Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

evo da ti sumiram šta se desilo u beogradu u poslednje vreme a da se tiče toga:

- zabranjeno je pivo posle 10 uveče

- zabranjeno je kupanje na adi pre 10 ujutru i posle 7 uveče

- uvedeno je pravilo ulaska i izlaska u autobus

da ne pominjem sto puta prežvakanu priču o mostu i busplusu. pokušavaju da od čoveka naprave bota i drona koji će raditi samo što mu se kaže bez mnogo razmišljanja a to im očigledno uspeva pošto mi i dalje sedimo i jedemo govna kojima nas nalivaju.

edit: ulete kili.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

evo da ti sumiram šta se desilo u beogradu u poslednje vreme a da se tiče toga:

- zabranjeno je pivo posle 10 uveče

- zabranjeno je kupanje na adi pre 10 ujutru i posle 7 uveče

- uvedeno je pravilo ulaska i izlaska u autobus

da ne pominjem sto puta prežvakanu priču o mostu i busplusu. pokušavaju da od čoveka naprave bota i drona koji će raditi samo što mu se kaže bez mnogo razmišljanja a to im očigledno uspeva pošto mi i dalje sedimo i jedemo govna kojima nas nalivaju.

slazem se za sve ostalo, ali kao sto rekoh, u ovom konkretnom slucaju nemam bas takav osecaj, ne znam

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Suviše imbecila ima u Srbiji i to je glavni problem ove zemlje. Čitam pre neki dan u novinama da se na nekom jezeru udavio momak od ~25god. Bio sa ćaletom na pecanju čamcem, pa naduvao dušek i onda prešao na dušek da malo odmori. Dušek mu pobegne, a on pošto je neplivač potone. Otac se čamcem vratio na obalu i počeo da doziva u pomoć jer je i on neplivač, pa nije smeo da skoči da pomogne sinu. Pa gde je tu zdrav razum? Takvih ljudi u Srbiji imaš kolko hoćeš, još ako im dozvoliš da drmnu koje pivo da se kupaju noću na jezeru imaćeš svako veče po jedan mlad leš, ko što smo i imali u godinama do sad. To može da se posmatra i kao neki vid prirodne selekcije, ko je dovoljno glup da uradi tako nešto nestane, a vrsta dalje evoluira. No nekim ljudima je posao da brinu da se u tom jezeru što je manje moguće ljudi udavi, pritom imaju ograničene resurse i onda im je lakše da uvedu zabranu kupanja u nekom periodu. Neko može da kaže da treba da uvedu i noću spasilačku službu ali to prosto nije rentabilno. Ako ti i danju i noću treba isti broj spasilaca (možda i više noću), a više ljudi ima na jezeru danju pa se samim tim više njih i davi, onda je logičnije duplirati broj spasilaca preko dana nego organizovati noćnu službu. Tako da ono, alternativa je da se kupa ko kad hoće, pa kad se neko udavi je bi ga.

Slična je priča i sa noćnim alkoholom, a ovo sa BusPlusom je njihova fora da pojačaju naplatu za kojom opet ne bi bilo potrebe da ljudi plate uslugu koja im se pruža, odnosno plate vožnju. No nije to tako u Srbiji, sigurno u svakoj državi ima sličnih primera i to prosto tako mora biti u svakoj zemlji koja teži da postane uređeno društvo, ukine se jedan deo sloboda pojedinca zarad nekog cilja u vidu očuvuvanja života i/ili imovine.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

sve to ima logike, ali ne možeš ti da uvodiš takve zakone u državi gde se sve raspada. situacija je kao na onoj slici gde je pukla harmonika na busu i bus je pun snega a pored svetli busplus aparat.

mislim, što ne zabrane alkohol skroz, cigare, masno pečenje, pa i od toga ljudi umiru mnogo više nego od kupanja na adi. treba raditi na svesti ljudi a ne da zbog 1% mamlaza uvodiš restriktivne zakone koji utiču na celu državu.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem sa tobom Doco, samo što je "rad na svesti ljudi" proces koji traje decenijama i koji je u našoj zemlji bio debelo zapostavljen. Lakše je uvesti restriktivni zakon koji će odmah dati neke rezultate, a da li je ispravno - nije sigurno. No ljudima je, potpuno razumljivo, na prvom mestu briga o tome da napune stomak, tek posle da se osvešćuju, a stomak napuniti nećemo dok se ne osvestimo i to je začarani krug iz kojeg ja ne vidim izlaz.

Link to comment
Share on other sites

evo da ti sumiram šta se desilo u beogradu u poslednje vreme a da se tiče toga:

- zabranjeno je pivo posle 10 uveče

- zabranjeno je kupanje na adi pre 10 ujutru i posle 7 uveče

- uvedeno je pravilo ulaska i izlaska u autobus

da ne pominjem sto puta prežvakanu priču o mostu i busplusu. pokušavaju da od čoveka naprave bota i drona koji će raditi samo što mu se kaže bez mnogo razmišljanja a to im očigledno uspeva pošto mi i dalje sedimo i jedemo govna kojima nas nalivaju.

edit: ulete kili.

sto se piva tice... NIJE zabranjeno pivo... u kaficu mozes da pijes... ali ne mozes da kupis u dragstoru... sto samo znaci da bogati mogu da piju kad hoce bez razmisljanja, a siromasni moraju da planiraju kupovinu piva... :D

slazem se za sve ostalo, ali kao sto rekoh, u ovom konkretnom slucaju nemam bas takav osecaj, ne znam

znas kako ja to shvatam... potpuno je normalno da postoje vrata za ulaz i za izlaz... to je evropski standard... ali tamo nema stajanja i guzvi... sve je pod konac... ovde je sve u kurcu, ali ajmo zato da siljimo na jadnicima kojima nije dobro na samu pomisao da ce se voziti autobusom...

danas sam se vozio u prevozu u kome ni jebeni dipl ing ne bi nasao nacin da se ispostuje pravilo ulaska i izlaska... a da za to nije potrebno da makar 20 ljudi non stop ulazi i izlazi iz autobusa samo da bi propustili one koji zele da sidju... dolazimo do toga da je brze stici peske nego se voziti... :D

Link to comment
Share on other sites

treba raditi na svesti ljudi a ne da zbog 1% mamlaza uvodiš restriktivne zakone koji utiču na celu državu.

ovo je poenta.

sto se piva tice... NIJE zabranjeno pivo... u kaficu mozes da pijes... ali ne mozes da kupis u dragstoru... sto samo znaci da bogati mogu da piju kad hoce bez razmisljanja, a siromasni moraju da planiraju kupovinu piva... :D

sjajan primer posta koji ne donosi nikakav doprinos raspravi, i nastao je samo zato što autor voli zvuk svoje tastature.

Link to comment
Share on other sites

Suviše imbecila ima u Srbiji i to je glavni problem ove zemlje. Čitam pre neki dan u novinama da se na nekom jezeru udavio momak od ~25god. Bio sa ćaletom na pecanju čamcem, pa naduvao dušek i onda prešao na dušek da malo odmori. Dušek mu pobegne, a on pošto je neplivač potone. Otac se čamcem vratio na obalu i počeo da doziva u pomoć jer je i on neplivač, pa nije smeo da skoči da pomogne sinu. Pa gde je tu zdrav razum? Takvih ljudi u Srbiji imaš kolko hoćeš, još ako im dozvoliš da drmnu koje pivo da se kupaju noću na jezeru imaćeš svako veče po jedan mlad leš, ko što smo i imali u godinama do sad. To može da se posmatra i kao neki vid prirodne selekcije, ko je dovoljno glup da uradi tako nešto nestane, a vrsta dalje evoluira. No nekim ljudima je posao da brinu da se u tom jezeru što je manje moguće ljudi udavi, pritom imaju ograničene resurse i onda im je lakše da uvedu zabranu kupanja u nekom periodu. Neko može da kaže da treba da uvedu i noću spasilačku službu ali to prosto nije rentabilno. Ako ti i danju i noću treba isti broj spasilaca (možda i više noću), a više ljudi ima na jezeru danju pa se samim tim više njih i davi, onda je logičnije duplirati broj spasilaca preko dana nego organizovati noćnu službu. Tako da ono, alternativa je da se kupa ko kad hoće, pa kad se neko udavi je bi ga.

Slična je priča i sa noćnim alkoholom, a ovo sa BusPlusom je njihova fora da pojačaju naplatu za kojom opet ne bi bilo potrebe da ljudi plate uslugu koja im se pruža, odnosno plate vožnju. No nije to tako u Srbiji, sigurno u svakoj državi ima sličnih primera i to prosto tako mora biti u svakoj zemlji koja teži da postane uređeno društvo, ukine se jedan deo sloboda pojedinca zarad nekog cilja u vidu očuvuvanja života i/ili imovine.

nemoguce da smo toliko glupi... ja odbijam da poverujem... ako si neplivac sa 25, a imas mogucnost da naucis onda je u pitanju neka fobija... a fobican covek uz to i neplivac NEMA SANSE da se odluci na kuliranje na duseku... jebene darvinove nagrade...

sjajan primer posta koji ne donosi nikakav doprinos raspravi, i nastao je samo zato što autor voli zvuk svoje tastature.

kako nema... nisam ja pomenuo pivo... samo sam se nadovezao na siru sliku pisanja po sirotinji... taj iz busa verovatno ima problem i sa pivom... kilijieva riba iz kabrio kupea... ne verujem... :D

Link to comment
Share on other sites

Odma da naglasim, protiv sam busplusa i dobijanja kapitalnih poslova na taj nacin

Ai cinjenica je i sledece : kad god neko nas dodje iz "preko" prica kako je tamo sve super sve sredjeno, zna se red, ovo ono, i potom vecina njih pljune i udje sa pljugom u gsp gde se popisa na stolicu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Odma da naglasim, protiv sam busplusa i dobijanja kapitalnih poslova na taj nacin

Ai cinjenica je i sledece : kad god neko nas dodje iz "preko" prica kako je tamo sve super sve sredjeno, zna se red, ovo ono, i potom vecina njih pljune i udje sa pljugom u gsp gde se popisa na stolicu.

+1

Danas citam neke komentare na blicu, a jedan od njih je u fazonu "u svakoj normalnoj razvijenoj drzavi se zna red, ne znam sto nas drkaju ovim pravilima i smaraju svakodnevnim vestima o busplusu"

gde je bre mozak vise, prosto je neverovatno koliko su svi zatucani, ograniceni, retardirani, zlobni i tako jebeno dalje

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Odma da naglasim, protiv sam busplusa i dobijanja kapitalnih poslova na taj nacin

Ai cinjenica je i sledece : kad god neko nas dodje iz "preko" prica kako je tamo sve super sve sredjeno, zna se red, ovo ono, i potom vecina njih pljune i udje sa pljugom u gsp gde se popisa na stolicu.

Preko postoji država koja stoji iza svojih građana, ovde postoji neki sistem koji služi samo i jedino da radi na tvoju/moju štetu.

Link to comment
Share on other sites

uopšte nije poenta da li realno možeš da se iscimaš da kupiš pivo ili ne.

Odma da naglasim, protiv sam busplusa i dobijanja kapitalnih poslova na taj nacin

Ai cinjenica je i sledece : kad god neko nas dodje iz "preko" prica kako je tamo sve super sve sredjeno, zna se red, ovo ono, i potom vecina njih pljune i udje sa pljugom u gsp gde se popisa na stolicu.

nadam se da si svestan da pričaš o državama koje imaju metro (što automatski znači da u većini slučajeva u busu svi sede) + ljudi generalno imaju više para pa mogu da se voze i kolima.

ja sam za tu kulturu ulaska i izlaska na određena, ali ne možeš da uvedeš tako nešto u gradu u kojem su gužve neopisive kada pričamo o gradskom prevozu. evo, gledao sam u pola 6 ujutru na zelenjaku kako ljudi ulaze, pa to traje jebo te, zamisli kako to izgleda kad je špic.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...