Jump to content

bezobraznost


Recommended Posts

Ох, какав пригодан пост у теми безобразност:)

А сад озбиљно, нећеш код мене ништа постићи својим троловањем.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ох, какав пригодан пост у теми безобразност:)

А сад озбиљно, нећеш код мене ништа постићи својим троловањем.

trolovanje je glumljenje retarda da bi se ti iznervirao. ja ti lepo kazhem da se latish onoga shto ti ide od ruke, kad ti vec ovo ne ide

  • Downvote (-1) 2

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego bi vest bila jos bolja da je trudnica posle izvadila noz i izbola ga. To je definitivno super!

Ta devojka nije novinar pa da pravi sto "bolju vest" kako kazes, ali bi za nju licno svakako bilo bolje da je imala bilo sta da se odbrani, pa makar to bila i govnjiva motka. Da je kojim slucajem potegla noz, niti bi joj dlaka sa glave falila, niti bi 5 minuta iza resetaka provela, jer je branila svoj i zivot nerodjenog deteta od napadaca, od kojeg golim rukama nije mogla da se odbrani.

Ja sam ti rekao kakvo je slovo zakona, linkovao sam ti zakon, ti si uspeo da ga procitas kako tebi odgovara

Postoji samo jedan problem - ako zakonom nesto nije izricito zabranjeno, onda je dozvoljeno, sve dok se zakonom izricito ne zabrani. Noz nigde zakonom nije definisan kao hladno oruzje, vec kao orudje ("Нож је ручни алат с оштрицом која служи за сечење."). Sve da ti patrola to i oduzme i napise prijavu, na sudu ce advokat veoma lako dokazati da mi nemamo zakon koji to zabranjuje, pa ce drzava na kraju morati 'em da ti vrati noz, 'em da plati celokupne troskove sudjenja. Ajde da vidimo sada predlog NOVOG ZAKONA O ORUZJU I MUNICIJI (koji jos uvek nije usvojen):

5) хладно оружје чине боксер, бодеж, кама, сабља, бајонет, копље, мач, мачета, нунчаке, звезде, ножеви на склапање с аутоматским отварањем сечива притиском на опругу, као и предмети чија је једина намена напад и наношење телесних повреда уз употребу физичке снаге нападача (топуз, наџак)

Matori ovde su ti jasno nabrojana sva zakonom definisana hladna oruzja, toliko o tvom prethodnom postu. [:D] Znaci sve i da prihvate ovaj novi zakon, skakavac (na dugme) ce biti zabranjen, ali ne i ostali nozevi tipa perorez, a ako cemo u krajnost cak i Rambo (gde je jedna strana noza nazubljena, pa mu tako napad nije jedina namena, jer je to ujedno i testera). [:D] Isto tako, ako se secivo vadi rucno onda ne podleze ovom novom zakonu.

p.s. Nasao sam bazu sa primerima iz sudske prakse, koga interesuje neka pogleda www.sirius.rs, dobro im radi pretraga.

Edited by aLti
Link to comment
Share on other sites

Matori ovde su ti jasno nabrojana sva zakonom definisana hladna oruzja, toliko o tvom prethodnom postu.

а не. набројана су нека, а наведено је да су хладна оружја и сва остала којима је основна сврха напад. а ти реци да је скакавац заправо за љуштење кромпира, а да си неког избо само зато што ти је био при руци, а да ти је био при руци јер га носиш са собом, јер те смирује да љуштиш кромпир у доколици.

суштина је да ти носиш нож да би се заштитио (неког избо), то ти знаш, знају и пандури, зна и тужилац и судија и твој адвокат и ја и сви остали. и сад ти овде покушаваш да докажеш како то уопште није тако. нећеш бити ћоркиран ако носиш нож, али си себе ставио у позицију да много грдније најебеш, било да га употребиш, било да га извадиш и не стигнеш да га употребиш.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Zato sam potpuno u zbunu kako on ne shvata sta mu ja pricam.... Stoji "hladna oruzja", u to druze moj mogu da stave i ledenicu sa strehe ako nekoga izbodes istom (i dokaz se ne otopi do uvidjaja).

A na kraju mi jos linkuje novi NEUSVOJENI zakon i kaze mi da to na neki nacin obara nesto sto sam ja napisao. Hmm..... ok, valjda si u pravu. Molim te kad budes nekog izboo nozem, javi kako te je advokat oslobodio - znam ih dosta koji su... oslobodjeni.

Link to comment
Share on other sites

а не. набројана су нека, а наведено је да су хладна оружја и сва остала којима је основна сврха напад.

Ne osnovna svrha, nego jedina svrha. Zakon mora da se tumaci onako kako pise, ako pise da je "zabranjeno pisanje i pljuvanje", to znaci da mozes da pisas, a mozes i da pljujes, ali ne istovremeno, jer u zakonu pise "i", a ne "ili". Da pojednostavim, ako ti prema novom zakonu neko nadje perorez tj. ovo:

knife_swiss_army.jpg

ti to imas pravo da nosis, jer to nije skakavac, niti mu je jedina namena napad. To sto ce neki baja podjednako dobro da te izbode i ovime i skakavcem, jer nema razlike po pitanju samog seciva (izgled, duzina, sastav), to je druga prica. Da je zakon hteo da zabrani nosenje svih nozeva, onda bi pisalo "svako secivo bez obzira na duzinu ili nacin rasklapanja", jer tako recimo pise u hrvatskom predlogu novog zakona.

Zato sam potpuno u zbunu kako on ne shvata sta mu ja pricam.... Stoji "hladna oruzja", u to druze moj mogu da stave i ledenicu sa strehe ako nekoga izbodes istom (i dokaz se ne otopi do uvidjaja).

Druze menjas stavove, jer nisi tako tvrdio na pocetku. Naravno da ako te neko ubije ciglom, ta cigla postaje oruzje kojim je izvrseno krivicno delo, ali to ne znaci da ako te neko sretne na ulici, ima pravo da ti iz dzepa ili gepeka oduzme ciglu. To je sustina koju od pocetka pokusavam da ti objasnim, ali ti i dalje tvrdis da je nosenje samo po sebi protivzakonito, cak smatras da si kompetentan da obaras izjave policijskih inspektora.

Pogledao sam sudsku praksu na www.sirius.rs, pa je sada sasvim jasno da potezanje noza nije automatski pokusaj ubistva, kao sto su drugi ovde tvrdili. Kada je noz u pitanju, ni stepen nanetih povreda nije bitan da li se radi o pokusaju ubistva ili ne, ajde prvo procitajte primere iz sudske prakse, pa da onda konkretno komentarisemo dalje. Za početak recimo http://www.sirius.rs/praksa/939

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ne osnovna svrha, nego jedina svrha. Zakon mora da se tumaci onako kako pise, ako pise da je "zabranjeno pisanje i pljuvanje", to znaci da mozes da pisas, a mozes i da pljujes, ali ne istovremeno, jer u zakonu pise "i", a ne "ili". Da pojednostavim, ako ti prema novom zakonu neko nadje perorez tj. ovo:

knife_swiss_army.jpg

ti to imas pravo da nosis, jer to nije skakavac, niti mu je jedina namena napad. To sto ce neki baja podjednako dobro da te izbode i ovime i skakavcem, jer nema razlike po pitanju samog seciva (izgled, duzina, sastav), to je druga prica. Da je zakon hteo da zabrani nosenje svih nozeva, onda bi pisalo "svako secivo bez obzira na duzinu ili nacin rasklapanja", jer tako recimo pise u hrvatskom predlogu novog zakona.

Druze menjas stavove, jer nisi tako tvrdio na pocetku. Naravno da ako te neko ubije ciglom, ta cigla postaje oruzje kojim je izvrseno krivicno delo, ali to ne znaci da ako te neko sretne na ulici, ima pravo da ti iz dzepa ili gepeka oduzme ciglu. To je sustina koju od pocetka pokusavam da ti objasnim, ali ti i dalje tvrdis da je nosenje samo po sebi protivzakonito, cak smatras da si kompetentan da obaras izjave policijskih inspektora.

Pogledao sam sudsku praksu na www.sirius.rs, pa je sada sasvim jasno da potezanje noza nije automatski pokusaj ubistva, kao sto su drugi ovde tvrdili. Kada je noz u pitanju, ni stepen nanetih povreda nije bitan da li se radi o pokusaju ubistva ili ne, ajde prvo procitajte primere iz sudske prakse, pa da onda konkretno komentarisemo dalje. Za početak recimo http://www.sirius.rs/praksa/939

Ja jesam tvrdio da je nosenje noza protivzakonito - i jeste protivzakonito, ako policajac moze da ti ga oduzme ako zeli (da ne kazem malo je protivzakonito, posto i ne mora da ti oduzme). Posto ne moze da ti oduzme lilihip ako zeli, dolazimo do toga da nosenje lilihipa nije protivzakonito.

Ja otpocetka ti pricam da klauzula "hladno oruzje" koja stoji u zakonu daje to pravo nasim organima reda da PROCENE da li je nesto hladno oruzje ili nije.

E sad, sto se tice cigle. Nije naravno ako te neko ubije - nego naravno ako te neko cak i samo povredi. E posto smo dosli tamo gde sam hteo da dodjem - molim te mi objasni kako tvoj noz nije hladno oruzje ako si upravo izboo nekog?

Da sumiramo:

1. Kako si upravo izboo nekog, a noz nije hladno oruzje?

2. Obrazlozi stav o "on je usao u moj licni prostor, rekao mi Drakulic" - kao tvoju odbranu sto si izboo coveka

3. Da li umes da razlikujes pojam napad od pojma odbrana?

4. Obrazlozi stav "moja rec protiv njegove, on ne moze da dokaze zasto je krenuo/usao u moja kola"

A, za ovo:

Ne osnovna svrha, nego jedina svrha. Zakon mora da se tumaci onako kako pise, ako pise da je "zabranjeno pisanje i pljuvanje", to znaci da mozes da pisas, a mozes i da pljujes, ali ne istovremeno, jer u zakonu pise

"i", a ne "ili".

Roflmao.... sta pricas ti, molim te? Pa ti nisi kompetentan da tumacis semantiku srpskog jezika, a ne zakon?

I-18-Zabranjeno-zaustavljanje-i-parkiranje.png

Oprosti, ja sve vreme naivno tumacim da ovde ne smem da niti se zaustavim niti parkiram. Ali posto pise "i", a ne "ili" ja u stvari smem da se samo zaustavim ako nisam i parkiran istovremeno... aaaaaa.. Naivan li sam....

Nema potrebe da pricamo dalje - sve si objasnio sa "i/ili", zaista.

EDIT:

Ja sam u stvari ukapirao - ti volis da mislis da si pametan sto igras na ivici noza (pardon my pun) i mislis da posto si ti to tako protumacio zakonski, to je definitivno tako. Naravno, onda si na raznim forumima nasao (ili pokusavas da nadjes) istomisljenike i da zajedno na cosku u bloku pricate lovacke price kako ste pljuvali i kad je dosla policija nije vam smela nista posto niste i pisali istovremeno. Aaaaaaa, e samo jedan mali problem ima sa tim - ja znam jednog koji se pozivao na svoja "decija prava", a onda je plakao kao curica kako su mu se obratili recima "Ajde debeli, malo da radis sklekove".

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

ја знам за једног што је гурнуо човеку упаљену бакљу у уста, да би плакао као росна киша кад му се изрицала пресуда.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...