Jump to content

21.12.2012.


brue

Recommended Posts

Ок, давно некад се разматрало овде дал покренути овакав неки топик.

С обзиром да имамо око 4 месеца да видимо шта ће да бидне, то даје довољно времена да се свашта напише... у случају да је тај датум старт Армагедона, онда ће то бити узалудно утрошено време, уместо да је исто потрошено у сексу ил шта год коме годи [:)]

По Мајама, живимо 4. доба, док су прва 3 била тотални фејл богова... С обзиром како се ми, као врста, понашамо, не контам како је овај четврти пут био успешан, али ај добро.

Дакле, сваких 5125 година, након 13 циклуса, нешто се канда деси.

Има разних теорија, а ја се сетих једног СФ романа (не сећам се назива, нити ко је писао, давно беше, али ми ово остало урезано у сећање) где лик помиње мрављу колонију... дал је то стварно тако, не знам:

- Мрави током године уче одређене ствари, више од онога што им је инстиктивно.

- зими, кад оду у неку хибернацију, позаборављају то што су научили

- следеће године све јово-наново

Тај лик одради нешто и мравља колонија настави да шљака и учи, без тих пауза. Након одређеног времена појаве се прва оруђа, а онда све брже практично скоро цела историја развоја људске расе. На крају се самоуниште.

С обзиром колико има неких недоумица са одређеним стварима које су преживеле од пре тих пар хиљада година, дал нас стварно чека један сличан ресет? Померање магнетних полова? Нуклеарни рат (сумњам)? Просветљење новог доба? Долазак скривене планете/звезде? Само просеравања шпанских освајача?

Да видимо, за четири месеца, ко ће моћи на тај дан каже "I told you so" :) Неки садашњи песимиста или оптимиста? :)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek se setim onog preglupog vica kad pitaju Muju šta će da radi ako bude smaka sveta, a on im kaže ''ako bude, selim se u Nemačku'' :D

Jedini smak do kraja godine što može da se desi je smak naše ekonomije i sistema, a tada ovaj vic odozgore delovaće vrlo primamljivo :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Veće bi šanse bile da poverujem da mi daju neki random datum poput 7.11.2424 i kažu tad će biti smak sveta... Nego ovako kao Maje imaju proročanstvo koje proriče da će smak smeta pasti na tako "lep" datum, a pritom su ga prorekli pre 4-5k godina. A i baš se potrefi da bude za našeg života, u eri kada kada se ljudski rod danonoćno zaglupljuje kojekakvim teorijama... How yes no

Link to comment
Share on other sites

To je vec zavrsena prica i jao jao opet topic panike ovde...I da se desi bole me noga,prezivecu i taj kao sto smo svi zajedno preziveli prethodnih 342342351422 smakova sveta...Dajte ljudi,pa niko na ovom svetu ne zna sta ce sutra da se desi a ne za picke materine 5000 godina hahah....

Uzgred,oni koji su to i objavili i otkrili skoro su svoje informacij opovrgnuli u smislu da su se zajebali za datum,pa se taj navodni smak sveta pomera za neku hiljadu godina..

Krenes od onoga sto NASA objavi : http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html onda dodjes ovde http://www.universetoday.com/95097/end-of-the-world-averted-new-archeological-find-proves-mayan-calendar-doesnt-end/

Teorije zavere ,skretanje paznje ljudima sa stvarnog problema,siromastva...uopsteno globalnog socijalnog statusa..

Sledece nedelje pravimo rostilj na adi,razlog...nema smaka sveta haha JAO AJMO IDEMO BRE !!

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

ja takodje ne verujem da ce bilo sta da se desi. vece planetarne/kosmicke katastrofe se desavaju svakih XX miliona godina, i ne verujem da cemo bas mi da zakacimo neko sranje, unutar 10.000 godina od kad smo prestali da jedemo sopstvena govna. ako bih isao u pravcu da verujem majama, onda bih pre lokalizovao tu katastrofu na deo zemlje gde su zivele maje.4

s druge strane me brine to sto su se izraelci naostrili da napadnu iran

a s religijske strane, ako nas bogovi nisu kaznili za mracno doba inkvizicije i genocida autohtonih naroda, ne verujem ni da ce da nas kazne za to sto smo danas svi poceli da depiliramo grudi i jedemo u meku

zakljucak, mislim da ce evolucija ljudi da se nastavi

cops1.jpg

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ja takodje ne verujem da ce bilo sta da se desi. vece planetarne/kosmicke katastrofe se desavaju svakih XX miliona godina, i ne verujem da cemo bas mi da zakacimo neko sranje, unutar 10.000 godina od kad smo prestali da jedemo sopstvena govna. ako bih isao u pravcu da verujem majama, onda bih pre lokalizovao tu katastrofu na deo zemlje gde su zivele maje.4

s druge strane me brine to sto su se izraelci naostrili da napadnu iran

a s religijske strane, ako nas bogovi nisu kaznili za mracno doba inkvizicije i genocida autohtonih naroda, ne verujem ni da ce da nas kazne za to sto smo danas svi poceli da depiliramo grudi i jedemo u meku

zakljucak, mislim da ce evolucija ljudi da se nastavi

cops1.jpg

to je to,dvinty detektiv.. o/

Edited by Astora
Link to comment
Share on other sites

Evolucija ne može da stane. Ona ti je kao rotacija zemlje oko sunca, mi ne osećamo to kretanje iz ove perspektive, ali ono je tu i konstantno je.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Evo sta ce da se izdesava na taj dan:

- dosta samoubistava

- ludak ili 2 u SAD

- FOX ce da svaku glupost prenositi ravnosno tj. sve zaludne i senzacijske medijske kuce ce imati priloge, realitije i kurce palce o smaku sveta

- dosta budala ce se primiti, bice END OF THE WORLD zurka u svakom delu sveta

- dosta seksa, jebace se i oni sto hoce i oni sto nece :D

- dosta propratnih gluposti

Ono sto se nece desiti taj dan:

- smak sveta

  • Upvote (+1) 1

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

- dosta budala ce se primiti, bice END OF THE WORLD zurka u svakom delu sveta

- dosta seksa, jebace se i oni sto hoce i oni sto nece :D

- dosta propratnih gluposti

A da smislimo mi nekako da jedno svakih mesec dana bude "smak sveta", ovo deluje dosta kul :)

On topic:

truth-about-2012-mayan-calander.gif

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evolucija ne može da stane. Ona ti je kao rotacija zemlje oko sunca, mi ne osećamo to kretanje iz ove perspektive, ali ono je tu i konstantno je.

pa ne znam, prirodna selekcija je bitan preduslov za evoluciju, a nju nemamo.

Link to comment
Share on other sites

Imamo i to samo sto su se vrednosti koje ulaze u tu jednacinu promenile. Nekad su opstajale kroz prirodnu selekciju one vrste koje su bile sposobne da premoste teskoce koje ih zadese, danas se ta sposobnost odgleda u materijalnom bogastvu i vestini manipulisanja. Svet nece naslediti Usein Bolt i ostali zlatni olimpijci vec Donald Trump i Sultan od Dubaia.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Svet nece naslediti Usein Bolt i ostali zlatni olimpijci vec Donald Trump i Sultan od Dubaia.

s obzirom da se prirodna selekcija manifestuje kroz razmnožavanje, naslediće ga indusi, arapi i šiptari.

fašizam na stranu, unutar ljudske rase prirodne selekcije nema, potomstvo ostavlja svako ko stigne, te je ona kao mehanizam evolucije u najboljem slučaju anulirana (neki će reći i da deluje retrogradno pošto najviše dece prave dementi, dok naučnici i olimpijci čekaju pozne tridesete da naprave svojih 1,3 dece).

ostaju nam mutacije, npr. to što smo sve manje dlakavi, ali to je mnogo sporije i neizvesnije.

Link to comment
Share on other sites

To je vec zavrsena prica i jao jao opet topic panike ovde...I da se desi bole me noga,prezivecu i taj kao sto smo svi zajedno preziveli prethodnih 342342351422 smakova sveta...Dajte ljudi,pa niko na ovom svetu ne zna sta ce sutra da se desi a ne za picke materine 5000 godina hahah....

Uzgred,oni koji su to i objavili i otkrili skoro su svoje informacij opovrgnuli u smislu da su se zajebali za datum,pa se taj navodni smak sveta pomera za neku hiljadu godina..

Krenes od onoga sto NASA objavi : http://www.nasa.gov/...tures/2012.html onda dodjes ovde http://www.universet...dar-doesnt-end/

Teorije zavere ,skretanje paznje ljudima sa stvarnog problema,siromastva...uopsteno globalnog socijalnog statusa..

Sledece nedelje pravimo rostilj na adi,razlog...nema smaka sveta haha JAO AJMO IDEMO BRE !!

Није топик панике, и везано са твојим скретањем пажње, могу рећи да само ретардима може ово "пророчанство" да утиче на живот и активности. Хвала Богу, таквих је веома мало, и што неко рече, вероватно ће бити опет пар самоубистава или некаквих ексцеса.

А на ту причу скретања пажње са проблема (квоте) говор мис Тексаса (/квоте) троше се средства на разноразне ствари, где само мањи део отпада на катаклизма приче. Сходно и проценту могућих заинтересованих. едит: ах да, и НАСА је доброћудна, независна институција, па не жели да учествује у скретању те пажње од стране моћника. [:)]

Уосталом, чак и да је све у потпуности тачно, и да они на одговарајућим позицијама за сигурно знају да ће се "нешто" десити,или чак и да су сами припремили то, чисто сумњам да би то унапред обелоданили и цео свет бацили у потпуни хаос безнађа и анархије, па макар тај хаос трајао и само четири (колико год) месеца.

Link to comment
Share on other sites

s obzirom da se prirodna selekcija manifestuje kroz razmnožavanje, naslediće ga indusi, arapi i šiptari.

fašizam na stranu, unutar ljudske rase prirodne selekcije nema, potomstvo ostavlja svako ko stigne, te je ona kao mehanizam evolucije u najboljem slučaju anulirana (neki će reći i da deluje retrogradno pošto najviše dece prave dementi, dok naučnici i olimpijci čekaju pozne tridesete da naprave svojih 1,3 dece).

ostaju nam mutacije, npr. to što smo sve manje dlakavi, ali to je mnogo sporije i neizvesnije.

Na ovo sam mislio kad sam rekao da je evolucija choveka stala. Nije stala kao proces, vetj je kontra procesi-anuliraju. U prvom redu medicina... napredak dotichne omogutjava veoma velikom broju ljudi sa genetskim defektima razne sorte da se ipak mnoze i daju potomstvo, ili da razlichite bolesti, na koje dobar deo populacije chovechanstva nije imun ili otporan, ne uzimaju danak u ljudskim zivotima (i time u krajnjoj liniji omogutjavaju ostavljanje potomstva tom delu populacije). Pa onda tu sledi i socijalna politika, koja svima daje za pravo da imaju potomstvo. Chak bih reko da i potvrdjeni genetski defektni roditelji mogu da imaju decu ako na tome insistiraju (ili ih jednostavno zabole za posledice), i sistem to ne moze/sme da sprechi.

Mada kad se pogleda big picture sve bi to doshlo na svoje u nekoj post-apokalipsi, samo bi u tom sluchaju velichina konachne prezivele populacije bila drastichno manja nego da je selekcija funkcionisala u punom zamahu poslednjih par vekova.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...