Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

e i ja sam se pitao ovo sto i lesko, pogotovo posle onih citata "OVO JE VELIKI KORAK ZA COVECANSTVO"

sve je to kul sto je uradio i sam sam ga pratio, ali sta je on konkretno uradio, toliko vazno za covecanstvo?

probio zvucni zid svojim telom, strava, kul, ali nije vazno za covecanstvo.

isprobao neko novo odelo, mislim lol.

slican skok je obavljen pre 50 godina, tacno, sa manje visine, al manje vise isti kurac

lik je avanturista i zeleo je da ispuni neki svoj hir, a to je iskoristio red bul i zaradio velike pare na tome, to je poenta cele price po mom misljenju

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

alfy drug

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa da, velika reklama za red bul na prvom mestu, a onda su usput smilili kako da to iskoriste i u naucne svrhe, tipa da testiraju te neke scenarije prizemljivanja u zajebanim okolnostima. Ali da nisu uspeli da nadju naucnu primenu kapiram da bi to uradili anyway.

Ovako laicki iz mog ugla - njegov skil je bio da izbalansira telo u okruzenju sa minimalnom gustinom atmosfere / minimalnim otporom vazduha, a da ne krene da se spinuje kao ludak. I da postavi telo tako da postigne u jednom trenutku maksimalnu brzinu a u nekom kasnijem minimalnu da bi se mirnije prizemljio. Kapiram da bi jos X drugih padobranaca to uspelo uz malo treninga, al on se setio prvi, jebiga :) ko sto kazu tamo, jos kao klinac je bio sponzorisan od Red Bulla, moras ipak biti malo lud za to

Link to comment
Share on other sites

alfy i lesko kompleksasi! heee ne budite ljubomorni na felixa!

elem, lik se suocavao sa gomilom rizika, pri toj brzini se odelo moglo raspasti, on da od vrtenja izgubi svest, pa ako mu se sigurnosni padobran otvori dok se vrti nesvesno moze mu se obmotati oko ruke, noge, glave, ono, postoji dobar rizik pri svakom iskakanju iz aviona sa 3km. a ovo je 40km plus brzina 1300kmh. pa jebote, gore skoro da nema atmosfere i lik je uspeo da se stabilizuje da pada na glavu.

lesko, uradi jedan mali ekaperiment: zavrti se u krug 10 puta najbrze sto mozes. pasces i neces znati gde je levo. e, on se vrteo pri brzini 1000kmh+ pritom ne dodirujuci tlo (no shit) i uspeo je da se snadje, stabilizuje, ne izgubi svest, ne umre. pa jel znas ti koji je to shok za mozak i mali mozak jbt. ma ne znam, ne mogu da verujem da to pricate.

imate i cara pastranu, isto red bull ludak koji iskace iz aviona bez majice i bez padobrana. jes da ga uhvate, al veruj ti da cete neko uhvatiti u vazduhu u slobodnom padu.

jos jednom, ne serite

Link to comment
Share on other sites

Mnogi ce o tome pricati,meni je drago da sam ziveo u vreme kada je jedan ludi Austrijanac po imenu Felix Baumgartner skocio sa visine od 39.000 metara i napisao istoriju !

mnogi ce pricati o tome, zato sto je cela prica isforsirana od strane medija/red bula, a kad pogledas sta je on zapravo uradio... izvali da nije nista, eventualno za vojnu industriju (isprobao im to odelo)

@daki

ja sam rekao da sam gledao skok, volim da gledam ta adrenalin dzanki sranja i stvarno mu svaka cast na tome

ali ne vidim sta je tu "veliki korak napred za covecanstvo"

Edited by alfy

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa ako za veliki korak kazemo tocak i parna masina onda ovo nije. ali ako je veliki korak svaki impruvment tehnologiji onda jeste. nije skok sam po sebi korak, vec sve tehnologije koje su istrazene u svrhu pravljenja odela, kapsule i istrazivanja iz antropologije.

ono, primer dve kancelarije u pentagonu koje komuniciraju kompovima nije veliki korak, mogli su i fonom, ali eto, istrazivanje koje je proisteklo iz toga je omogucilo internet danas.

Link to comment
Share on other sites

za korak napred za covecanstvo se slazem, klasican bullshit. Pokusavaju da me nateraju da zaboravim da su ljudi isli na jebeni MESEC (inb4 pa i nisu huehue corey i ekipa). Posle setnje po mesecu, ovo sve ostalo je smesno. Al jebiga, NASA skresala budzet za svemir, njima a i svima ostalima je bitnije da dignu sto vise spijunskih satelita i protivraketne odbrane nego da se ide dalje u osvajanje final frontier-a. Sramota me sto sam homosapiens po nekad ...

Link to comment
Share on other sites

Pa ako za veliki korak kazemo tocak i parna masina onda ovo nije. ali ako je veliki korak svaki impruvment tehnologiji onda jeste. nije skok sam po sebi korak, vec sve tehnologije koje su istrazene u svrhu pravljenja odela, kapsule i istrazivanja iz antropologije.

ono, primer dve kancelarije u pentagonu koje komuniciraju kompovima nije veliki korak, mogli su i fonom, ali eto, istrazivanje koje je proisteklo iz toga je omogucilo internet danas.

daj brate ne zajebavaj me

rekoh, mozda je jedino napredak za vojnu industriju, posto niko drugi ne moze imati koristi od skoka sa ivice svemira

523840_411160698938266_1662188704_n.jpgolololol

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Hm, gravitacija? Barem tako kazu komentatori. Mada koje gluposti pricaju ... :)

khm da, trebalo bi mu 3 godine da padne:)

Da, pričaju gluposti. Medjunarodna svemirska stanica se nalazi na između 330 i 410 kilometara iznad površine zemlje, a mesečno "pada" za po 2km zato što je vuče atmosfera. Naravno kako bi se približavali Zemlji bi se ta brzina povećavala, ali bi joj trebalo bar 5-8 godina pre nego što dramatično ubrza pad. Tako da ako bi neko iskočio iz stanice baš bi se lepo proveo :)

Felix nije ništa baš revolucionarno uradio osim što je super izreklamirao sebe i Reb Bul :) Realno takvu sličnu stvar je uradio onaj njegov mentor pre 50 godina, a takve ludorije su radili i mnogi test piloti i rani astronauti tokom Hladnog rata, pritom da im niko hvala nije rekao, a kamoli da ih gledala cela Zemlja. Sve to na stranu, to što je on uradio je do jaja zajeban potez i nimalo naivan, pre svega zato što mora da kontroliše svoj pritisak, pad, nivelacije pritiska, g sile, čuda ovakva i onakva, realno za to treba pet godina priprema i baš zajebana koncentracija.

Inače ko hoće da se zajebava s tim stvarima može u MiG-u 29 da leti na 21-22km visine za nekih 16.000$, kad skupim toliko para idem :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

alfy i lesko kompleksasi! heee ne budite ljubomorni na felixa!

elem, lik se suocavao sa gomilom rizika, pri toj brzini se odelo moglo raspasti, on da od vrtenja izgubi svest, pa ako mu se sigurnosni padobran otvori dok se vrti nesvesno moze mu se obmotati oko ruke, noge, glave, ono, postoji dobar rizik pri svakom iskakanju iz aviona sa 3km. a ovo je 40km plus brzina 1300kmh. pa jebote, gore skoro da nema atmosfere i lik je uspeo da se stabilizuje da pada na glavu.

lesko, uradi jedan mali ekaperiment: zavrti se u krug 10 puta najbrze sto mozes. pasces i neces znati gde je levo. e, on se vrteo pri brzini 1000kmh+ pritom ne dodirujuci tlo (no shit) i uspeo je da se snadje, stabilizuje, ne izgubi svest, ne umre. pa jel znas ti koji je to shok za mozak i mali mozak jbt. ma ne znam, ne mogu da verujem da to pricate.

imate i cara pastranu, isto red bull ludak koji iskace iz aviona bez majice i bez padobrana. jes da ga uhvate, al veruj ti da cete neko uhvatiti u vazduhu u slobodnom padu.

jos jednom, ne serite

Dobro, ovo je vec neko objasnjenje, samo sto si na kraju ispao Daki (da ne kazem retard) sa ovim "ne serite".

Ali opet mi je ovo malo sturo, u fazonu "pa brate zajebano je, probaj ti", jer sam se nadao da ce mozda neko ko se razume u fiziku, ili eventualno bas u skakanje sa padobranom (spu, lejzr?) da mi objasni sta to sve takav "CAR" mora da zna da bi uradio tako nesto "CARSKI". :)

Inace, ovo sto Alfa prica je potpuno druga tema od moje, ali se i sa njim slazem.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

naravno da sad nije nista spektakularno kad je matori kitindzer to uradio pre 50 godina, samo sto tad nije bilo interneta i nije se toliko para upumpavalo u marketing kao danas...

mediji danas mogu da naprave svetsku senzaciju od bilo kog poduhvata, ali reci da ti za skok sa 40 kilometara visine ne treba skill i neko specijalno znanje je u krajnju ruku smesno. kad skaces sa 10m na glavu (u vodu), treba ti skill jer moze dosta stvari da krene naopako a zamisli sta moze sve da se desi sa 40km.

ja isto ne volim kad se ljudi previse izloze oko nekih stvari samo zato sto je to IN, ali znam da nikad ne bih omalovazavao neciji individualni uspeh, pogotovo kad je u pitanju skok sa ivice svemira.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Vi i dalje posmatrate sam skok kao naucni korak, a ja govorim o pet godina istrazivanja i priprema za skok. Pa nije nista covecanstvo dobilo sletanjem na Mesec, nije se niko izlecio od raka zbog toga niti su nahranjena djeca u Africi, ali sva istrazivanja koja su to omogucila, patenti i paperi su omogucili danas mnoge tehnologije.

Link to comment
Share on other sites

Vi i dalje posmatrate sam skok kao naucni korak, a ja govorim o pet godina istrazivanja i priprema za skok. Pa nije nista covecanstvo dobilo sletanjem na Mesec, nije se niko izlecio od raka zbog toga niti su nahranjena djeca u Africi, ali sva istrazivanja koja su to omogucila, patenti i paperi su omogucili danas mnoge tehnologije.

poredis ovaj skok, prvo sa internetom, sad sa sletanjem na Mesec (tj. skakutanjem po Nevadi!), dicky pls

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ne poredim. Stavi se u 1960. i pojavom arpaneta. Niko nije ocekivao takvu globalizaciju kao danas. I ne govorim o sletanju na mesec u smislu sletanja na mesec vec ono, za neki proracun im je trebala neka formula, neki matematicari su to 3 meseca resavali, danas se ta formula koristi za pozicioniranje gps satelita recimo. Svaki pomak u tehnologiji sa sobom nosi GOMILE istrazivanja na MNOGIM univerzitetima u MNOGIM naucnim oblastima. Da bi se odradio ovaj projekat hiljade ljudi je procitao hiljade scientific papera, a jos hiljade je napisano. Iz mnogih ce se izroditi nove ideje za neka dalja istrazivanja u tehnologiji, medicini, itd.

Za ovo sto ja pricam, skok nije ni morao da se desi, a ni sletanje na mesec. Ali defakto da zbog vojne industrije i njihovih potreba za tenkove, avione i radare danas imamo internete, led televizore i mikrocipove koji stanu u zenicu oka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...