Jump to content

Kosovo


BarcaS take 2

Recommended Posts

dosta je tih stranih agenata progovorilo nakon što su odradili posao, lepo je za promenu videti nekoga ko se trudio da uradi pravu stvar za vreme službovanja. ipak, da je zaista nešto doprinosila, vrlo brzo bi je sklonili.

Link to comment
Share on other sites

ја не знам шта да кажем. покушавам да избегнем нервирање, али се увек враћам и нервирам...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedan od onih tekstova koji su pomogli da me povrate sa europskog puta iluzija i sarenih laza. Svasta nesto sam ja diskutovao i pricao sa prijateljima, godinama i godinama, ali ovi i slicni tekstovi su svojevremeno bitno uticali na promenu perspektive, to jest, vracanja u normalu.

Svedocenja kanadskog generala Luisa Mekenzija, bivseg kanadskog ambasadora u Jugoslaviji, Dzejmsa Biseta, uticajnog grko-jevrejskog lobiste u SAD Dzejmsa Dzatrasa, o Juliji Gorin da ne govorim, Roberta Spensera i njegovog jihadwatch sajta, Dajane Dzonston, Edvarda Hermana, Majkla Parentija, Misela Chosudovskog ili kako se vec izgovara, francuski general Pjer Mari Galoa, Dzon Lohland i mnogi drugi koji se tu i tamo pojave i po zapadnim medijima, ali posebno na RT-u od kad ova postoji, otvaraju oci vise od domacih autoriteta. Razlog moze biti zato sto nam je zbog urusenog samopouzdanja potrebno da cujemo potvrdu da nismo ludi, od nekoga sa strane.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Сећам се и једног британског дипломате у Београду који ми је са видним

осећањем личне моралне супериорности рекао да су „Срби на погрешној страни

историје“. Мој одговор је био да мора да је дивно припадати земљи која је увек на

правој страни историје. Потпуно несвестан моје ироније одговорио је: „Да, дивно

је“.

idemo bre

Link to comment
Share on other sites

Meni se prevrne stomak kada pomislim da je moj otac iznajmljivao, tom istom KFORu, stan u centru Pristine za nekih soma i kusur jura kada je baba umrla. Naravno pogani Kosovar, koji u zivotu nije digao nista teze od kasike, radi u Energoprojektu kao neko direktorsko mudo, kao i 90% tih Siptarcina koji su se razmileli po raznim Beogradskim drzavnim ustanovama.

A zali Boze onaj narod dole koji je izvukao deblji kraj.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Kao da jeste, najobicnije ratno profiterska vreca govana od coveka.

To je covek kod kog sam ja dosao sa svojih 15-16 godina da molim za bilo kakvu pomoc, posao, itd, kada mi je keva zavrsila na Padinskoj Skeli, a lik je izjavio: "ja ne osecam nista prema tebi, mozes da ides". A pritom lik ima par stanova po BG-u, neko imanje u Kanadi, pare na racunu, itd. Nisam ga video od tada. I onda, pre godinu dana sam imao jednu stalnu musteriju, dok sam radio u piljari, i nekako smo preko Avokada, Manga dosli od Perua, Energoprojekta, da bi skapirao da covek deli kancelariju sa caletom, da bi gdin ispricao tom degeneriku koga je sreo i sta radim i da bi taj isti degenerik izjavio: "Ne mogu da verujem da je spao tako nisko da radi u piljari".

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Bajronov institut je lociran u SAD, ili eventualno Kanadi. A koliko je meni poznato, nema prevoda. Ja sam i ovaj clanak Meri Valsh originalno procitao u ovoj pdf knjizi, na engleskom jelte, pa me iznenadilo sad kad se pojavio prevod koji cirkulise.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

док наша застава не буде окитила Велики Трновац Србија неће бити слободна на територији коју тренутно контролише.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Кад сам ишао за Куманово пре пар месеци, прошли смо кроз тај део Србије (Прешево, Бујановац итд). Подсетило ме на овде вођену расправу о баби која напушава новинарку због три цркве у селу.. А доле? Сваких 10 кућа па џамија, углавном нове. Типа на килиметар пута што смо бројали, набројали смо 19-20 џамија.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...