Jump to content

Neočekivani događaj danas u Beogradu!


Recommended Posts

Skontao sam i moju i kilijevu grešku.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Учиће клинце о Костатину Великом!

 

елем, сад је онај део кад нико неће да напише правилно, егстра:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mada mislim da nikad u životu to nisam izgovorio pravilno, al previše se buke diže

Не контам, зашто не би изговарао правилно нешто што знаш како се каже и не контам око чега се прави бука?:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Marko fotosešn, 15 puta se slikao ispred fluroscentnog lika sa potencijalno dignutom kitom :D

 

A ovih riba oko mene nigde nije bilo 10 minuta posle! :D

Прави мушкарац јебе и онда отера !:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

А, то неки малборо фазон:)

 

Сад се сјетих, имам малборо ортака и ми нешто кренемо на ту тему и видим он збуњен целом причом и у једном тренутку узима кутију, крене да чита и каже ''у јеботе'':)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Baš se ludo zabaljvate!

 

Deus-style!

najgore je so me ne zovu a ja sam deus!

inace umirem i na flouroscentno

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Учиће клинце о Костатину Великом!

 

Evo, to je ono o čemu ti pričam zašto nisam odmah uvideo grešku, tek sad opet otvaram topik i posle desetog čitanja kontam da si napisao Kostatin, a ne Konstantin, prosto pepcepiram ono što očekujem da piše, a ne šta je napisano :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne može biti jedno "ispravnije" od drugog, već samo ispravno i neispravno.

 

Ispravno je "svoju", jer se samo prisvojna zamenica za svako lice "vezuje" za subjekat u rečenici (JA skontao svoju...).

  • Upvote (+1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Не знам да ли тролујеш - исправније је "моју", него "своју" у овом случају.

molim te nemoj, pls

  • Downvote (-1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne može biti jedno "ispravnije" od drugog, već samo ispravno i neispravno.

 

Ispravno je "svoju", jer se samo prisvojna zamenica za svako lice "vezuje" za subjekat u rečenici (JA skontao svoju...).

 

Ја сам сконтао моју - објекат је моја грешка. 

Ја сам сконтао своју - објекат је своја грешка.

 

Присвојна заменица свој, своја, своје изворно се користила за треће лице. На пример - "Чабке је сконтао његову грешку", би било неисправно у овом случају, јер би се односило на грешку неког другог (Килијеву), па се ту употребљава заменица свој/а/е, која је временом постала заменица за сва лица. 

 

Рецимо можеш да кажеш "шетам мог пса", као и "шетам свог пса", оба су исправна и то у граматици није немогуће. "Мој пас" је прави објекат у акузативу, истовремено у дативу би било рецимо "дајем храну мом псу" и "дајем храну свом псу", што би имало исто значење, а може да буде и "дај храну мом псу" и "дај храну свом псу", што се односи на потпуно различите псе. Тако да, кад у оваквим случајевима користиш заменицу мој/моја/моје мања је могућност да будеш непрецизан, зато кажем да је исправније.

  • Upvote (+1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...