Jump to content

Uragan Sandy priblizava se New York-u


Astora

Recommended Posts

Sad mi tek sinulo da je ovo prvi put da je uragan udario u metropolski grad velicine NY-a. Zivo me zanima kako ima da se pokaze gradnja, nije da ocekujem da ce soliteri da padaju ali sam hod solitera ima da se vidi. Rezonujem da ce i neki novi propisi o gradnji u priobalskim mestima da osvanu posle ovog.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Realno uragan neće sad nešto dramatično oštetiti NY, tipa neće moći dva dana da se šetaju napolju, popucaće neka stakla, leteće krovovi sa nekih lošijih kuća i sl, ali nije da će da se sravni sve sa zemljom. Ne treba ovu situaciju porediti sa Katrinom i Nju Orleansom jer je tamo zapravo najveći bio problem što su pukle one brane pa se grad potopio jer je ispod nivoa vode, takvih slučajeva nema na Istočnoj obali. Kapiram da dižu paniku malo više nego što bi trebalo, ali aj...

Edit: Pritom potpuno kapiram ljude koji su otišli iz grada, brate s obzirom da svi u principu lepo žive, tj imaju kintu, deca ne idu u školu, oni ne idu na posao, zašto ne bi otišli na par dana se iskuliraju negde i nemaju stres s ovim što duva i nosi napolju sranja.

Edit2: Google otkazao predstavljanje novog tableta zbog oluje, LOL :D

ko se jednom o mleko opece, taj i u jogurt duva...

Link to comment
Share on other sites

Pa eto, to je pored mojih osnovnih razloga pisanja svega ovoga i postavljanja fotki i videa jos jedan razlog..

Posto ovaj uragan nazivaju "Perfect Storm" i Uragan veka zivo me zanima kako ce Gradjevina izdrzati ovaj udar..

note: Svetlece reklame i dalje rade po zgradama..

Link to comment
Share on other sites

Sad mi tek sinulo da je ovo prvi put da je uragan udario u metropolski grad velicine NY-a. Zivo me zanima kako ima da se pokaze gradnja, nije da ocekujem da ce soliteri da padaju ali sam hod solitera ima da se vidi. Rezonujem da ce i neki novi propisi o gradnji u priobalskim mestima da osvanu posle ovog.

ово није баш ураган, негде је на граници урагана категорије 1 и тропске олује. оно што је посебно је фронт, тј. величина и подпритисак у епицентру, који га чине ужасно опасним. удари ветра неће прелазити 150км на час, што није страшно, али је проблем што ће да траје данима, а источно приобаље је јако густо насељено са јако малом надморском висином.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

live :

http://www.cnyclive.com/

lwYoX.jpg

-North Wildwood Beach, New Jersey

P1ces.jpg

-What is left of the Ocean City Pier on Wicomico St in Maryland.

NIlrf.jpg

-Corner of Beers Street and West Front Street in Keyport, New Jersey.

OD4VK.jpg

-Here's another from Chincoteague, Virginia.

MOHTQ.jpg

-Flooding from Manhattan Beach coming from the bay on Emmons Avenue.

Link to comment
Share on other sites

17UCd.jpg

The dangerous coastal storm associated with Sandy has now begun moving north-northwest towards the New Jersey coastline. Winds have been increasing through the morning and will continue to increase as we head through the day. Significant co

astal flooding has also been occurring with this morning's high tide and we expect an even higher surge with this evenings high tide. Here are some important impact statements from our High Wind Warning and Coastal Flood Warning.

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=yXMU2qwCVag&feature=youtube_gdata_player

Live on youtube...

Ovo je ogromno :S

Prikazuje samo jednu sliku u pocetku kada udjete na ovaj link youtube-a posle se prebaci na live kanal, non stop reporteri izvestavaju.

http://www.nasa.gov/mission_pages/hurricanes/archives/2012/h2012_Sandy.html

Eto jedan video koji je NASA napravila u vezi ovog uragana..

Link to comment
Share on other sites

u komentarima na ovom streamu neko napisao

"SPREMTE SE SPREMTE :)

jos jedan:

"sindi sravni ih sa zemljom

hahahahah

edit:

nije smesno

Edited by Immz
  • Upvote (+1) 1

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ај спрдња је спрдња, ал најцрње је што стварно постоје људи који навијају да ураган направи што веће срање и да изгине што више људи.

Имбецилност иде до порепознавања "прста Божијег" у овоме, сад им враћа за све што су нам урадили, оно крв Милице Ракић плаче за осветом.

Гадимо ми се.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...