Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

pa da si bio u danskoj malo duže video bi čime se hrane i kako spremaju hranu, a pogotovo bi video čime se ta zemlja bavi. umesto toga, doneo si zaključak na prvu loptu i sad vređaš ovde po forumu, klasičan srbin, balkanac.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

ma da, sve vidim kako se ove napredne zemlje većinom bave zemljoradnjom. daj, molim te.

и све више ће се бавити.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ali brue, ja tebe nisam vređao eksplicitno. evo ga i draško, da upotpuni priču!

ne mogu da verujem da vi i dalje furate tu priču da srbija treba da se bavi zemljoradnjom, prosto želite da nas svi smatraju seljanima i neobrazovanim masama, katastrofa.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Doci je u pravu skroz, iako te sve vreme troluje. Sto kaze moj kum, ako znas da pravis mikrocipove, ti pravi i izvozi mikrocipove. Ako ne znas mikrocipove, ti sklapaj kola i telefone. Ako ne znas ni to, pruzaj neke IT, bankarske, telefonske, konsalting, itd usluge. Ako ne znas ni to, pa ti blago meni ori njive i muzi krave. Tona metala kosta, lupam, 1.000 eura. Ako ne znas da napravis auto, pa ti je iskopaj i prodaj za 1.000 eura, ako znas da napravis, ti je prodaj za 10.000. Al' mi nit' imamo tehnologije, niti znanje, niti podsticemo ljude koji nesto znaju da proizvode visoko tehnoloske proizvode u Srbiji. Nikog nije briga za omladinu, svi koji nesto znaju su otisli, drzavu ne interesuje.

Primera radi, Svedska je pre par godina odlucila da predje potpuno na usluznu ekonomiju, a da proizvodnju svede na apsolutni minimum.

Link to comment
Share on other sites

људи, храна је будућност, из фах-идиотског (ово није погрдан назив, означава само људе учаурене у својој професији) угла се не виде ништа ван свог фаха.

Холандија заиста доминира у пољопривреди. да Србија има холандску пољопривреду, били бисмо међу најбогатијим народима у Европи. прошло је време јефтине хране и скупих аутомобила. гледајте унапред.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

То што си ти ретард па гледаш на пољопривреду са "урбане" висине, твој проблем.

Елем, можемо овако у недоглед, па ај да проширимо мало причу, чисто да не буде искључиво вређање.

Поменуо сам Холандију и Данску јер имају развијену пољопривреду. Први нпр, поред цвећа, разбише са воћем и поврћем. Други са друге стране произведу хране за 15 милиона људи, а има их само 5 милиона.

Да ли треба пољопривреда да се сведе на најпримитивнији ниво? Наравно да не. Поред фармера, има ту доста простора и за оне са дипломама, и има доста захтева за паметном државном политиком.

Да ли ми имамо ту паметну политику задњих ко зна колико деценија, поготово задње деценије? Наравно да не. Шта оно рече Лабус - да морамо да се бавимо само услугама? Дебил.

И сад имамо ситуацију да са 3,5 милиона пољопривредних површина, ми увозимо све и свашта, јер не производимо на њима довољно. А те паре што оду сви морамо да створимо однекуд - и "урбани" и урбани и "сељаци" и сељаци.

Камо лепе среће да кад сви људи у свету виде шљиву, прво помисле на Србију.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

I u jednom trenutku se ja zbunim sto vidim neke lepe slike na ovom topiku, kad ono naslov topika jeste "zanimljive slike", ko bi rek'o.

Ja se u potpunosti slazem sa bruom. Srbija ima ogroman potencijal da bude ogroman proizvodjac i izvoznik poljoprivrednih proizvoda. Svojevremeno je moja keva bila svedok komentara holandske delegacije koja kad je videla nas potencijal u plodnoj zemlji i cifre koliko-sta-kako proizvodimo doslovce rekla da bi da Holandija ima takvu zemlju kao Srbija slobodno hranila Evropu tri puta.

A surova realnost je da nas i dalje "pogadja" susa......... Eeeeeeeeeeeeeej, bre.... 21. vek.. sta je ovo, gde se nalazim? (in b4 Srbija)

Link to comment
Share on other sites

Ali lol, jbt pa stoje oldskul opanci ne gumenjaci koji su odraz siromastva.

I da zemlja srbija je retko podobno tlo za sve vrste sljive a to iskoriscavamo minimalno

Mislim znam da je docin trol, ali je promasen

Sta drugo pozitivno predstavlja srbiju, ono hulibratori, gunz'n'shit, hag, rat nabroj samo...

I naravno da je planska proizvodnja u poljoprivredi osnova za neki dalji razvoj, i naravno da do toga nece doci jer ce rasprodati zemlju, retardi

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

brue i draško, mrzi me više da vas ložim i ne mogu da verujem da ste se primili na postove gde postoje rečenice poput "zbog toga nam je ovako", "prljavi vs moderni poslovi" i slično. drmnite jednu šljivu da se smirite :D

или две.

:)

Тома лупетарао синоћ, па ме је то потресло.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Велики је мит да ми данас отплаћујемо дугове које нам је оставио Тито. Задужили смо се од 2001. наовамо далеко више од тога што смо наследили од СФРЈ, а највише за време претходне владе.

Од Тита нам је макар остала некаква инфраструктура, а како ствари стоје, то је једино што нас одваја од рупа попут Албаније.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...