Jump to content

Vitamini...


gruja

Recommended Posts

Kako se lucidni joj!

Svaki organizam je prica za sebe i shodno tome se ne mozs napraviti template koji cd raditi na odredjenu populaciju. Bitno je eksperimentisati sa koksom, vitaminima, amfetaminima i slicno kako bi se skontalo sta tvoj organizam moze, da se tako rogobatno izrazim, izgura. Par dana intenzivnije jedes jednu hranu, par dana drugu, gledas da li imas mucninu nakon neke klope itd itd. Svako moze da skonta sta mu prija, samo je potrebno izdvojiti malo vremena i posmatrati svoje telo u odredjenom vremenskom periodu.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da se sve znanje ovog sveta tom brzinom menja i toliko ljudi ima razne teorije, a jednako pravo glasa kao i svako drugi, da internet (za sada) to ne moze da isprati, bar ne na jedan sistematski, uniforman i uredjen nacin (citaj: wikipedija). Jedno je da na netu citam koji algoritam za sortiranje je optimalan, ili kako nastaju plima i oseka, a totalno drugo na sta sve uticu vitamini u ljudskom telu. A da ne pricam o raspravi o efektivnosti odredjenog tipa suplemenata, gde je u celu pricu upleteno milion farmaceutskih kuca koje su fazon moderna verzija organizovanog kriminala.

Link to comment
Share on other sites

Kako se lucidni joj!

Svaki organizam je prica za sebe i shodno tome se ne mozs napraviti template koji cd raditi na odredjenu populaciju. Bitno je eksperimentisati sa koksom, vitaminima, amfetaminima i slicno kako bi se skontalo sta tvoj organizam moze, da se tako rogobatno izrazim, izgura. Par dana intenzivnije jedes jednu hranu, par dana drugu, gledas da li imas mucninu nakon neke klope itd itd. Svako moze da skonta sta mu prija, samo je potrebno izdvojiti malo vremena i posmatrati svoje telo u odredjenom vremenskom periodu.

Bravo, slazem se. Eto, ja zato jedem pljeskavice, slaninu, torte i kolace jer mi to prija. Niti mi je muka, niti ista - a moje telo se ne buni, narocito mozak.

....

A je l' smem ja da ostavim gore scientifically established fact u cemu se koja grupa vitamina rastvara ili moram da to obrisem?

Link to comment
Share on other sites

Oh, da vrlo merodavno - ti (indirektno) ponizavas moje znanje komentarom o makrobioticarima, hemicarima itd, a onda si dovoljno arogantan da svojim neznanjem postavljas granice tudjeg znanja?

Imas druze google (www.google.com ili www.google.rs) i tamo ukucas water soluble vitamins ili fat soluble vitamins i lepo pronadjes informacije.

Uzgred - to sam ja ucio iz biologije u srednjoj skoli.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Činjenica je da ono što nam se jede, tj. prija nije uvek zdravo za organizam, od sladoleda preko kupovnih sokova do brze hrane. Puno vegetarijanaca fura priču da je zdrava hrana neukusna, ali je zato barem - zdrava. Med je nekad bio do jaja, ali sada masovno trpaju vosak pa sve zavisi gde ga nabavljas. Za neki has na brzaka tokom dana, dobra fora su i one štanglice od žitarice, recimo bonžita i slično.

Link to comment
Share on other sites

nisu, to sto je nacrtano zito ne znaci da ima zita. ima sirupa, secera i neke smese. kao i "vlaknasti keksi sa visokim sadrzajem vlakana" i pamuk ima mnogo vlakana, ali je bolji jer nema toliko melase i aditiva ko ti keksi :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

sad bih ti rekao nesto,ali ces se naljutiti ko prosli put i neces shvatiti salu,pa zarad nasih drugarskih odnosa,necu! :tf:

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Grujo kupi bento (lunchbox) i nosi na posao. Ako ti je iole stalo do zdravlja moraces da kuvas bar ponekad, a imas i jela koja mozes da skuvas u vecoj kolicini i da ti stoje vise dana da ih hasas, ili napravi neku salatu izrendaj kupus, pilece belo, stagod, mogucnosti su ti zilion puta vece nego da se hranis po kioscima i pekarama

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Grujo, pa nema ništa zdravije od pilećeg belog kod žuleta!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

savke je pun gvozdja!

:DD

Evo i ja da kažem koju pošto se generalno dosta tripujem oko ishrane već godinama, koliko god ima uslova.

Dan započinjem kašikom meda zahvaćenog sa drvenom kašikom i razmućenog u šolji mlake vode. Drvena kašika zato što drvo ne utiče na strukturu meda, a razmućen u mlakoj vodi zato što se tako najbolje apsorbuje sve kvalitetno iz njega, jer ako se uzme samo med pa onda voda, zalepi se za želudac pa se pokupe uglavnom samo šećeri. Posle toga hapnem nešto od voća šta imam (jabuka, pomarandža, kivi, sezonsko nešto).

Nakon pola sata do sat doručkujem obilno - kajgana + jogurt ; sendviči ili tostevi (suhomesnato, margarin, sir ili kačkavalj, neko povrće, kečap..) + jogurt ; mleko+plazma ; pahuljice/kornifkles/slično nešto + mleko, itd. U svakoj varijanti ide pola litra jogurta odnosno mleka, a količine ostalog prilagoditi ličnom apetitu.

Za užinu hapam veliku voćnu salatu.

Ručam šta keva spremi kod kuće ili šta ima u menzi,dakle - čorba, što češće kuvano/gotovo jelo, sezonska salata uvek!

Druga užina nešto manje voća uz šolju jogurta, može i bez.

A za večeru nešto sa puno proteina nakon treniranja ( piletina, kuvana jaja (ako nisam jeo kajganu za doručak), mladi sir, tunjevina...) uz neku salatu. Uveče popijem dva do tri piva radi lakšeg sna.

Uz sve oborke jedem veoma malo ili ni malo hleba, crnog. Tokom celog dana pijem veoma velike količine vode i popijem dve turske gorke kafe, jednu sat vremena nakon doručka, drugu sat vremena nakon ručka. Ne pijem nikakve vrste sokova, osim limunade kada sam u Jgd, pošto keva svaki dan napravi 2 litra limunade za familiju.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...