Jump to content

Automobil


bagerseN

Recommended Posts

Brate, ti pricas o 40k godisnje, a ja o nekoj umerenoj upotrebi od 10 do 15k (ja sam licno presao 10 za sada), mislim da to nisu kategorije za poredjenje. Takodje, 10 godina jeste puno, i ja licno nameravam da vozim moju a3ku plafon jos dve pune godine. Al ono, jednostavno iz mog nub iskustva opet bih pre uzeo isto nego nekog clia/megana/307 koji je u istom cenovnom rangu mladji i do dve godine. Probao sam i to kad sam gledao sta da uzmem, jednostavno po meni nije za poredjenje u bilo kom smislu, ma kako bio ocuvan taj francuz ili ford ili kia/hyundai. I tu ne poredim tvog clia ili npr corsu opc, cupru i sl, jer je to kategorija za sebe i nema veze sa mainstreamom

A na kilijev post jednostavno sam odgovorio svojim iskustvom i onim ljudi oko mene koji vode racuna o svojim kolima, a kojih itekako ima sa "skupljim" kolima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Na kraju možeš ti da uzmeš i auto tipa Ruromobila i da staviš onaj 2.9L motor iz Scorpia što si pričao...

Bice i to i bice zlo! :D

hahah, neki ocekivani sled dogadjaja bi trebalo da je taj...:)

mada mi se megane nikad nije svidjao nesto specijalno, pogotovo ova nova verzija, a pritom nisam nasao nijedan ispod 18k eur u nemackoj. ali svakako da bih ga vozio, samo cu morati jos malo da sacekam.

Cekaj i kupi novi Klio RS na lizing/kredit, kazu da ce imati 200 KS i turbo. ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Bice i to i bice zlo! :D

Cekaj i kupi novi Klio RS na lizing/kredit, kazu da ce imati 200 KS i turbo. ;)

Brate, ti pricas o 40k godisnje, a ja o nekoj umerenoj upotrebi od 10 do 15k (ja sam licno presao 10 za sada), mislim da to nisu kategorije za poredjenje. Takodje, 10 godina jeste puno, i ja licno nameravam da vozim moju a3ku plafon jos dve pune godine. Al ono, jednostavno iz mog nub iskustva opet bih pre uzeo isto nego nekog clia/megana/307 koji je u istom cenovnom rangu mladji i do dve godine. Probao sam i to kad sam gledao sta da uzmem, jednostavno po meni nije za poredjenje u bilo kom smislu, ma kako bio ocuvan taj francuz ili ford ili kia/hyundai. I tu ne poredim tvog clia ili npr corsu opc, cupru i sl, jer je to kategorija za sebe i nema veze sa mainstreamom

ma jasno, ja sam isto uvek pricao da francuska i nemacka kola nisu za poredjenje... pogotovo kad su nova u pitanju. meni je vise trn u oku bio "audi se ne kvari" i to na topicu o polovnjacima iz srbije.

trenutno po meni, najlepse i najkvalitetnje uradjen enterijer u bilo kom modelu ima audi i rado bih vozio bilo koji bolje opremljeni, po mogucstvu s-line audi :)

igrom slucaja, bio sam pre par nedelja na ovom sajmu u parizu i sedeo u skoro svakom automobilu koji sam pozeleo, a mnogo sam ih pozeleo :) i ono sto sam mogao da zakljucim, audi > sve ostalo. ranije uopste nisam voleo audi, sad mi je top 3, ne bih mogao da se odlucim izmedju njega i bmw-a.

a sto se novog klia rs tice, dovla, sedeo sam i u njemu, video, citao i ne znam... za sad mi je previse ''moderan'' dizajn i na neki nacin sam se smorio sto su mu ubacili 1.6 turbo koji se sad ugradjuje u bukvalno sve hot hatcheve na svetu. takodje, cuo sam da ce se prozvoditi samo u varijanti sa duplim kvacilom, bez manuelnog. ne vidim sad razliku izmedju clia rs, pola gti, ibize cupre, 208 gti itd.. ali dobro, cekamo ''zvanicne'' testove :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

malopre me prvi put zaustavio durpan a razlog za to je taj sto su mi zatamnjena stakla koja su zatamnjena po propisu do 30 % i nista vise od toga, cak sta vise imam i papir na kojem pise da su stakla zatamnjena po propisu od 30 % i na tehnickom pregledu su mi rekli da je sve ok, ja sam inace namerno pitao da li cu kojim slucajem imati problema, oni su mi rekli da necu imati.

Inace, i ranije su me zaustavljali ali nikada mi nisu hteli pisati kaznu zbog zatamnjenih stakala, izgleda da je ovaj baja ustao na levu nogu ili mu zena sinoc nije dala pa je nasao mene da jase...Jedva me pustio da idem dalje ali mi je rekao da ce mi sledeci put pisati kaznu.

Naravno, posto imam Kuma koji je inace Zamenik Komandira u Policijskoj Stanici u indjiji odmah sam ga obavestio o ovom slucaju ..

Link to comment
Share on other sites

Što mu jednostavno nisi pokazao taj papir i rekao - aj' ćao?

Mislim, ako imaš da to piše nema on tu šta. Ja sad ne znam šta je alternativa, eventualno da te pošalje na vanredni tehnički ili tako nešto, 'de se to već proverava, ali ti mu kažeš - ako se ispostavi da je po propisu predpostavljam da vi snosite troškove? ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

nikakav papir ne pomaže, ako oce da te smara morao bi da te vodi da izmere kolika je zapravo "propustljivost" folije, sto stvarno ne znam kako bi izveo.... uglavnom, jebeni retard od policajca. aj da ga vidim da smara novi a8 sa zatamnjenom šoferkom, pizda jedna.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Što mu jednostavno nisi pokazao taj papir i rekao - aj' ćao?

Mislim, ako imaš da to piše nema on tu šta. Ja sad ne znam šta je alternativa, eventualno da te pošalje na vanredni tehnički ili tako nešto, 'de se to već proverava, ali ti mu kažeš - ako se ispostavi da je po propisu predpostavljam da vi snosite troškove? ili tako nešto.

Sad je vec proslo ali ako se ponovi ja bh voleo da me posalje na vanredni tehnicki pregled.

@ Vlada, pa znas kad bi on zaustavio bilo koji skuplji auto ?

Nije to problem samo kod tog pandura, to je problem vecine pandura..Oni se boje sta ce biti kad skinu uniformu i krenu ulicom u civilu kroz mrak

Link to comment
Share on other sites

Prvo da napomenem da ja lično hejtujem zatamnjena stakla :)

Drugo, meni deluje da je pandur ovde hteo kintu. Ali se to lako zaobiđe, čak i da nije hteo da te pusti. Naime on mora da ti napiše kaznu na onom obrascu, gde dole stoji da ako ne platiš kaznu te šalje kod sudije za prekršaje. Pritom na obrascu postoji i prostor za primedbe, gde ti tražiš da upiše da si naveo da imaš setifikat za folije da je sve po zakonu. Ako se on tu već ne pokoleba, verovatno će se pokolebati njegov nadređeni koji to treba da prosledi sudiji za prekršaje. Čak i ako prosledi, kad te pozove sudija za prekršaje poneseš taj papir i podneseš kao dokaz. Realno mora da bude baš degenerik od sudije da te ipak kazni u tom slučaju, a ako te kazni onda možeš da pišeš medijima pa da ostane bez posla i on i panduri...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Moram radi sunca :)

Ne bih mu dao dinara sa takvim pristupom, druga stvar da ja jesam napravio neki prekrsaj u saobracaju pa i da razmislim o davanju para da me pusti, ne, on se nakacio na mene i ne pusta, doslo mi je da ga oteram u pizdu materinu ali sam ga ipak pustio da se istrese i kada je zavrsio pitao sam ga samo da li je to to ,na sta je on podigao glavu u fazonu jel ti to mene zajebavas i samo klimnuo glavom i rekao mi da ce mi sledeci put sigurno pisati kaznu..Trebao sam da napravim krug ili dva i da se vratim da mi pise kaznu i nakon pisanja kazne da mu pokazem papir na kojem se jasno vidi dan, datum, godina i vreme postavljanje folije i takodje papir sa tehnickog pregleda...

Nema jeda, sledeci put hocu sigurno jer ja sve te papire uvek nosim sa sobom kada krenem u voznju.

Link to comment
Share on other sites

Postoje instrumenti koji mogu da izmere providnost stakala. Ovo znam zato shto su u Rusiji skoro pravili frku oko zatamnjenih stakala.

Shto se mene tiche, zadnja stakla mogu da budu maksimalno zatamnjena, dok prednja ne bi trebala da budu jer se jako loshe vidi kroz njih kada su zatamnjena. To direktno utiche na bezbednost voznje.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

realno za taj kesh i mozesh da uzmesh samo clia i zunta. corsa je dosta na ceni, bez 3 mica i josh 300 da dash na nju u startu, da kazemo da budesh miran u dogledno vreme, zaboravi.

prodaje moj kolega keca , 2008 god sa plinom, nabudzen ako si zainteresovan, kupio astru, bole ga...

uh ovo je bash mator topik:p:)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko imao iskustva sa ovim kucnim uređajima za točenje gasa u automobile? Tipa

ili

http://www.youtube.c...feature=related ili njima slične?

Jel znate nekog ko koristi takve ili slične kompresore?

Ja poznajem neke momke koji su navodno! kupili jedan takav uređaj ali nikako da ih sretnem da popričamo :(

Edit.

Nvm.Nasao sam.

Edited by HitCrit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...