Jump to content

Star Citizen !


Recommended Posts

Izasao je dogfight modul, moze da se skine odavde, besplatan je za sve, treba samo uneti kod GAMESCOM2015. 

Instalirao, skinuo 26GB, pa... mixed feelings. Prvo sam malo zabrinut hardverskom zahtevnoscu, tako da cu svoj konacan sud o ovom modulu dati tek kad ga probam natenane kod kuce, ovo sam probavao na nekoj test masini specifikacija AMD Athlon X4 860K, 4GB, Radeon 380 (ex Radeon 285), dakle nije bas nesto mnogo slabasno. Pustio sam igru, ucitavalo se sto godina, ubacio me na medium setovanja grafike u Full HD i framerate je bas los, u hangaru 25.6, u borbi 26,1 izmereno frapsom. Jebes ga nije ovo bas tako losa masina, doduse aj da se ogradim ovo mi je neka test masina za Win 10, mozda ga tu nesto jebe, stavio sam sad da se skine kod kuce pa cu javiti gameplay utisak kasnije jer mi je ovo bilo realno neigrivo. Plus sto te onako ubaci, ne znas ni gde si ni sta si, mogli su bar neke tipove da ubace, tipa idi tamo (uz ogradu da ja nisam kupovao brodove unapred pa nisam istrazivao hangar ranije ovo cisto kao neko ko je prvi put upalio igru). Samo letenje deluje dosta zabavno, kazem samo sam na kratko probao ali javite i vi utiske. Jedino sto mi je bilo cudno jeste sto mi se pojavljuju G efekti, kao zamucenje vida i to kad pravim neke jake zaokrete, mislim wtf? Ok, jes to bila neka borba u polju asteroida ali opet verujem da bi u buducnosti to trebalo da rese i na zemlji a ne tek u svemiru :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam probao i kod kuce, i utisak je bolji. Osim sto mi je AVG ubio StarCitizenlauncher.exe, pa sam morao da disable anti virus :), sve je dosta bolje. Moja konfiguracija kod kuce je i5 2500, 8GB i 270X, dakle graficka je nominalno slabija nego na prethodno probanom, obe imaju po 2GB memorije. U sustini ne znam da li je do procesora, mada mozda moze da bude i do kolicine rama, ali mi je na kucnom kompu igrivo - u hangaru 31.71fps, u borbi 32.58, u Full HD rezoluciji, medium detalji. Probacu danas na kombinaciji i7/GTX970 pa javljam, ali mi deluje da cu i kod kuce moci normalno da ga isprobam, kazem sama fizika letenja deluje vrlo interesantno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam instalirao i prvo me iznenadio los fps. ne znam sta sam uradio pogresno ali je ono neigrivo - i5, 8gb ram, r290x i sece na sve strane :(

a onda nisam znao sta dalje - trcim oko onih brodova kao mentol, penjem se liftom i nista se ne dogadja - ako sam ispao glup shame on me :)

Link to comment
Share on other sites

Sednes u onaj modul iza prvog broda gde te stavi :) I ja sam se dobrano prosetao po hangaru dok nisam to skapirao, sve to vozio se liftom i sve :) FPS je los, nazalost nisam uspeo da probam na kombinaciji i7 i GTX970 na kojoj je Win 8.1 jer prosto launcher za download uopste nije hteo da se startuje, a na kompu se ipak radi pa nisam mogao da nesto reinstaliram win i slicno... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ajde, probaću opet sutra, mada mi se ne da sa tim FPSom.

Ja imam i5 i 970 ftw 8gb rama, stucka malo i nije glatko al daleko od neigrivog. Nisam igrao cirka nekih pola godine, po ovom vašem zvuči ko da su usrali nesto

Možda je multiplayer doneo neke bagove

ne mora da znači, možda je do nas nešto, ali ja sam generalno pokrenuo samo igru sa setovanjima koja je igra ponudila. Posle sam smanjio sve na low i bolje je, ali ništa spec.

Link to comment
Share on other sites

To je potpuno sigurno, problem je sto ti je taj hangar prvi kontak s igrom a on bas dosta secka pa onda verovatno primetis vise seckanje i kad poletis. Mene jos ubija vreme ucitavanja koje je onako bas preterano. Pritom kad letis brodom je grafika vrlo kul, bas mi je nekako dobar osecaj (nisam jos detaljno istrazio gameplay pa samo ovo komentarisem zasad) i ne sece toliko, a u hangaru je grafika bas nista specijalno a performanse se raspadaju kao da je ne znam sta. Mnogo cudno... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

aha, ok, sad sam probao ponovo i postoji taj modul u koji se uđe ali se do njega dolazi i kada stisneš escape pa imaš onaj "electronic access", samo što sam ja mislio da treba da se dogodi i nešto drugo u hangaru a ne to.

I definitivno radi bolje kada je u svemiru nego u hangaru iz ko zna kojeg razloga.

Link to comment
Share on other sites

eh sad ceo internet :) nemam ja sta da siljim pishu, nisam ja njegov preveliki fan, ja samo skrecem paznju na cinjenicu da ima ljudi koji su nezadovoljni i to po onom istrazivanju njih cak 25%. 

Pa ni oni 1500 refunda ili koliko vec nije malo ako gledas ko je podrzao preko KSa plus je to broj samo "odobrenih" jer ovi i dalje zadrzavaju pravo da ne procesiraju refund.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Blic to vec radi, zar ne?

@shit hit the fan 

Nije odjednom gomila napada vec je vatra najzad buknula posle dima koji se vec vidi po odavno nad tom igrom. Probio si sve rekorde u skupljenim parama, nastvlja da prodajes maglu i obecanja a igre nema vec izbacujes module? A za to vreme sve igre koje su bile u toj "skupljamo pare da pravimo igru, ups gle 10milki" su izasle, ffs DoubleFine je izbacio igru pre njih. A DF je takav feature creep kompanija da je smesno. A ovi su ih usili za novu kategoriju.

  • Upvote (+1) 1

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...