Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

doca lvl99 pro troll:)

I ja gledam i ne verujem da se poprimao toliko narod :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Велики је мит да ми данас отплаћујемо дугове које нам је оставио Тито. Задужили смо се од 2001. наовамо далеко више од тога што смо наследили од СФРЈ, а највише за време претходне владе.

Од Тита нам је макар остала некаква инфраструктура, а како ствари стоје, то је једино што нас одваја од рупа попут Албаније.

Samo se vi tešite da je Albanija rupa. Tirana je jedno ogromno gradilište. Na nekom seminaru na kom sam bio prošle godine, pričalo se o izgradnji univerzitetskog kampusa. I ne, ne mislim o planiranoj izgradnji već je sve već izgrađeno pa su se tad već bavili ugradnjom električne i mrežne (internet) infrastrukture. Mi u Beogradu možemo samo da sanjamo o univerzitetskom kampusu gde bi bili objedinjeni svi fakulteti.

Edited by vix
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

hhp8_8Hlg7g.jpg
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Samo se vi tešite da je Albanija rupa. Tirana je jedno ogromno gradilište. Na nekom seminaru na kom sam bio prošle godine, pričalo se o izgradnji univerzitetskog kampusa. I ne, ne mislim o planiranoj izgradnji već je sve već izgrađeno pa su se tad već bavili ugradnjom električne i mreže infrastrukture. Mi u Beogradu možemo samo da sanjamo o univerzitetskom kampusu gde bi bili objedinjeni svi fakulteti.

покушао сам да одговорим на овај пост, али ово је толики фејл, да сам остао без текста :о

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

De potrudi se, možeš ti to.

Progutao sam slovo. Hteo sam da kažem "mrežne infrastrukture", računarske mreže znate? Seminar je bio u vezi projekta vezanog za računarske mreže koji finansira evropska unija u zemljama balkana. Za razliku od nas, ostale zemlje su imale čime da se pohvale nakon nekoliko godina rada i ulaganja. Albanija najviše. Mi nismo uradili ništa.

Edited by vix
  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

Не патим од тога да будемо бољи или гори од Албаније, довољно ме депримира што уопште можемо с њима у исту реченицу, али говорио сам о аутопутевима, пругама, аеродромима, гасоводима, водоводима и тако тим цивилизацијским стварима којих Албанија има најмање у Европи. Ал боли их курац, имају универзитетски кампус* са уграђеним интернетом!

* - не смем да напишем студентски град, јер ће онда испасти да га и ми имамо :tf:

Link to comment
Share on other sites

pomislio sam da je kod nas ali vidim da ima "ja" (ruski dvoglas) na ovom soku u zeleno beloj ambalaži.

тај рад, иначе изгледа идентично као београдски метро :D

Link to comment
Share on other sites

I opet će Bugari da udaraju s leđa :tf:

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...