруст. цео капиталистички систем је заснован на фрусту, можда је чак сваки систем заснован на фрусту, мада смо о томе причали на оном топику "коме је колика плата".

I tako je debeli svojih prvih 150k NBS dinara ostavio u kafani... Oh wait, to je bilo kupatilo i plocice :)

i klupice na prozorima iznad radijatora !!! :tf:

ах, момци, имао сам свој фер шер зајебаванције пре него што је наишла фаза са плочицама и клупицама.

:)

ali o tome ti pricam, ljudi se ne znaju, zato i imaju takve predrasude :)

pa i ja i hajli smo se napusavali jos pre x godina preko ovog istog foruma dok nisam skapirao da je jedan obican pederko :tf:

Mislim, to sto on kaze "odleprsaj" je meni sasvim smesno, zato sto mogu da zamislim njegov kez i izraz lica dok to govori, i to je sve sem prepotentnog.

Sa druge strane, ja bih onda trebao da penim na pola foruma zato sto radim za kikiriki i semenke :)

ма Пера је цар уживо, на форуму се то не види.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ali o tome ti pricam, ljudi se ne znaju, zato i imaju takve predrasude :)

pa i ja i hajli smo se napusavali jos pre x godina preko ovog istog foruma dok nisam skapirao da je jedan obican pederko :tf:

Mislim, to sto on kaze "odleprsaj" je meni sasvim smesno, zato sto mogu da zamislim njegov kez i izraz lica dok to govori, i to je sve sem prepotentnog.

Sa druge strane, ja bih onda trebao da penim na pola foruma zato sto radim za kikiriki i semenke :)

pederko ili ne, ne znam ko ga je primao u Švedskoj i spavao na pomoćnom krevetu :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Јел то опет она ''ко нема три иљаде евра месечно, није се довољно трудио'' расправа :tf:

Najbolji su mi ovi "diploma nista ne znaci" tipovi :)

Па то зависи, моја не ради ама баш ништа (чак и у УЛУС и те трипове мош без дипломе), са друге стране, пробај да будеш адвокат ако немаш диплому, ал баш готивно знаш то право:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

a ovo mi je stepenica do toga, i odlična stavka za cv

Podržavam. Ni ja se ovde ne useravam do para al sam za godinu i po dana nabiflao iskustva i upisao gomilu stvari u CV koje ne bih ni za pet godina da sam bio neki generički java ili php "develaper". Da ne pričam što sam ovde krenuo formalno kao srednjoškolac i za 35 hiljada dinara plate, dakle ko da sam šofer dostavnog vozila, a u međuvremenu doterao do plate dipl. inženjera. Inače, na prethodnom poslu (bez ličnih imena i konkretnih odrednica u javnom delu foruma pls) sam imao 450 evra u trenutku odlaska, što je za posao koji nema nikakvu odgovornost i ne traži nikakvu ekspertizu (osim da znaš sva slova) bila solidna para. Ali je bilo jasno da je to sve sviranje kurcu i da se mora juriti nešto konkretno što se može pretvoriti u karijeru. Isto ko što je fetsu došlo iz dupeta u glavu da nema ništa od igraonice (ili što kjutiju ni dan-danas nije došlo heee). Sad bez zajebancije, svaki put me uvati mučnina kad pomislim koliki je Kojot protraćeni potencijal, jebem ga u usta lajava [:(]

Enihu, ako nisi neki šalabajzer i ne prodaješ maglu, u nekom trenutku prosto moraš zagristi i krenuti "od nule" ako postoji iole jasan smer kojim treba ići. Nekad sam se pitao što dipl. ekonomisti pristaju da rade na šalteru u banci, sad mi je jasno, mora se krenuti odnekud.

Link to comment
Share on other sites

bez ličnih imena na javnom delu, a prozivaš kojota, ccc vudzi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ја се питам да ли ће дипл. економисти да заврше на бандерама, то мене брине.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

otisao u postu a tamo pa jedno pedeset ljudi sigurno stoji i ceka u redu na dva saltera uplata/isplata. je l zna neko zasto? jedino sto meni pada na pamet je provizija, a mislim da provizija u posti nije nista manje nego u bankama?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

шалу на страну, то са питањем каријере је право питање. има ли тај посао капацитет да напредујеш и да се остварујеш.

ја сам у фазону да отворим консалтинг у финансијама за обичне грађане који раде у ИТ и не знају са парама.

:tf:

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...