Jump to content

Total War: Rome II


Al Bundy

Recommended Posts

  • 8 months later...

Najavljeno 8 pocetnih playable fakcija:

http://wiki.totalwar.com/w/Factions

  • Rim
  • Kartagina
  • Kamedonci
  • Britansko pleme
  • Galsko pleme
  • Germansko pleme
  • Partija
  • Egipat - Ptolomejski

Pored njih ce biti dosta i non-playable a ono sta vecina ljudi misli je da su zicer Sparta DLC i Seleucid DLC. Ovo moze da bude najbolji TW do sad, Creative Assembly je najavio da u igri biti preko 700(!!) unikatnih jedinica. Hajlajti igre pored toga su kombinovanje pomorskih i kopnenih bitki, veca istorijska tacnost nego Rome TW, promenjena je mehanika regiona, kao i mehanika dinastije u naciji itd.

 

Bitka za Kartaginu

 

Mislim da igra izlazi do kraja godine, jos nije zvanicno najavljeno ofc.

[:0] [:0] [:0]

 

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@ biss - pa braticu, svrha TW serijala je bash to - Total War, ekonomiju i politiku su popravljali vremenom, radice na tome i dalje, ali ipak je najbitnija stvar u igri dobra tabachina :)

 

@ topic:

 

pa kako za sada stoje stvari, igra izlazi sredinom oktobra, ako se nishta ne promeni po tom pitanju, za Spartu (ili neke ujedinjene Grke, ali realnije Sparta) se shpekulishe kao i za Seleucide. Verovatno ce biti ubacheni, samo je pitanje kako :)

 

e sada par vishe-manje zvanichnih stvari, za koje znam jer pratim TW serijal bukvalno od dana kada sam kupio prvi komp, a on se opet uskoro fino nadovezao na prvog Shoguna, dakle  :

 

- mapa ce biti umnogome proshirena - 183 regiona, svaki podeljen na vishe provincija, neke sa par gradova

- bice takodje ubachena po prvi put i kompletno Arabijsko poluostrvo (kazem po prvi put, jer do sada nije bilo celo ukljucheno u igru, osim kada je u pitanju konkretno mod Europa Barbarorum, shto znam iz lichnog iskustva)

- ubachene pomorske teritorije - chisto zato da AI ne bi izbegavao bitke flota i iskrcavao masu vojske iza ledja nekome, vec da bi bilo dobrih tabachina, trebalo bi da bitka bude automatski startovana kada se dve flote nadju na istom polju

- bice valjda 117 ukupno frakcija, 8 igrivo (napisah gore mogucnost da josh par postane igrivo kasnije, kao shto su radili sa shogunom II), inache sve frakcije ce biti radjene po shablonu (valjda) - Grchko-Rimske, varvarske i standardno istochnih naroda

 

eh da Bahamut je pomenuo galsko pleme - u pitanju su Arveni (mislim da mi tako kazemo, a da stranci kazu Arverni, no whatevz.), dakle naravno Galija ce biti podeljena na vishe plemena, samim tim ce biti kudikamo zabavnije tabati se sa njima :) moguce je da ce ubaciti u nekom od DLC-a i recimo Edue (Aedui) kao josh neke Gale, ali se nadam da ce ipak biti to josh neka Grchka frakcija :)

 

tako da ono, eto vam par informacija kojih nije bilo u topicu, sigurno sam zaboravio da dopishem josh neshto, dodacu kasnije :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

 

broj devet su Ponti, bice dostupni vec prvog dana za besplatni dwnld preko steama :P

 

lichno sam blago razocharan, ochekivao sam recimo Pergam, Spartu ili Seleucide, ali kazu u videu da ce biti josh naroda kasnije u igri :)

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Good move, daju nam prvi faction DLC za dzabe samo da bi nas navukli na one kasnije koji se placaju =)

 

Takodje je sad skoro sigurno da ce manje-vise sve poznatije (i trazene) frakcije biti ubacene u igru vremenom, kao Seleukidi, Sparta, Iberijska plemena (Spanija) ili Sarmati (stepsko pleme, danasnja Ukrajina uglavnom), mozda i Pergam sto kaze tzarinho itd.

 

Nadam se makar da ce im ovo dati vise vremena da naprave unikatne frakcije a ne samo re-skinovane postojece.

Lepo je popunjena mapa za sad ovim vecim stranama, evo jedne fan made mape (zasnovane na trenutnim informacijama):

 

 

gyjTV8D.jpg

 

edit: stavio update-ovanu verziju mape i dodao spolier

Edited by Bahamut

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

videcemo, mene u principu najvishe raduje to shto ce biti 183 regiona, a rekli su da ce biti preko 500-600 razlichitih tipova jedinica :D

 

da, mislim inache da ce biti dosta regiona u Africi, poveca je mapa da ne bi bilo :)

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Yup, upravo sam upalio steam i video pre-purchase opciju :)

 

55 jevra je cena na steamu :)

 

ako neko od ovih koji rade prodaju igara sa steama (ima ih na forumu da ih ne imenujem/reklamiram :P ) dodju do neke povoljnije cene, najlepshe ih molim da me kontaktiraju inbox :)

 

uzgred, voleo bih da bude josh koja od Greek frackija, npr. nemam pojma recimo Sirakuza (Pergam sam vec pominjao) itd. :)

 

eh da, primetih datum 3. septembar, neko ima neki bolji/veci info na tu temu? :)

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

verovatno cu uzeti preko zr. ninje na forumu, ali je lepo imati vishe opcija :D

 

hvala obojici ! :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

meh.. videcemo..

 

verovatno ce biti epska, prvi Rome je bio epski, mozda ponajbolji od svih TW-a, ali sachekacu dok ne probam :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

 

izashao je novi trailer :)

Edited by tzarinho
  • Upvote (+1) 1

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Obecali su da ce biti par unikatnih gradova koji ce biti veci i detaljniji na battle mapi od ranijih random generated gradova, verovatno Rim, Kartagina, Aleksandrija, Atina itd. [:)][ok]

Evo i par screenova campaign mape:

 

icYBzxt.jpg

 

wD3SUTl.jpg

  • Upvote (+1) 2

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Da zaredjam i treci post, evo in-depth opisa svih novih stvari koje su ubacili u igru, sad npr. i armije leveluju i dobijaju "tradicije", ubacena je interna politika itd.

 

Prvi deo:

 

http://www.strategyinformer.com/pc/totalwarromeii/1044/preview.html

 

Drugi deo:

 

http://www.strategyinformer.com/pc/totalwarromeii/1043/preview.html

  • Upvote (+1) 1

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...