Jump to content

Besplatna struja?


Ramirez

Recommended Posts

http://www.mysecretguides.com/stirling/

Ukratko, prica o nekom perpetum mobile generatoru, izmisljenom pre 200 godina. Zanima me sta imaju da kazu nasi inzenjeri i generalno, ljudi koji se razumeju u problematiku. Mozda je neko gledao negde i ovaj video guide koji porodaju na linku koji sam ostavio?

Link to comment
Share on other sites

Nacisti su koristili ovo ZOMG!

Evo ga stvarni U-331 koji je navodno imao Stirlingov motor:

2 × supercharged Germaniawerft 6-cylinder 4-stroke M6V 40/46 diesel engines, totalling 2,800–3,200 bhp (2,100–2,400 kW). Max rpm: 470-490

2 × electric motors, totalling 750 shp (560 kW) and max rpm: 296.

BTW Stirlingov motor je već stotinama godina u upotrebi, i nije žrtva cionističke zavere :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.mysecretg...s.com/stirling/

Ukratko, prica o nekom perpetum mobile generatoru, izmisljenom pre 200 godina. Zanima me sta imaju da kazu nasi inzenjeri i generalno, ljudi koji se razumeju u problematiku. Mozda je neko gledao negde i ovaj video guide koji porodaju na linku koji sam ostavio?

Uzasan je ovaj link mnogo smara ovaj lik, kao da prodaje nesto ...

Koga interesuje kontam da je ovo mnogo bolji izvor informacija http://en.wikipedia.org/wiki/Stirling_engine

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Uzasan je i smara zato sto valja robu, jbga. Ma nabasao sam negde na netu reklamu za to, mislim da je na antiwar sajtu, i resio da pitam RUR mudrace pre nego da se bacim na proucavanje necega za sta nemam ni osnovna predznanja fazon. Sto ja da trosim dane kad mogu da pitam nekoga ko ce mi odgovoriti u 5 minuta jer ima to u malom prstu. A i sam sam otvoren da sazvacem nesto nekome ko nema predzanja i mrzi ga da se bavi time zarad jednog odgovora, tako da ne osecam grizu savesti.. :]

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem za ovo ali sam uvek gotivio fiziku pa mi je jasan koncept kako funkcionise.

Ono sto mi je iz toga takodje jasno, a sto kaze i na ovom wiki clanku je da je za izvlacenje vece snage iz njega potreban veci prostor. Oni kazu da su i materijali skupi, a ja ne vidim sto se materijali mnogo razlikuju od na primer nekog motora sa unutrasnjim sagorevanjem koji ima vazdusno hladjenje (doduse motori sa vazdusnim hladjenjem su od mnogo kvalitetnijih materijala pa je mozda to) itd itd

A mozda je i fora u dihtovanju tog gasa sto zahteva nesto kompleksnije od karika koje sluze tome kod motora sa unutrasnjim sagorevanjem itd itd.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ma ne gledaj taj ramijev link uopste ... retardiran je skroz, a koncept motora je skroz kul i u sustini nije perpetuum jer koristi neki drugi izvor energije koji se ne vraca ali nije zahtevan pa se za taj izvor moze koristiti obnovljiva ili "besplatna" energija te sa ekonomske strane skoro da jeste perpetuum.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Какви материјали, па радим на депонији :)

нешто сумњам да је то преко неопходно. Има на јутјубу доста филмова о томе. Направљени у кућној радиности. Ови са комбинацијом са соларном енергијом су имба. Мада мени пада на памет нпр стална температура под земљом и различита напољу, ако је већ потребно да се добије темературна разлика.... а да се не би најебало кад је напољу око 16 степени, ето сунца и ових верзија сочива.

С обзиром колико нам је индустрија прсла, вероватно може да се нађу где год хоћеш мајстори који могу да исеку метал према мерама и то веома прецизно, за мале паре.

Ова концепција независне производње ми се уклапа у план за ранч! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...