Jump to content

Napojnice u restoranima i kafićima


Recommended Posts

taj rad

bolje da na cigaret pauzi kuka na tog gosta koleginicama, i stekne još koju drugaricu :tf:

Pa to je nemoguce, ako je zensko i duze od dva dana na poslu vec mi je drugarica :tf:

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a kako inace da nadjem restoran u zgradi od 5000 kvadrata? mislim druga prica je zasto bi ikada zeleo da jedes u muzeju, al to sto su ameri debeli prozdrljivci nema (direktne) veze sa ovim :)

isto tako kao sto na aerodromima i velikim molovima nije ispisano po podu strelicama, nego stoji velika tabla na kojoj pise "tu i tu"..

ali ne, oni su odlucili da nalepe strelice u muzeju, zbog neke usrane menze u kojoj imas da pojedes hotdogove! i guess what, upravo tu je bila najveca guzva od celog prirodnjackog muzeja :D

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

kolko sere ovaj behemut, kad moram tako da kazem, o ovim amerima...

ti isti ameri kad dodju u restoran u srbiji, traze kusur u dinar, prosto iz razloga sto im na racunu nije odstampano polje ''TIP'' i onda je kao do jaja, ovde ne moram da ostavljam baksis, a u americi moram. to nije zato sto je takav obicaj, vec zato sto su ovce koje su navikle da mora onako kako im pise, jer ako ne pise nista, onda se pogube u koordinatnom sistemu.

e bre, pa oni imaju iscrtane strelice po podu na kojima pise '' food'' u jednom muzeju u njujorku, da ih odvede do menze. i koliko onda retardiran moras da budes?

ali da ne sirim sad tu stranu price... vec su rekli ljudi, nije nista imperativ, sve je na tebi koliko ces da ostavis, a ako nisi sisa od coveka i imas pare da jedes u tom restoranu, ostavices i neki baksis.

mislim ovde pricamo opet o tim amerima, kod kojih kad dodje trenutak placanja racuna, svako vadi svoj novcanik/karticu i placa svoj deo.. bas prakticno za konobara i resotran.

zasto njima neko ne kaze kad jedu u srbiji, ALO RODJACE ovde je obicaj da se plati sve zajedno, pa se posle raskusurajte ako zelite, kad izadjete iz restorana?

mitch objasnio

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Tako da suštinski gledano ne bi smelo da bude dozvoljeno. Doduše po toj logici i Metro bi smeo da ističe samo cene s PDV-om, a to ne radi.

Oni mogu zbog povraćaja PDV-a jer su ipak tamo profesionalni kupci i ne mogu "obični sugrađani" da kupuju itd. Na drugim mestima ne sme da stoji bez PDV-a.

Link to comment
Share on other sites

Oni mogu zbog povraćaja PDV-a jer su ipak tamo profesionalni kupci i ne mogu "obični sugrađani" da kupuju itd. Na drugim mestima ne sme da stoji bez PDV-a.

Pa tehnički se oni vode kao veleprodaja, pa kao smeju. Suštinski ipak bih ja to zabranio :)

mislim ovde pricamo opet o tim amerima, kod kojih kad dodje trenutak placanja racuna, svako vadi svoj novcanik/karticu i placa svoj deo.. bas prakticno za konobara i resotran.

zasto njima neko ne kaze kad jedu u srbiji, ALO RODJACE ovde je obicaj da se plati sve zajedno, pa se posle raskusurajte ako zelite, kad izadjete iz restorana?

Pa čekaj i ti njih ovde gledaš kao debile? Neće niko tamo da ti lupi kaznu što nisi ostavio bakšiš, samo će te gledati kao debila...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kolko sere ovaj behemut, kad moram tako da kazem, o ovim amerima... ti isti ameri kad dodju u restoran u srbiji, traze kusur u dinar, prosto iz razloga sto im na racunu nije odstampano polje ''TIP'' i onda je kao do jaja, ovde ne moram da ostavljam baksis, a u americi moram. to nije zato sto je takav obicaj, vec zato sto su ovce koje su navikle da mora onako kako im pise, jer ako ne pise nista, onda se pogube u koordinatnom sistemu.

"Dok su Švaba... i Englez... i Amerikanac pre 600 godina jeli svinju rukama, na srpskom dvoru mi s viljuškom boc boc"

e bre, pa oni imaju iscrtane strelice po podu na kojima pise '' food'' u jednom muzeju u njujorku, da ih odvede do menze. i koliko onda retardiran moras da budes?ali da ne sirim sad tu stranu price... vec su rekli ljudi, nije

Ishpartao sam 2-3 muzeja uzduz i popreko dok sam bio prosle godine, nigde nisam video te food strelice, mora da si bio u muzeju za retarde.

nista imperativ, sve je na tebi koliko ces da ostavis, a ako nisi sisa od coveka i imas pare da jedes u tom restoranu, ostavices i neki baksis.

U jednoj drugoj zemlji to radi drugacije.

mislim ovde pricamo opet o tim amerima, kod kojih kad dodje trenutak placanja racuna, svako vadi svoj novcanik/karticu i placa svoj deo.. bas prakticno za konobara i resotran. zasto njima neko ne kaze kad jedu u srbiji, ALO RODJACE ovde je obicaj da se plati sve zajedno, pa se posle raskusurajte ako zelite, kad izadjete iz restorana?

Ne znam, ovo se redovno desava i kod nas.

Kad izadjem sa drustvom ofc uzme ponekad neko vrti turu, ali studenti smo, uglavnom svako plati svoj deo, nismo jos uvek u fazonu da placamo ruckove, vecere, izlaske drugima.

Ili ti mozda kad izadjes sa par drugara u (insert neko mesto), i stigne racun 5000 za celo vece ti kazes "Nema frke ja placam"?

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Pa zbilja, tolko ostavljam za baksis!

Skoro sam bio u Blacu, i kao izadjemo 2 flase dzonija i fajka dzeka + neka piva, red bullovi, racun oko 12000 , pa da ga jebem. Zal sto nije tako u bgu) A u Rigi(latvia) viski-kola 16 dolara)

Gde je to?

I nije zal sto nije tako u BGu, onda bi svaki hahar mogao da stavi flajku na sto!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

"Dok su Švaba... i Englez... i Amerikanac pre 600 godina jeli svinju rukama, na srpskom dvoru mi s viljuškom boc boc"

Ishpartao sam 2-3 muzeja uzduz i popreko dok sam bio prosle godine, nigde nisam video te food strelice, mora da si bio u muzeju za retarde.

U jednoj drugoj zemlji to radi drugacije.

Ne znam, ovo se redovno desava i kod nas.

Kad izadjem sa drustvom ofc uzme ponekad neko vrti turu, ali studenti smo, uglavnom svako plati svoj deo, nismo jos uvek u fazonu da placamo ruckove, vecere, izlaske drugima.

Ili ti mozda kad izadjes sa par drugara u (insert neko mesto), i stigne racun 5000 za celo vece ti kazes "Nema frke ja placam"?

sto si prso toliko?

lepo sto si ti prospartao muzeje, ali ocigledno nemas pojma o cemu pricas, posto je taj muzej za retarde jedan od najvecih u zemlji i upravo tu su iscrtane strelice o kojima pricam..

Montague-Museum15.jpg

i ne, ne desava se ovo o cemu pricas redovno kod nas. pomesao si nesto. ja dam para onoliko koliko sam popio, pera da za sebe ali na kraju kad kazemo "serveru" da naplati, mislimo na JEDAN racun.

ameri i ostali stranci (vecina) traze racun za svoj deo koji su popili i pojeli. znaci, na kraju imas 5 racuna umesto jednog. prisustvovao sam vise puta ovakvim scenama, tako da ne pricam napamet.

ne izlazim sa drugarima, samo sa pickama u vip separe u magacin i placam karticom (platinastom)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

zasto njima neko ne kaze kad jedu u srbiji, ALO RODJACE ovde je obicaj da se plati sve zajedno, pa se posle raskusurajte ako zelite, kad izadjete iz restorana?

to je super fora, ali kad si onaj koji uvek pokriva manjkove smekera koji nemaju para ali obozavaju da jedu ribu list, i siroke su ruke od tudjih para, pocinjes da se pitas da li su ti zapadnjaci ipak na kraju u pravu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

^ sve stoji sto si napisao, pogotovo roflujem na smekere sto narucju ribu list... :D

ne pljujem ja po sistemu - placa svako svoje, nego sam hteo da povucem paralelu sa tim obicajima o kojima se pricalo, ali ode tema u tri kurca :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

samo cu reci da zbog tih obicaja lepih, u ljudima kad tad dodje do zle krvi. onaj koji placa nece teto doveka, a onoaj kome se placa oseca sve vecu griu savest....

no tema je baksis, evo ja uvek ostavim bio zadovoljan ili ne i to ne gledam % vec kintu. tipa ako popijem kafu, 10 posto je 10 din, a to mi je truba da ostavim pa dam tipa 50 kinti. kad mi je racun 50000, tada me boli kurac, jer sam tolko pjan da mi kesa sam vadi pare iz unutradnjeg dzepa ili vuce karticu. al ozbiljno, mnogo mi je da ostavim tada par hiljada, hiljada maksimalno

inace teto = tako, ne znam kako sam uspeo teto da otkucam

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...