Jump to content

Prvi klanrur space program


Recommended Posts

нисам ја дао минус, само да кажем! :>

Има опција за тајм лапс на ГоПро, али нема потребе, јер у 720п резолуцији он може да снима сигурно 10 сати са овом мојом картицом од 16гб. А батерија ће исто да траје дал снимаш, фоткаш или једноставно држиш апарат упаљен. Има да се купи неки наставак који продужује живот батерије за дупло, али није јефтин

Гопро има до јаја јако кућиште, али још мало заштите није на измет.

[roflmao]

  • Upvote (+1) 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ako je potrebno ja mogu da doniram neki od onih android telefona sto idu za dinar uz ugovor, za GPS lokaciju ce bar posluziti. A kako mislite da resite mehanizam koji otvara padobran kad pukne balon? Ili se on otvara automatski po pucanju balona (ali opet ne znam kako)?

Sto se snimanja tice mislim da bi kamera telefona bilo lose resenje (kapiram da niko nece da salje Galaxy S3 u svemir :) GoPro je dobra fora i mogao bi da snima i vise nego dovoljno na normalnoj temperaturi, e sad na takvoj hladnoci je pitanje koliko bi izdrzao, problem je sto je mnogo hladnije nego na skijanju, ali opet ti treba samo oko 100 minuta snimanja...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pri pucanju balona u stratosferi, balon se sam aktivira-oslobadja. Kamera ce stojati u kutiji i bice vidljiv samo objektiv, nista vise, sve ostalo ce biti u izolatoru. Temperatura u stratosferi ide od -60 do -75. Manje je bitno snimanje sletanja, nekako bacam poentu na poletanje i let u stratosferi ali sam grubo naveo 100 minuta snimanja, cisto da ne bude posle, jbg sto nisi rekao/niste rekli.

mohi donosi laptop, to je reseno, koliko vidim i aparat za snimanje je resen, jos samo to da utanacimo i onda ostaju ove sitne potrepstine.

Link to comment
Share on other sites

Mislis padobran se oslobadja? :)

Gledao sam ovaj klip sto si ti dao, pa vidim da im je nestalo baterije na kameri kad se spustala, kapiram da bi bilo bolje da je bilo i za toliko, ali ne znam da li bi GoPro izdrzao toliko sa standardnom baterijom.

Sto se laptopa tice to je najmanji problem, imam i ja, a moze da se prati GPS i na android telefonima.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

пази ова камера већ има до јаја изоловано кућиште само по себи, само да се у ту кутијицу стави неки мало бољи изолациони материјал и верујем да ће издржати 100 минута без проблема

Link to comment
Share on other sites

koliko vidim i aparat za snimanje je resen

kako je aparat za snimanje resen? Jesi uopste procitao moj prethodni post sa svim onim pitanjima i predlozima?

koristeci onu opremu i softver, mozemo da odradimo ovako nesto:

http://photosynth.net/view.aspx?cid=7b3751da-bbba-489a-87f0-29578abac05c

ja mislim da bi to bilo bas dosta cool i dosta drugacije od ostalih milion "kamera u svemir" projekata koje sam vidjao po netu

Link to comment
Share on other sites

труперу јел имаш неку фотку тог наставка за снимање 180 степени? Добра би то фора била, али би требало набавити 2 та наставка, и то би био дупло већи терет за балон

Link to comment
Share on other sites

koristeci onu opremu i softver, mozemo da odradimo ovako nesto:

http://photosynth.ne...f0-29578abac05c

ja mislim da bi to bilo bas dosta cool i dosta drugacije od ostalih milion "kamera u svemir" projekata koje sam vidjao po netu

Bez uvrede, ali reci kolegama da im softver ne valja :) Ako izuzmemo cinjenicu da moram da instaliram glupavi Silverlight da bi to radilo (Microsoft :) spajanje slike je katastrofa i nadam se da ovo ne daju kao neku demonstraciju kako to sve dobro radi jer kapiram da svako ko to vidi ima da odustane kad vidi kako je ukomponovano...

Drugi problem tu je sto sa ovim x-copterom imas stabilnost kamere i relativno vodoravan let sto nikako ne bi mogao da postignes s balonom koji leti i koji nikako nije miran. Relativno je mirniji u momentu kad izadje skroz iz atmosfere, ali i tu se trese kamera previse za takvu fotografiju, plus sto je sam prizor relativno nezanimljiv.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kako je aparat za snimanje resen? Jesi uopste procitao moj prethodni post sa svim onim pitanjima i predlozima?

koristeci onu opremu i softver, mozemo da odradimo ovako nesto:

http://photosynth.ne...f0-29578abac05c

ja mislim da bi to bilo bas dosta cool i dosta drugacije od ostalih milion "kamera u svemir" projekata koje sam vidjao po netu

Da, ovo zaista izgleda odlicno, moze da prodje sto se mene tice.

@AlexG Bio sam prosle godine na Aerodromu i vojnom i civilnom i rekli su mi da moram doci barem 5-7 dana ranije da se dogovorimo tacno oko tajminga pustanja.. Da budem iskren to je meni sve uz kurac... pitacu ja njih gde je najmanja zona preleta a da je okolina Beograda ili Indjije-Novog Sada.. nije bitno, samo da nije negde u picki materinoj pa da lepo kao ljudi to odradimo bez razmisljanja hoce li oprema uleteti u elipse aviona i napravi karambol ili ne.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

јао

сад ми се јавио следећи сценарио!

астора обара авион, АМЕРИЧКИ!

настаје велики међународни инцидент, Америка креће на нас, Руси нас бране. Ту се залећу Немци и Енглези на нас, али Кинези пристижу у помоћ!

Почиње Трећи светски рат, милиони мртвих, на крају креће се са нуклеарним оружјем...

Свет је уништен.

Астора је уништио планету!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Astora, verovatno znas da to sto nije vetrovito ovde dole, ne mora da znaci da balon ipak nece biti oduvan daleko od mesta poletanja (zbog vazdusnih struja u visim slojevima atmosfere). Mislim da lagano moze da predje izmedju 50 i 100 km, tako da, sta ako predje u Rumuniju?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede, ali reci kolegama da im softver ne valja :) Ako izuzmemo cinjenicu da moram da instaliram glupavi Silverlight da bi to radilo (Microsoft :) spajanje slike je katastrofa i nadam se da ovo ne daju kao neku demonstraciju kako to sve dobro radi jer kapiram da svako ko to vidi ima da odustane kad vidi kako je ukomponovano...

Drugi problem tu je sto sa ovim x-copterom imas stabilnost kamere i relativno vodoravan let sto nikako ne bi mogao da postignes s balonom koji leti i koji nikako nije miran. Relativno je mirniji u momentu kad izadje skroz iz atmosfere, ali i tu se trese kamera previse za takvu fotografiju, plus sto je sam prizor relativno nezanimljiv.

ok tebrex, prenecu im tvoje ekspertsko misljenje i posavetovati da potraze drugi posao. Mozda je ipak vreme da batale computer science i predju na nesto gde ne treba mnogo strucnosti da bi mogao da dajes svoje kriticko misljenje a da se pri tom i dalje osecas kompetentno, tipa u politiku ili tako nesto...

ako imas predlog za alat koji radi bolji spherical stitching na osnovu dve 180° slike, javi, nije problem da koristimo ne-MS softver.

Astora, verovatno znas da to sto nije vetrovito ovde dole, ne mora da znaci da balon ipak nece biti oduvan daleko od mesta poletanja (zbog vazdusnih struja u visim slojevima atmosfere). Mislim da lagano moze da predje izmedju 50 i 100 km, tako da, sta ako predje u Rumuniju?

ima smisla, mada ja mislim da je malo verovatno da ce preci vise od 40-50km, a ima dosta mesta po Vojvodini koja su udaljena po vise od 50km od svake granice, i bar 40 od velikih gradova. A i ako ode u Rumuniju, boze moj, niko ti ne zabranjuje da predjes granicu jedino sto bi mozda bio problem raspraviti se sa rumunskim seljakom na njegovoj njivi :)

Da, ovo zaista izgleda odlicno, moze da prodje sto se mene tice.

ako cemo da krenemo ovako nekim putem mogu da pricam sa ljudima da uzajmimo taj dual GoPro na par dana i da isprobamo kako to radi u praksi, razmotrimo kakvo kuciste bi nam trebalo za njega, itd.

Jel postoji neki plan za temperaturnu izolaciju, nisam siguran koliko stvari moze da prezivi -70 (ponajvise delovi sa aktivnim hemijskim komponentama kao sto su baterije)

gomila kompjuterasa cvikerasa koji nisu ekser zakucali u zivotu

divni stereotipovi <3

kiss :*

Edited by тrooпer
Link to comment
Share on other sites

ima smisla, mada ja mislim da je malo verovatno da ce preci vise od 40-50km, a ima dosta mesta po Vojvodini koja su udaljena po vise od 50km od svake granice, i bar 40 od velikih gradova. A i ako ode u Rumuniju, boze moj, niko ti ne zabranjuje da predjes granicu jedino sto bi mozda bio problem raspraviti se sa rumunskim seljakom na njegovoj njivi :)

ako cemo da krenemo ovako nekim putem mogu da pricam sa ljudima da uzajmimo taj dual GoPro na par dana i da isprobamo kako to radi u praksi, razmotrimo kakvo kuciste bi nam trebalo za njega, itd.

Jel postoji neki plan za temperaturnu izolaciju, nisam siguran koliko stvari moze da prezivi -70 (ponajvise delovi sa aktivnim hemijskim komponentama kao sto su baterije)

Tako sam ja nesto i rekao, nece preci vise od max.. pa ajde da kazemo 60 km, mada je i to previse.. Strujna razlika nije velika zemlja-nebo-strato, najvise me brine ta zona preleta i jednostavno ne postoji nikakva mogucnost da se odigra u blizoj okolini Indjije jer je iznad Indjije najjaci protok saobracaja.

Imam odlican plan za termo-izolaciju samo je bitan obim tog aparata, pa da po tome mozemo praviti kuciste/leziste.. a dve bitne stavke su aluminijumska folija i stiropor, ako treba jos nesto stavicemo, cisto da napravi balans.

check pm trupsy

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

ima smisla, mada ja mislim da je malo verovatno da ce preci vise od 40-50km, a ima dosta mesta po Vojvodini koja su udaljena po vise od 50km od svake granice, i bar 40 od velikih gradova. A i ako ode u Rumuniju, boze moj, niko ti ne zabranjuje da predjes granicu jedino sto bi mozda bio problem raspraviti se sa rumunskim seljakom na njegovoj njivi :)

Evo sad gledam, uobicajene brzine vetrova u gornjim slojevima atmosfere su od 100 km/h do navise, obicno izmedju 150 - 250 km/h. Sve zavisi od toga koliko je naduvan balon, i samim tim koliko ce mu vremena biti potrebno da pukne. Ne znam da li je Astora razmisljao o svemu ovome...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam i opet ti kazem strujanje vazduha varira

@alfa, sisaj ga glupi grobaru !

Ma, jebes minus.. sisaj ga svakako glupi grobaru !

Pa naravno da varira, ne moze da bude konstantno iste brzine. Ja te pitam na osnovu cega ces proceniti najbolji dan za projekat, posto si ti napisao 'Trebace nam skoro idealni uslovi, bez vetra'. Da pojasnim, kako znas brzine vetrova u gornjim slojevima atmosfere na dnevnoj bazi?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...