Jump to content

zasto?


Recommended Posts

ja ne da ne nosim kisobran,nego nista sa sobom ne nosim!Ni slusalice za mob,ni kljuceve,ni novcanik,pravi sam rebel tralalala!

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

sto se tice ovog na putu. imao sam priliku bas cesto u poslednjih mesec dana da idem relacijom celog autoputa kroz bg i apsolutno svaki put ima barem 5 likova u svakom pravcu koji voze dobra kola i kao idemo 60 sa tendecijom usporavanja

dakle, niko ispred njih, vremenski uslovi savrseni

A jesi li primetio onaj znak koji govori da je na celoj deonici o kojoj pricas ogranicenje 80? Mislim ne voze bas toliko sporo da bi trebalo da ti naprave pometnju u glavi :)

Sto se kisobrana tice vise kontas njegovu vrednost sto si matoriji. Ono nikada ga nisam nosio u skoli/na faksu i bio mi je potpuno odbojan, a sad obavezno bleji u gepeku kola.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd

kakav govor za skup

kapirao bi da posto je vec ogranicenje 80 da neko ide 85 zbog toga ali koja je poenta da se ide 20 manje, ponavljam, u dobrim kolima, po savrsenom vremenu i uglavnom nocu kad je prazno i sto je najbitnije istom brzinom kao da se voze u gsp-u

ja sam kapirao da je poenta automobila, kada se vec placa 5x vise od markice, da se izmedju ostalog stigne brze

Link to comment
Share on other sites

A jesi li primetio onaj znak koji govori da je na celoj deonici o kojoj pricas ogranicenje 80? Mislim ne voze bas toliko sporo da bi trebalo da ti naprave pometnju u glavi :)

sto ne znaci da je preporucljivo voziti 80 u levoj traci i nervirati ljude koji mozda hoce da ''rizikuju'' i prodju tu deonicu puta sa 90.

znam kili o cemu pricas...

takve zaobidjes sa desne strane, a kad ih se namnozi bas dosta na obe strane - onda na ignore i u zaustavnu traku :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

ili iskuliraš i stigneš na odredište 30 sekundi kasnije (ili sat vremena ranije i soma-dva bogatiji ako te vide i iscimaju panduri)

Ово је скроз истина, оно, кажеш ''е саш вит како се јебе матер'', пролазиш на жуто-црвено, правиш маказице, убацујеш се - 15 минута.

Возиш ко баба, 50, стајеш на трепћуће зелено фазон, престројиш се сто километара пре скретања и возиш у геј траци - 17 минута.

:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

^ pa, to je uvek tako... :) ne moze da se ustedi vise od 5 minuta na relaciji od par kilometara.

iako svestan toga, nekad jednostavno ne mogu da stojim u mestu ili idem u koloni sa botovima 30km/h. a nekad mi bas takav rezim voznje odgovara i onda su mi smesni ovi sto se nabijaju na branik i voze zaustavnom trakom..

dvostruki standardi :P

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

bas htedoh da kazem kako po bg-u, u dnevnom rezimu saobracaja, nema nekog znacaja koju rutu odaberes jer nikad ne znas gde je nastalo zacepljenje i zbog cega.

pre nekih nedelju dana, izlazim iz juznog bulevara i idem ka autokomandi, a na suprotnoj strani - blagi sudar branik na branik izmedju taksiste i dostavnog vozila poste.

epilog: samo jedan pandur koji slika sudar iz vise uglova i KOLONE vozila ka slaviji, iz vojvode stepe , iz pravca marakane. eeee, jedno najobicnije cukanje oni ne mogu da rese, nego se blokira ceo saobracaj na tom potezu.

ili mogu da rese, ali ih boli patka :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

sto ne znaci da je preporucljivo voziti 80 u levoj traci i nervirati ljude koji mozda hoce da ''rizikuju'' i prodju tu deonicu puta sa 90.

On nigde nije rekao da voze 60 u levoj traci :)

Realno gledano usteda je nikakva - ja sam jednom prilikom kad sam se vracao s mora uzeo i od Leskovca nagario 150-160, na kraju sam skontao da mi je trebalo 20min manje nego kad samo vozio uobicajeno, oko 120-130. A to je razlika na 350km ili koliko vec ima do Leskovca. Na 20km autoputa kroz Beograd, razlika izmedju 60 i 90 se sto rece Ivan meri sekundama koje ces izgubiti na prvom sledecem semaforu gde te uhvati crveno. Dakle, opusteno i bez nerviranja.

U Moskvi imaju odlican sistem javljanja guzvi, onaj njihov Yandex pretrazivac ima mape na kojima se crvenom prikazuju guzve, sad su ubacili i navigaciju, bas odlicno radi, s tim da to ne pomaze previse kad je svuda guzva :) ono sto meni nije jasno jeste kako se niko u BG ne seti da na radio ubaci onaj traffic assistance i da daje informacije o guzvama. To je u Evropi standard poslednjih 20ak godina, a kapiram da je za implenentaciju komplikovano koliko i RDS, samo ako imas info od recimo nekog taksija gde su guzve...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...