Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 7/9/2024 at 4:09 PM, manson said:

I ovi stigli u Srbiju https://www.b92.net/automobili/aktuelno/38412/svedsko-kineska-kombinacija-lynk-co-je-stigao-u-srbiju-poznata-i-cena-foto/vest
Jedan model, sve od opreme, jedina doplata je za kuku 🙂
50k redovna cena, 47k promo.

bili su već na sajmu automobila.

to je sve deo "volvo grupe" pa se i kod nas prodaje pod njima nekako.

ne znam dal baš imaju odvojeni salon ili su deo onog volvo salona.

Link to comment
Share on other sites

Kažu za Pandu će subvencija kod nas biti 7k EUR https://vrelegume.rs/kragujevacki-fiat-grande-panda-ispod-20-000-evra-uz-subvencije/

sa njom cena tu negde oko 18k

Quote

Kako je Tavares najavio, potpuno električna Grande Panda se može očekivati po ceni ispod 25.000 evra, što znači da bi bazni model Grande Panda „električar“ kod nas mogao koštati oko 18.000 evra uz najavljene državne subvencije (za domaći model u visini od 7.000 evra).

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Kažu za Pandu će subvencija kod nas biti 7k EUR https://vrelegume.rs/kragujevacki-fiat-grande-panda-ispod-20-000-evra-uz-subvencije/

sa njom cena tu negde oko 18k

 

pa znaš šta, nije to loše, doduše zanima me šta tačno je ta cena od 25k, ako je to maloprodajna negde preko (gde imaš carinu i porez itd) onda nisu baš nešto subvencionisali, plus već daju 5k za sva EV vozila odakle god da su, tako da bi bilo dobro da se malo više iscimaju za ovu pandu posebno što se kod nas neće ni prodavati toliko jer neće ljudi EV vozila.

npr kad bi oko 15k bila to bi već mogla biti zanimljiva kupovina.

Link to comment
Share on other sites

25k je cena najavljena preko, a mi generalno za sve modele proizvedene u EU, odnosno u ovom slučaju kod nas jel, uvek imamo značajno niže cene. Ja mislim da će biti jedan kratak sweet spot za kupovinu na početku, očekujem da konačno krene i ona subvencija za reciklažu. Navodno 2k eur subvencija za bilo koji auto za presu. Pa se to možda bude i sabiralo... A sweet spot će biti zbog ograničenog budžeta, jel, sve će nagrnuti ako tako bude bilo. 

Takođe imajte u vidu da se tu radi o osnovnoj Pandi bez ratkapni, a tu je takođe i hibridni model koji može biti zanimljiv... očekujem da će unekoć krenuti i samo sa 1,2 puretech benzinjarom, kao kod C3, Avengera i sl. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, dovlagsi said:

25k je cena najavljena preko, a mi generalno za sve modele proizvedene u EU, odnosno u ovom slučaju kod nas jel, uvek imamo značajno niže cene. Ja mislim da će biti jedan kratak sweet spot za kupovinu na početku, očekujem da konačno krene i ona subvencija za reciklažu. Navodno 2k eur subvencija za bilo koji auto za presu. Pa se to možda bude i sabiralo... A sweet spot će biti zbog ograničenog budžeta, jel, sve će nagrnuti ako tako bude bilo. 

 

ovo je bilo samo za dizelaše najavljeno a ne za sva vozila, ali ajde, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2024 at 12:22 PM, Dule_smor said:

Nadam se da troluje Dzanki, ako ne stavite ga na spisak pls.

Ne trolujem, sve te matore koji imaju stil do jaja a motor fazon 11.5KS i pali se 30 minuta na kurblu bi imao radije električne. Sva ta arhaična tehnika je super u nekoj romantičnoj mašti, al u praksi je sranje za korišćenje... see under Rurmobil 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...