Jump to content

HDD preporuka


baltam0s

Recommended Posts

Ideal for.

Specifically designed and tested for small office and home office, 1-5 bay NAS systems.

Boze gluposti, noge bi im polomio za ove marketinske krilatice.

I naravno jasno ti je da nam nista nisi rekao tim "24/7" ...

Hoce stalno neko zapravo raditi za njom ili ce biti samo upaljena stalno. Ako je ovo drugo, to je apsolutno nebitno za hard disk.

Ako je ovo prvo opet nema diska dizajniranog za to, a da ne zadjes u serverski segment posto su u workstation segmentu skuplji=brzi, sto ne znaci i izdrzljiviji.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

E, a imam ja jedno pitanje na tu temu. Kad sam uzimao WD Green skoro (3 TB) ima dve varijante, jedna jeftinija i jedna skuplja, oko 1000 din razlike. Ovaj baja prodavac mi je rekao da je ta skuplja predvidjena da radi 24/7 u serverima za video nadzor. Ima neko neki info na tu temu ili u cemu je fora?

Recimo ove oznake

SATA3 WD Caviar Green 2TB WD20EARX, 64MB, IntelliPower 10.485 din

SATA3 WD Caviar Green 2TB WD20EZRX, 64MB, IntelliPower 11.650 din

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi ja sam uzeo ovu prvu varijantu jer mi je trebao hard na koji cu da bekapujem nesto i od tada stoji na polici, ali zar je moguce da samo bezveze deru ljude? Mozda su za razlicita trzista? Jebes ga, postoji nekakva razlika u oznaci... Kad se ukucaju u Google dobije se da je jedan WD Green, a drugi je WD Caviar Green (spec sheet sa WD sajta), ali ne znam sta im to znaci?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi ja imam V200+ od 120 gb u laptopu i skroz je ok. Ali imaj u vidu, ako ga koriste kao sto kazes cale i sestra njima performanse verovatno nisu toliko bitne (ne znam koji je laptop u pitanju) a cesce moze da se desi da hard od 60 gb napune filmovima muzikom i sl. Racunaj da ti tu u najboljem slucaju ostaje oko 30gb za podatke. Bolje za te pare uzmi tipa ovako 2.5" hard od 750gb http://itsvet.com/proizvod/hitachi-travelstar-5k750-750gb-5k-8mb-sata300-hts547575a9e384/comp_comp_hdd/28/1958

Ili ako bas nema ovo sigurno ima 500GB za te pare, a njima ce to verovatno vise znaciti...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa i ja bih ga koristio nekad, doduše jako retko, za download im ne treba, pritom bih izbegao ove varijante na 5k tako da su mi to razlozi da uzmem ssd :)

ovaj laptop je u pitanju: http://www.newtechno...top-pricespecs/

Nisam u toku sa oznakama, ali pretpostavljam da to sto je 5k da je on na 5400RPM, na toliko ti je bio i stari hard. Ja ti samo kazem iz perspektive nekoga ko koristi 120GB SSD na laptopu koji mi je primarni komp za posao i to mi je najcesce vrlo knap tako da uvek sa sobom imam i stari hard od 500GB u eksternom kucistu gde drzim neke stvari koje mi nisu tekuce. A 60GB je solidno malo za jedini disk u kompu, pritom ovaj Hitachi nije bas toliko spor, a deset puta je veci. Prosto je to neka dilema koju moras da razresis.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U ovaj drugi je uracunat porez na budale.

ovo što Mohi kaže, tokom godina sam video da i RE i Caviar Black/Blue/Green crkavaju koliko hoćeš u raznim mašinama, nema pravila.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Generalno, WD Red je evolucija WD Green serije, zato ima smila uzeti njega jer je po svim karakteristikama bolji. Shto se tiche crkavanja hardova, tu sve zavisi od korishcenja i uslova u kojima rade - meni i dan danas rade neki Seagate diskovi koji su masovno crkavali pre 6-7 godina, dok se desilo da su na poslu crkla 3 WD Black-a koji su trebali da budu jako pouzdani...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...