Jump to content

Vitamini...


gruja

Recommended Posts

Posto zivim smecarskim zivotom,a fizicke aktivnosti su mi ravne nuli iako sam se aktivirao nedavno,ali mrtvi ligamenti zgloba se malo sale sa mnom,resih malo da se posavetujem sa rur hemicarima...znam da je trening bitan,znam da je san bitan,sve znam,ali ja to jednostavno ne mogu da ispostujem,ne mogu da tempiram 7-8 sati,ne mogu ni 5-6 nekad sto je najgore,ali jbg,sta da se radi...ne mogu da se hranim redovno,ne mogu da jedem stalno kuvano,hranim se lose,jedem neredovno,ali bih zeleo barem malo da se kljukam nekom hemijom koja ce mi barem davati neki prividni placebo da znam da sam uneo nesto DOBRO u sebe :)

znaci sta hasate kad ustanete ili sta hasate kao pomoc jacem imunitetu,tipa sto pijete bas te i te sumece tablete,sto pijete beviplex i kad,sto pijete C vitamin pred spavanje i slicno...ja sam npr. cirkao svako jutro kad ustanem casu vode sa kasicicom jabukovog sirceta pomesanu sa kasikom meda for example...i cime da zamenim junk na poslu,jel kul da uzmem recimo kilo nekog voca svaki dan i da hrsam kroz celu smenu(al bojim se da cu ostati gladan):)?Akcije da napravim nesto od gajbe ne piju vodu jer em me mrzi da pripremim,em me jos vise mrzi da ne daj boze nesto nosim u rukama:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

mislim da je u većini firmi izvodljiva varijanta da jedeš musli na poslu. poneseš od kuće spremljene pakete (hehe) sa umešanim svime što stavljaš, negde u gradu kupiš mleko a činiju i kašiku imaš u kancelariji. e, sad, ako te smara musli svaki dan, jebi se, al makar pomisli koliko ćeš keša štedeti

a od brze hrane meni deluje da je kineska najmanje nezdrava, a i najviše mi liči na nešto što bi normalan čovek kuvao na gajbi. verovatno se debelo varam :D

btw kljukam se vitaminom C, onim običnim od ispod 100 dinara, al tako što odlomim pola tablete i bacim (ne može da izdrži 24h na vazduhu). kažu da ovo nije baš zdravo za bubrege pa pravim povremene prekide. pored toga, trudim se da svaki dan pohrsam kašiku onog meda sa saćem, al često zaboravim.

Link to comment
Share on other sites

Vitamin C se pije za vreme ili posle jela i to sa nešto masnijom hranom (ne u smislu da odsečeš slanine zbog šumeće tablete, nego da ne jedeš uz neka fat-free dijetalna sranja), u cilju bolje apsorpcije, što je jedan od razloga zašto se u salate stavlja ulje.

In b4 srkneš mi iz bulje

Link to comment
Share on other sites

edit: ulete voodoo...to je to sto se tice C vitamina sto je voodoo rekao a ja dodao eto.. :)

Cepaj musli na poslu a kuci zabaci neko mesiste da koliko toliko nadoknadis ...Zaboravi cepanje vocki po ceo dan jer ce ti organizam oslabiti i pasces negde a to ti nije potrebno vazda..Sto se tice vitamina,imas one sumece tablete mix vitamina pa to kupuj..Meni jutro svako zapocne sa kasicicom meda ili slatkog ,vruc caj i obavezno pojedem jedan limun i ako vec ne mozes da spremis stalno kuvano,probaj kuci kad dodjes da skuvas neku supicu jer ti je klopa sa kasikom i vise nego potrebna..ili pak neku corbicu sa dosta povrca,veruj mi osecaces se mnogo bolje i uz to neki sprc :D

Edited by Astora
Link to comment
Share on other sites

inace ja sam bio ozbiljan sa savetom da ne jede nista. nista je bolje od djubreta. takodje musli su jedan od najgorih sranja, prepuna šećera, a u kombou sa "kravicom" ( sta ce odraslom coveku mleko?) su siguran put ka lošitku.

tako da grujane, ne može se kurcem mlatiti i sporta igrati. barem oij vode, ne sokova, eto to sigurno možeš. ili ustani pola sata ranije i barem jedi gajbi nešto normalno. jaja, slaninicu domaću, povrće, ajvara, perinač ( dobar basmati gotov za 30 min a sabija).

eto.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kajgana sa ovsenim pahuljicama. Ako ti je cimanje onda uzmi ovsene sa jogurtom.

Bolji dorucak od ovsenih ne postoji (cekiraj nutritivni sastav istih). Preporucio bih ti Hahne, jesu skuplje ali su sitnije i ukusnije. Te musli kombinacije su djubre prepuno secera, neke manje neke vise. Med ti je takodje prost secer, nema potrebe za tim, uzmi voce (narandza, jabuka) ako hoces slatko tj proste secere.

Ako ćeš vit. kompleks pogledaj koliko vitamina B ima. C ima u svakom. Izbegavaj kapsule prepune kalcijuma.

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

inace ja sam bio ozbiljan sa savetom da ne jede nista. nista je bolje od djubreta. takodje musli su jedan od najgorih sranja, prepuna šećera, a u kombou sa "

Па нека купи мусли у здравој храни а не у максију :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Kajgana sa ovsenim pahuljicama. Ako ti je cimanje onda uzmi ovsene sa jogurtom.

Bolji dorucak od ovsenih ne postoji (cekiraj nutritivni sastav istih). Preporucio bih ti Hahne, jesu skuplje ali su sitnije i ukusnije. Te musli kombinacije su djubre prepuno secera, neke manje neke vise. Med ti je takodje prost secer, nema potrebe za tim, uzmi voce (narandza, jabuka) ako hoces slatko tj proste secere.

Ako ćeš vit. kompleks pogledaj koliko vitamina B ima. C ima u svakom. Izbegavaj kapsule prepune kalcijuma.

Nije njemu cilj da smrsa, nego da jede zdravije, a med je retko zdrava stvar...

Link to comment
Share on other sites

Nije njemu cilj da smrsa, nego da jede zdravije, a med je retko zdrava stvar...

Poštujem svačije mišljenje. Možeš li mi objasniti šta to tačno ima u medu što ga čini zdravim i u kojoj količini?

Ovsene su složeni hidrati i vlakna. Ne vidim da sam pomenuo mršanje negde. Posebno ne sa preporukom voća. Količine hrane odredjuju da li ćeš mršati ili me.

Pojam ”zdravo” nije isti sada kada sediš u fotelji za kompom ili trljaš svoj tačskrin i nekada kada su ljudi orali njivu 10 sati pa cepali teglu meda, kacu kajmaka i bili relativno zdravi i rumeni.

Link to comment
Share on other sites

Poštujem svačije mišljenje. Možeš li mi objasniti šta to tačno ima u medu što ga čini zdravim i u kojoj količini?

Ovsene su složeni hidrati i vlakna. Ne vidim da sam pomenuo mršanje negde. Posebno ne sa preporukom voća. Količine hrane odredjuju da li ćeš mršati ili me.

Pojam ”zdravo” nije isti sada kada sediš u fotelji za kompom ili trljaš svoj tačskrin i nekada kada su ljudi orali njivu 10 sati pa cepali teglu meda, kacu kajmaka i bili relativno zdravi i rumeni.

Ok sry, podsetio me post kao neki iz teretana topika :)

Pa znas kako, ja ti se bas i ne razumem toliko u hemiju, pa da ti razlazem sta, kako i zasto, ali ako te bas toliko zanima lako je naci, znam da jebe keve koliko je zdrav bukvalno za sve.

Moji se bave medom i bas su upuceni i razumeju se tako da im verujem na rec. Ja ti mogu reci za sebe, do 15. godine sam bio godisnje najmanje 7-8 puta prehladjen, bronhitis, grlo, kasalj. Uzimao sam sirupe, tablete na vreme, cim sam osetio prve simptome, pazio se, hladno, gazirano i ostale gluposti. Cale popizdeo, presekao i terao me da se lecim medom i propolisom, verovao ili ne od tada nista! Ako se bas ne pazim i zajebavam, padne imunitet i krene prehlada, uzmem med i propolis i prodje za 1 dan, ne stigne ni da me uhvati. To je ovako cisto samo jedan primer, ja sto sam pre nesto malo citao secam se da je dobar i za mnogo ozbiljnije stvari :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam recimo pre godinu ipo dana, pet godina unazad, konstantno nesto trenirao, pio oligovit, bevipleks, vitamin C sumece, imao 6 obroka na dan, voce, povrce (a moji su bili u fazonu ujutru obavezno med kao zdravo je, jedna jabuka dnevno vecan zivot i te neke fore), jednom recju zaokruzena ishrana i od 7-8 sati sna dnevno, ali sam na svakih mesec-dva imao nekih zdravstvenih problema, obicno krene sa upalom grla pa onda temperatura i to se sanira pa za par meseci opet bukvalno godinama...

Zadnjih godinu dana ja zbog faxa prekinem sa treninzima, osusim se skroz jer sam jeo dva puta dnevno i to u pekari, iz kuce izadjem u 7 ujutru na fax a vratim se uvece u 8 iz citaonice, nista vitamini, samo cigare i kafa po ceo dan. U tom nekom periodu prvi put za upalu grla lekarka odluci da mi da 10 penicilina + ekstencilin, jer sam je smorio vise kolko sam puta bio i ja od tada vise nisam imao nikakvih zdravstvenih problema evo vec godinu ipo ni prehlada! :-D

Ja ni najmanje ne verujem vise vitaminima i tim forama kao pij ovo ili ono zdravo je... Eto ja iz licnog iskustva preporucujem sranje zivot za bolje zdravlje. : ) Sledeci put cu da uzmem vitamin ili kasicicu meda kad vidim neki dokaz da imaju ikakvo dejstvo na imuni sistem, odnosno da je radjena studija na tu temu (pri tom mislim na relevantne medicinske studije objavljene na pubmedu ili u nekom ozbiljnom casopisu tipa british journal of medicine) a za sada svi dokazi govore suprotno. Dal svi trebamo da se kljukamo sad antibioticima za svaku prehladicu? Pa ne trebamo verovatno, ali tesko da ces imuni sistem bustovati vitaminima... Sa druge strane cini mi se da ima novih dokaza o tome kako stres utice na smanjenje nekih celija imunog sistema tako da samo bez nervoze. :-D

On topic: f4ts0 i tauruss su ti dali super savete za dorucak, meni najlakse da zabodem ovsene ujutru i ne opterecuj se mnogo hemijom. :-D

Link to comment
Share on other sites

Tek sad videh ovaj topic.... Ja skoro godinu dana furam stroziji rezim, a dan mi pocinje sa kasikom meda u koju sam sunuo 5-6 kapi propolisa. Uz to hasnem jednu bananu.... I dobar sam naredna 2-3 sata, pa onda na poslu doruckujem u nekom trenutku... Za dorucak neke pahuljice, vlakna i te fore, ali opet sve ovo je individualno, jer nekome ne prija propolis, a nekome ne prija MLEKO, kao meni npr, pa pahuljice grickam ovako bez icega ili ih kombinujem uz chaj... Takodje jednom dnevno sunem veliku solju mlakog zelenog chaja, kazu dobar je za ciscenje organizma... Jednom dvevno maznem jednu tableticu vitamina C.... A ishrana mi se sastoji od mnogo povrca, svezeg ili barenog na pari i 5 dana u nedelji jedem iskljucivo RIBU (haringa, skusa, tunjevina, sardina, losos, oslic), a uz to takodjem cepam mladi sir ponekad itd... Takodje jedem dosta svezeg votja a pijem flasiranu Rosu (redje Prolom) i cedim pomorandze jer izbegavam kupovne sokove sa secerom..... Od olskul stvari, volim da se sabijem sa crnim i belim lukom, a beli je pogotovo zdrav, to svi znaju ali niko ga ne forsira jer posle klope si osudjen na sedenje gajbi jer smrdis do svemira, al jbg, sve ima svoju cenu..... Cesto popijem i chasu paradajz-soka, meni licno prija jbg, al opet i to je individualno.....

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Vitamin C se pije za vreme ili posle jela i to sa nešto masnijom hranom (ne u smislu da odsečeš slanine zbog šumeće tablete, nego da ne jedeš uz neka fat-free dijetalna sranja), u cilju bolje apsorpcije, što je jedan od razloga zašto se u salate stavlja ulje.

Ovo je apsolutno netacno.

Vitamini A, D, E i ako se dobro secam i K se apsorbuju u prisustvu masti, posto se rastvaraju u mastima, dok se B i C rastvaraju u vodi i prisustvo masti nema nikakvog uticaja na njih.

Sumece tablete su generalno kurac, jer najveci deo vitamina koje uneses organizam izbaci iz sebe bez da je uopste poceo da ih apsorbuje. Mislim da od tih 1000mg vitamina C ne ostane ni 100mg u telu.

Meni one dodju na fazon "E, treba da povecas unos gvozdja?", "Stvarno? E necu onda pojesti ovo parce dzigerice i ovo mesiste nego cu da iz'edem ovaj ekser, 12cu!".

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...