Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Јел то причате о паганском обичају поштовања култа демона/бога заштитника и предака - који је исфорсирано инкорпориран у наметнуто нам ришћанство да бисмо се ефикасније покрстили - са аспекта ''шта се ложиш на хас, слави јер си верник'' ?

ЈЕЛ О ТОМЕ ПРИЧАТЕ

Troll-Face-Emoticon4.jpg

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Много је замршено питање традиције српске славе, свако има своје виђење њене прославе чији су корени у предхришћанском добу, што ствар чини још више компликованом. Није ми познато како је црква дефинисала тај обичај, могао би неко да напише ако зна, ако јесте то учинила јасно и прецизно ту се расправа мање више завршава за сваког верника. Мени лично је слава веома интересантна, највише због своје старине и видим је као период примирења и весеља са родбином и пријатељима, те и разноврсност изазивача за лучење серотонина. Пошто уздржавање то обично није, можда једино правило може бити "весели се и пусти друге да се веселе", никоме не треба да смета нечији препун стомак, на крају крајева та особа својевољно се трује.

улете Дуки у међувремену, он зна доста више о томе, можда је управо поента славе у уздржавању а да то не знам!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

По конструкцији твоје последње реченице мислим да моју (додуше, јес компликована) ниси прочитао како треба:) Оно између цртица је апозиција, дакле, избаци ово између цртица, то је флејвор:) Другим речима, нема везе са хасом него са трипом ''прави православац ради ово овако и овако'', а прича се о паганском ритуалу за паганске богове и демоне. Трећим речима, једи на слави колко оћеш, капирај је како оћеш, слави због чега оћеш, депласирано је неком ишта приговорити за СЛАВУ са аспекта хришћанства јер оно може да својата славу исто колико и џедајство, свиђало се то Ребелу или не:)

Четвртим речима, веселите се на слави и опустите се и не једите говна и блејите једни с другима и готивите се и пијте и преждерите се кад већ имате структурирани повод јебем му матер да му јебем.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Искуцао сам прво све, па и последњу реченицу, и тек онда прочитао твој пост, после нисам осетио потребу да допуњавам. Но у сваком слућају испрва сам је погрешно прочитао : ) избацила ме дужина апозиције из нити.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

haha moj rodjak jedan sa kojim ne pricam vec dugo godina je na najjaci nacin slavio slavu. Tone hrane alkohola i kolaca, narezu se diskovi/kasete sa juznim vetrom i ono najuzasnijim narodnjacima, onda se skupi ekipa i krece kricanje, vriska, cika, olokavanje, kolce, pijanka, dranje skicanje. Bio jednom i nikad nikad vise.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Poceo thankgiving break pa sam dao sebi odushka. Apirovao offline na skypu i uzeo da gledam domace filmove na youtubu lol. Odgledao "Nije on takav" i srecan sam sto posle gledanja nisam zeleo tih 90min zivota nazad o/

Inace cerka Voje Brajovica je [:I]

kinopoisk.ru-Iskra-Brajovic-1095190.jpg

Preporucite jos koji dobar domaci film iz postkengurske ere

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Sedam i po

Turneja

Hadersfild

Cekaj me ja sigurno necu doci

ja bih dodao na to i filmove "Klopka" i "Cetvrti covek"

mada nisam gledao Turneju i Cekaj me...

a Sedam i po mi nekako... ko da nije film, nego neka emisija na TV-u, nema pricu. To moze na jutjubu da odgleda za sedam dana, svaki dan jedan deo :D

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Чекај ме ја сигурно нећу доћи је нешто најглупље на шта је икада потрошена филмска трака.

ja sam mislio da je to bila zona mrtvih

ne razumem sta fali romanticnoj komediji koja ima par dobrih fora i epik momente sa bozovicem

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

klopka?

Jedini domaci film nakon 1989 da vredi nesto a da nije kusturicina komedija o gancijima. Posto je reziser isti kao za apsloutnoih sto koji isto tako moze da se odgleda (kakav bi tek bio sa dobrim glumcima!), eto OMG potvrdicu vladino vidjenje!

i dodati, odlgedaj i apsolutnih sto, i zamislja mladog dragana nikolica u glavnoj ulozi, a berceka kao starijeg brata narkomana, bice bolji filing :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ja sam i dalje u soku:)

Stigao mi je paket iz inostranstva sa dva jebena duksa (fuk u duljo:),dve jebene majice i kofer sa chipovima za poker,koji sam narucio preko ovog sajta na kojem igram,sve u svemu,poenta price je da sam ZA DZABE sve to dobio kao promo materijal i prosle nedelje mi stize konacno pismo iz POSTE CARINJENJA. U pismu naravno pise da bi okoncali postupak carinjenja treba da im dostavim dokaz o vrednosti robe i dokaz o pravu na uvoz jer prispela roba NE MOZE da bude predmet domacinstva,aludirajuci naravno na "ZETONE ZA KOCKARNICU". Uzmem ja da cimam te baje sto su mi poslali,da mi nekako dostave vrednost robe,ali avaj,rekose mi da ako treba da odustanem od tih cipova i da pokupim majice i duksere...

i juce ja u ovo vreme krenem da ih zovem posto pise da je rad sa klijentima od 11 do 13.

Zovem 20 minuta,niko mi se ne javlja,u 13:02 konacno mi se javi neki lik,ja se uredno predstavim,kazem sta me muci i tu krece prvo odjavljivanje

"PA JEL STE VI PROCITALI TAJ POZIV?LEPO VAM PISE STA TREBA DA DOSTAVITE I KOD KOG CARINIKA,NJEGA TRAZITE"

(ok,nigde ne pise da ja treba da zovem carinika)

Pa gospodine,to nigde ne pise,a i ja vas zovem sad da pitam sta da radim u slucaju da ne mogu da dostavim zeljene dokaze

"KO VAM JE CARINIK?STA PISE?AHA.OK.JEL VAM PISE DO KOLIKO JE RAD SA STRANKAMA?PA KOLIKO JE SAD SATI?"

Sad je 13:02,zvao sam vas 20 minuta,niko se nije javljao

"E PA EVICA SADA NIJE TU,KOD DIREKTORA JE,ZOVITE SUTRA,JA SAM SAMO POSTANSKI CINOVNIK"

Tu se zavrsava pomenuti razgovor.

Pre otprilike 15 minuta,uzmem i opet okrenem broj,javlja mi se isti baja,ja trazim Evicu Radic,po glasu,rekao bih neka zena pred penzijom.

Dobar dan,ja sam taj i taj,stigla mi je posiljka ta i ta,trazite mi to i to,ali ja ne mogu to da vam dostavim jer je to poklon

"DA DA,ZNAM,VI KOCKATE,VI DRZITE KOCKARNICU"

Ne drzim nikakvu kockarnicu,to je promo materijal koji sam dobio na poklon,uz to sam dobio dve majice i dva duksera kao poklon

"PA TO DA IMAJU U CEMU RADNICI DA RADE,VI DRZITE KOCKARNICU,DOSTAVITE NAM VREDNOST POSILJKE"

Kockarnicu ne drzim,to ce mi stajati u kuci

"AHA,ZNACI DRZITE KOCKARNICU U KUCi,PA KOCKATE,STA CE VAMA TO AKO NE DRZITE KOCKARNICU"

Gospodjo,niko ne drzi kockarnicu u kuci,radim kao sportski novinar,pokusavao sam da vam dostavim vrednost posiljke i dokaz u uvozu,ali ti ljudi sto su mi to poslali ne mogu to da ucine jer se radi O POKLONU.Ja sam ljubitelj kartaskih igara,i ne vidim zasto je tesko prihvatiti da ce mi to stajati u kuci,vec imam jedan kofer koji mi isto tako stoji u kuci i niko me jos nije uhapsio

"DOBRO,MORATE DA MI DATE DOKAZ O VREDNOSTI ROBE"

Ali ja ne mogu da vam dam dokaz jer je to poklon.Jel mozemo da se oprostimo od tih zetona,a da ja dodjem da pokupim ta dva duksa i dve majice

"NE,POSTANSKA POSILJKA SE NE MOZE RAZDVAJATI"

Pa kako onda da resimo taj problem,kako cu ja to moci da podignem?

"DONESITE DOKAZ O VREDNOSTI ROBE"

Ali ja nemam dokaz o vrednosti robe,niti cu imati dokaz o vrednosti robe jer je to POKLON.Sta se radi onda u tom slucaju?

"PA NE ZNAM"

Pa ko zna?Jel ja to treba da znam?

"NISTA,UZMITE VI DODJITE OVDE,IMATE JOS DVE NEDELJE,PA CEMO DA VIDIMO"

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Edited by gruja
  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...