Jump to content

Total War: Rome II


Al Bundy

Recommended Posts

ma kada sam video sastav njegove vojske i sastav Rimljana, znao sam da ce puci, narochito kada je razdvojio konjicu i poslao je u shumu.. konjica u shumi je realno uvek fail, narochito u ovoj situaciji kada je imao poljanu pred sobom.. nemam pojma ja bih chak i sa ovom vojskom koju je on imao radio drugachije :) ali opet, imam ja chudne tripove, narochito sa makedoncima :) moja vojska bi bila poprilichno drugachijeg sastava :)

 

Spanci - zar vas Hanibal nije naucio da se u sumi ne bori na konjima? ;)

 

I meni se cini da je odigrao da bi se videla "snaga" Ai-ja. Generalno malo je "neprimetno" namestao da izgubi

Link to comment
Share on other sites

bash to :) mislim realno AI armija ima odlichan prvi red, solidne skirmishere i rtd. konjicu.. ou kej.. on je poveo 3 jedinice hoplite like peshadije, 3 odreda skirmishera, 4 odreda teshke konjice i generala.. hmmmh.. poljana levo, shuma desno, on pozicionira trupe po sredi, ja bih svoje povukao negde skroz u levo u 3 lepe od kompa, da se malo napeshachi AI dok dodje do mene, da se malo umori, konjica vs konjica = rout, mislim da sam video da je imao Tesalijsku konjicu, kakvu god da su imali Rimljani (nagadjam da ekviti nisu nich posebno, makar ne bi trebali da budu), to je garant njegov win, zatim upotrebiti tu masu konjanika na dva nachina deo (npr 2 jedinice) jurnuti na generala, ostatak u njihovu jedinicu (preferirano sa low moralom) na bilo kom od dva krila peshadije koja se do sada sigurno kolje, jedinica krene u rout, to utiche na moral svih, do tada vec verovatno i general ili ubijen ili nateran da se malo udalji od vojske (ali u sudaru sa Tesalijancima, verovatno ubijen), njima moral low i udri.. naravno fora je sachuvati sopstvenog generala do tada i uspeti da im izmorish vojsku marshem u dovoljnoj meri da tvoje odmorne i malobrojne trupe uspeju da zadrze prvi red dok se konjica ne vrati.. nemam pojma, makar bih ja ovako neshto verovatno probao..

 

nagadjam da je ovo bilo vishe u fazonu da se divimo AI mocima :) ali cool, bice mi zanimljivo ako moram da budem kreativan protiv AI protivnika :) najgori manevar koji sam uradio na TW igrama? stavio seljacima dobar oklop, da mogu da izdrze malo, izleteo ih na protivnichku jedinicu po kojoj sam dobovao katapultima.. agricole ih zadrzale, katapulti ih unakazili.. :) elem, jedva chekam da izadje igre :)

 

btw - izgleda da ce svi koji kupe Rome, dobiti free pristup beti Arena Total War-a, videcemo na shta ce to lichiti :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

a kao AI ne zna da ti drzis konjicu u sumi:)

Pa u Shogunu AI nepogresivo ide ka sumi cim nesto sakrijes u istu  [:D]

 

Pa ovde su krenuli tek kad je doslo obavestenje da mu je konjicka jedinica detektovana.

 

Ali brate mili, ok - konjica na desni bok u sumu, lepa zamisao ali kad je otkriven, trebalo je da je prebaci na levu stranu i da nagazi slabe Ekvite sa svim sto ima a na 4 noge ide. I kad rasprsi Rimljane, da ih okruzi u centru (po mom misljenju bolje nego da juris generala po karti), a da ostavi jednu jedinicu u pripravnosti da izdrzi juris generalske konjice u njegove konjanike.

 

Easy win - a on umesto svega ovoga radi sledece:

 

Konjica u sumu, ok detektovan sam, ostavicu ih u sumi da ih prebiju kopljanici.

Skrimiseri koji su dobili po picki jer imaju manji domet od rimskih strelaca, dok je ukapirao da ne pucaju otisla dobra petina pod zemlju.

A onda nikad bolje objasnjenje - zadrzacu hastate skirmiserima na levom boku sto duze (ok, ima smisla), ali cu to da uradim tako sto cu da ih posaljem u juris da sto pre udju u melee i budu iseceni na froncle.

 

Uzasno izvedeno - ali namerno :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

e pazi, ja rekoh to za ganjanje generala, chisto zato shto mi se uchinilo da je bash bio veliki faktor u ovom krkljancu, kada god je Rimljanima padao moral general bi se nashao u njihovoj blizini, da to popravi i chesto je buffovao jedinice :) tako da ono, sa te tachke gledano, radije bih pustio dva odreda konjice da ga jure, samo zato shto bi se ostatak njegovih trupa brze rasprshio, a i imam utisak da ne bi dugo preziveo protiv Tesalijanaca :) a to je veliki pad morala za celu vojsku :) sa druge strane to bi zahtevalo da on padne jako brzo, jer na duze staze gledano, opet nisam siguran koliko bi se dobro drzao ostatak pre svega moje vojske :) ali ono..

 

lepo si rekao, uzasno izvedeno, ail i ja imam utisak da je bilo jako namerno :)

 

btw (c/p):

 

"..the brand new Total War Launcher that’ll be shipping with ROME II. It brings a couple of cool new features, including the ability to “continue campaign”, jumping straight back into your last save game while skipping the intro cinematics. It'll also bring the latest Total War news and videos right to your window!"

 

996917_496683933740145_654758237_n.png

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Gledah malopre neshto po TW sajtu itd. , izbacili su samo sliku koja im je posluzila kao reklama za sistem po kome ce gradovi biti proshirivani:

 

1001958_498944816847390_1685333515_n.jpg

 

nadam se da ce uskoro biti opet nekih novih ili videa, ili slichica, poshto se 3. blizi :D

 

ne mogu vishe da ga dochekam, aman ! :D

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

A izbacivace nedeljno gameplay snimke tj, "Lets Play",tako je rekao onaj sto je do sada bacao svaki gameplay(skoro) :D .

 

Jedino me zanima "klinč",u Shogunu 2 je odradjen fantasticno ali na momente likići se pogube/stoje u mestu iako je protivnik ispred njih.Nadam se da su malo ispeglali jer jednostavno volim da zuimiram u uzivam u borbi,pogotovu kad im/mi ostane zadnji unit.

 

Uglavnom sledi najbolji Total War title.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

uh, na osnovu onoga shto smo imali prilike da vidimo (onaj tutorial video i par krkljanaca) mislim da je to u poprilichnoj meri poboljshano :)

 

ali ajde, sachekacu sledeci video na slichnu temu pa cu prokomentarisati opshirnije :)

 

slazem se, ne samo zato shto mi je Rome I omiljeni TW, vec jednostavno shto mislim da su se zaista sada dodatno potrudili :)

 

btw, ajde da ne ostavim bez ikakve slike o TW-u ovaj komentar (slika je na temu kako ce verovatno izgledati kada vam neko objavi rat/tj. kada vi nekome objavite rat) :

 

1094965_499536410121564_1702925961_n.jpg

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Lebac ti, ovo more bolje izgleda nego u stvarnosti :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nabavio sam i ja igru, HAJAO evo je u games library na Steamu! Play dugme tek za ~2 nedelje =)

 

Igru sam uzeo preko usera Zr.ninja, svaka prepruka sa moje strane.

 

Ovi ratni brodovi sa ekslopzivnim teglama mi izgledaju kao teska izmisljotina, sta su ono kao explosive proximity jars???



Okacen novi Rally Point, vidi se falanga in action!

 

 

Udri milicijo! [:D]

 

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Animatorka <3

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Animatorka <3

 

animatorka ftw :)

 

levoruka je, shto joj dodje neki dodatni mini plus (nemam pojma zashto, ali ono, mozak je chudo :D ) :)

 

btw imate jako lepe slichice na sajtu TW-a (mogu biti ok wppz), 5 gradova koji su bili sedishte civilizacija, koji ce se bitno razlikovati od drugih prilikom borbi u istim :

 

Carthage.jpg

 

kachim sliku Kartagine (ostale mozete odavde da skinete - http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Capital_Cities ) :)

 

btw ovo je izgleda bio poslednji Rally Point pre igre, tako da ono.. jedva prokleto chekam :D

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

of skroz :)

 

mada mi je realno od 5 ponudjenih slika ta bila najbolja (mada su mi i Atina, kao i Aleksandrija delovale super) :) od kada sam saznao da je Kartagina imala to kruzno pristanishte, bilo mi je fenomenalno :)

 

josh 15 dana najvishe :) rekli su da ce mozda za nas koji smo kupili igru ranije biti ranije i pushteno.. nekako ne verujem preterano u to, ali nema veze :) ako bude, super :D makar neka nam puste download u recimo petak sledece nedelje, chisto da imamo mira sa taze ikonicom na desku, odnosno sa startovanjem igre u taj utorak :)

 

avaj, osecam da cemi malo WoT ispashtati zbog ovoga.. :/

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

of skroz :)

 

mada mi je realno od 5 ponudjenih slika ta bila najbolja (mada su mi i Atina, kao i Aleksandrija delovale super) :) od kada sam saznao da je Kartagina imala to kruzno pristanishte, bilo mi je fenomenalno :)

U ovom dokumentarcu bas pricaju o tom pristanistu, bilo je skoro na nivou svetskog cuda!

 

 

 

josh 15 dana najvishe :) rekli su da ce mozda za nas koji smo kupili igru ranije biti ranije i pushteno.. nekako ne verujem preterano u to, ali nema veze :) ako bude, super :D makar neka nam puste download u recimo petak sledece nedelje, chisto da imamo mira sa taze ikonicom na desku, odnosno sa startovanjem igre u taj utorak :)

 

avaj, osecam da cemi malo WoT ispashtati zbog ovoga.. :/

 

Te price da ce pustiti ranije zaboravi, sto je babi milo to se babi snilo =)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

ona je odigrala katastrofa :) bez prvog reda, totalno nerezonski :) sa ovoliko support vojske, ja bih se nabio u ona brda i gadjaj dok imash municiju :)

 

elem, da vas obradujem, dobicemo dzabe frakciju (najverovatnije u oktobru, mada se tachan datum josh uvek ne zna) i to:

 

Seleucid Empire:

 

Seleucid_map.jpg

 

700px-TWRII_Faction_Seleucids.png

 

takodje, pored njih, takodje u oktobru bice i standardno - plati da bi mogao da otkljuchash i igrash, krstili su ga Nomadic Tribe Culture Pack, u njemu ce biti Royal Scythians, Roxolani i Massagatae.

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...