Jump to content

Total War: Rome II


Al Bundy

Recommended Posts

Evo par slicica sirenja Makedonskog kraljevstva:

 

 

Zaostavstina Aleksandra Velikog

 

WiaiRKC.jpg

 

Ovo je glavni grad anticke Makedonije, zove se Pella a odmah to pored je Halkidiki, tj ona tri prsta u Grckoj. Pella je danas Solun tj Thesaloniki na engleskom.
Ovako izgleda pocetna pozicija, u prvom turn-u:

 

fiZ2fvM.jpg

 

Ja sam ovaj crni sto drzi deo provincie Macedonia i deo provincije Thracia. Direktno ispod mene, narandzasto, je drzava Epir o kojoj vidim dosta ljudi ne zna (Cuveni genertal Pir (Pyrrhos) je odatle, Pirova pobeda i to), bela je Grcki polis - Atina a crvena je takodje polis Sparta! Spartanci su koristili lambdu kao simbol, L valjda kao Lakonski? Iznad mene, serverno su sve neka varvarska plemena a ovo direktno iznad mene, zeleno je Naissos, tj Nis. Severo-zapadno od Naissosa je naravno Singidun koga je osnovalo pleme Scordisci. Ako je neko gledao "Beograd Veciti Grad", bas se o tome pricalo [:)]

Evo sta se desilo svim tim dirty plebsima 20 turnova kasnije:

 

wAEOIOO.jpg

 

Dotle sam stigao sinoc, danas kad se vratim sa posla ima da jebem keve Spartancima i svim Leonidas-ima!

Posle toga je plan da ucvrstim zapadne granice i da krenem na istok, da obnovim Aleksandrovo carstvo.

 

no6eXjo.jpg

 

A inace Makedonci su poznati po svojoj vrsti falange, vojnoj formaciji na koju se ja veoma lozim:

 

KwIeSWV.jpg

 

BXRpgCh.jpg

 

sxwL3pD.jpg

 

 

[viking]

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Here are the patch notes for Total War: ROME II Patch 1 (due for release on 06/09/2013):
For additional information on improving graphical performance visit this thread.

• Higher average frame rates with out-of-the-box settings (more conservative settings)
• Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported - environment map wasn't being created leading to black reflections.
• Fixed a sunken Samothrace temple complex world wonder on the Campaign map.
• Fixed defender being able to create encampments when involved in a combined battle.
• Added some localisation fixes to audio packs in French, Russian, Italian, German and Spanish.
• Fixed lock up in Multiplayer Campaign battles when a desynchronisation occurs. Players are now notified of the desynchronisation, and the battle ends.
• Fixed Multiplayer Campaign battle "overrun" prompt, which was not being shown to a player if they were a reinforcement and the other player was spectating.
• Fixed corrupt loading screen when changing to fullscreen / windowed mode after a battle, and then going into another battle.
• Fix for Multiplayer Campaign host being unable to move the camera in campaign, after reloading a save game on some rare occasions.
• Safe guards added to prevent a very rare crash in coastal assault battles.
• Fix for game lock up during end turn sequence / Celtic AI faction turn in single player campaign.
• Improved AI use of walls on Athens large settlement battle map.
• Improvements to Auto-resolve balancing in Single Player and Multiplayer Campaign modes.
• Aligned ship unit upkeep costs with land units - made mercenary ships more expensive and non-mercenary ships cheaper.
• Fixed slow turning rates for transport ships.
• Improved civil war balancing in relation to campaign difficulty.
• Fixed vehicle ground pipes, to prevent Siege Towers becoming immovable when they are left empty during the Deployment Phase of a Siege Battle, then units were moved into the Siege Tower when the battle has started.
• Fixed bug when ramming sideways into moving ship, which caused the ramming ship stick to target and strafe along with it in battles.
• Reduced the chance of Naval units sometimes clipping through the ground or harbours / ports during Port Assault battles when attempting to disembark.
• Fixed issue where armies would be stuck in Muster stance and could not exit that stance in Campaign modes.
• Fixed case where spies could get stuck on top of fleets in Campaign modes.
• Fixed rare post battle lockup in Campaign modes.
• Improved unit pathfinding in Barbarian village battle maps (fixed no go zones).
• Fix for Multiplayer Campaign lock up when the player was reinforcing an AI ally who was victorious in battle, causing the player to become stuck with no victory / continue / exit battle user interface functionality.
• Fix for cultural influence bonus from the Shrine of Neptune building
• Fix for “Zone of Controls” of hidden armies being visible to both players in head to head Multiplayer Campaign mode on mouse-over.
• Assorted minor fixes to city battle maps.
• Fix for "Rome Wasn't Built in a Day" achievement failing to unlock when its requirements were met in some situations.

Link to comment
Share on other sites

@ Bahamut: poshto sam takodje uzeo prvo da probam sa Makedoncima, desilo mi se to da su mi Kelti iz Tilisa, kao i oni iz drugog grada severno u Trakiji (ne mogu da se setim imena trenutno), stupili u savez jedni sa drugima, poshto je Tilisu prezivela flota, a ovima sam porazio kopnene snage u jednoj bitci, nazvali su se Keltska Konfederacija (ili kako god), te su postojali josh neko vreme kao frakcija dok im nisam pobio te shachice vojski :) inache su imali par koordinarnih napada na mene - flota + peshadija :) Ono, beshe mi cool to osvajanje Trakije, kao i onaj deo kada sam primetio da je Dunav poprilichno plovan, pa sam krenuo sa flotom iz Crnog Mora na gore :D uzgred, one pochetne flote sa skoro svim narodima su zivo hmmm, ajde da se ne izrazim, tek skirmish flotne jedinice, za sada po nekom mom iskustvu treba izbegavati u shirokom luku :)

 

elem, i dalje mi igra deluje malo vishe brza, nego shto bi trebala da bude :) ali je ok, lagano se navikavam :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Pod koje opcije furate igru , il je meni komp iz doba Jure ili jbga ... deluje mi kao prezahtevno :/

Daj configuraciju.Nije optimizovana kako treba jos uvek.Isprobavaj podešavanja na benchmark i na prolog,ona pocetna bitka(za Capuu).

Uglavnom obećali su bili u fazonu ako ti je mogao Shogun 2 moći će i Rome 2,prvi patch je popravio performance,drugi bi trebalo takodje.

 

Dajte link za krekovan patch kad bude bilo

RELOADED već odradio,imas na TPB i na sve ostale sajtove odakle god da si skinuo igru...

Link to comment
Share on other sites

Sve stavi na low pa ako radi dizes jedan po jedan setting.Unit size je najzahtevniji,odredjuje koliko likića ima u jedinici.

 

Eo link http://forums.totalwar.com/showthread.php/80298-Explanation-of-low-quality-visuals-and-the-new-%E2%80%9CUnlimited-Video-Memory%E2%80%9D-option?s=a502d7ec1f334f95f149dfe9117691a4

Sve objasnjeno kako dobiti najbolje performanse. Pokušavam da nadjem nekakav tweak guide,ali za sad baš ništa nema.

Ljudi sa SLI Titanima imaju problema sa FPSom,ali je igrivo,valjda će sledeći patch sve ispraviti što se tiče optimizacije.

Edited by SteXmaN
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@ Bahamut: poshto sam takodje uzeo prvo da probam sa Makedoncima, desilo mi se to da su mi Kelti iz Tilisa, kao i oni iz drugog grada severno u Trakiji (ne mogu da se setim imena trenutno), stupili u savez jedni sa drugima, poshto je Tilisu prezivela flota, a ovima sam porazio kopnene snage u jednoj bitci, nazvali su se Keltska Konfederacija (ili kako god), te su postojali josh neko vreme kao frakcija dok im nisam pobio te shachice vojski :) inache su imali par koordinarnih napada na mene - flota + peshadija :) Ono, beshe mi cool to osvajanje Trakije, kao i onaj deo kada sam primetio da je Dunav poprilichno plovan, pa sam krenuo sa flotom iz Crnog Mora na gore :D uzgred, one pochetne flote sa skoro svim narodima su zivo hmmm, ajde da se ne izrazim, tek skirmish flotne jedinice, za sada po nekom mom iskustvu treba izbegavati u shirokom luku :)

 

elem, i dalje mi igra deluje malo vishe brza, nego shto bi trebala da bude :) ali je ok, lagano se navikavam :)

 

Hehe mene su ti Tracani odrali u jednoj bici na pocetku, sreca pa sam se onda povukao u moj grad i uspeo da ih pobedim kad sam se ja branio. Rhompaia infantry ftw, goli berberiani sa dvorukim macevima =)

 

Ovako izgledaju ti macevi:

 

YtcGsgF.jpg

 

Sp8T0LI.jpg

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Rhomphaia

 

Skoro sam slusao neke istoricare kako pricaju bas o tim macevima, kazu da su cak i Sloveni, po dolasku na Balkan, poceli da koriste takav mac. Sa filoloske strane je zanimljiv naziv tog maca i srpska/slovenska rec rmpalija. Rmpalije su bili krshni Sloveni koji su mogli u borbi da mlataraju tim macem koji mogao bez problema da raspoluti coveka! Taj izraz je tako i danas u upotrebi za nekog ko je krupan, mrga, kad se kaze za nekog "e vidi ga rmpalija".

 

Nisam 100% siguran da je to istorijski potvrdjeno ali ja volim da mislim da je tako [:)]

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

To ti je to otprilike za starije masine, toliko i ja imam na 5 god starom kompu. Fora je sto mi retko FPS pada ispod ~18 tako da i kad sece, ne sece do koske =)

 

Ne razumem se u to ali probaj da menjas one Shader opcije, vise fpsa imam kad stavim shader 5 nego shader 3.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Ali nisam imao problema u benchmarku , nije bilo kocenja , nije bilo sporo , a fps 36 , to mi je bilo cudno  , sta vise i grafika mi je izgledala prilicno ok ...

edit : unit size mi je bio low , a unit detail na max , to mi je jako bitno , vegetaciju sam zrtvovao zarad detalja jedinica :D

Edited by m4rcko
Link to comment
Share on other sites

Nuff said, 45 minuta review, temeljno je opisao najvece probleme igre trenutno. Stanje jeste takvo, igra ce biti do jaja tek za 3 a  san snova za jedno 6 meseci =)

Dobra vest je da su vec poceli da izlaze modovi koji peglaju delove igre, evo dva koja sam ja stavio zajedno:

 

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618513-Radious-Battle-Mod

 

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618795-Close-Combat-mod-%28Updated-8-9-2013%29

 

Ova dva usporavaju borbu i sprecavaju clump-ovanje jedinica, lepo moze covek da gleda kako se peglaju armije i ima vremena za dodatne taktike, flankovanje itd.

 

 

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...