Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

Mene juce isto tako u bulevaru kao: - imas kartu? - nemam. I sad one njihove price dza bu, i kao vidis onog celavog na prvim vratima? On je konunalac i bolje ti je da mi das da ti ja pisem nego on. Ja reko sici cu sad. I ovaj lik zove tog celavog i taj celavi izvadi licnu da napisem prijavu, daj mi legitimacoju i vrlo rado. Oni se zbunili pa muk 5 sekundi, ja sam iz komunalne, reko i ja sam u BIA i sta cemo sad? Naravno nista nije bilo usao sam s njima u sledeci tramvaj. Mene su nasli.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zapravo ovo je dobar potez, ako stvarno žele da poboljšaju uslugu i naprave red vožnje i broj vozila u skladu sa potrebama... jer aparati za validaciju ne mogu da broj putnike, što zbog ovih što se švercuju, što zbog ovih što imaju kartu al ih zabole da je validiraju...

Link to comment
Share on other sites

Nije uopste problem u ljudima koji se ne validiraju niti svercuju. BusPlus kao sistem nije napravljen da vodi evidenciju o broju putnika u vozilu, cak i da svi validiraju i placaju kartu podatak nece biti validan jer sadrzi podatak samo kada je neko usao u vozilo, ne kada ga je napustio, sto je drugi bitan parametar da bi znao koliko ljudi ima u vozilu. Dakle da bi precizno zakljucio koliko ljudi u kom momentu ima u kom vozilu ili moraju da se validiraju i na ulasku i na izlasku iz vozila ili da imas ovako neke angazovane koji ce fizicki da ih izbroje. Zato i jeste besmislena njihova prica s validiranjem mesecnih karata jer se iza toga sustinski krije ogranicenje broja voznji po mesecnoj karti. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

 

"...Хакери упали у Бусплус и подесили валидаторе да изговарају: Вучићу педеру!

Полиција трага за хакерима који су упали у рачунарски систем Бусплус система и променили текст који иначе изговара аутомат, па се уместо информација о станицама и позива путницима да валидирају карте сада чује реченица “Вучићу, педеру!“

-Одељење за високотехнолошки криминал је ангажовало све своје ресурсе на овом случају-каже Милош Јанковић, инспектор полиције. -Све што знамо за сада је да су непозната лица упала у централни компјутер, изменили текст којим нас Бусплус љубазно обавештва о следећој станици и подсећа да треба да валидирамо своје карте, па он сада гласи „Вучићу педеру!“. Сви возила градског превоза су заражена овим вирусом и заиста се налазимо у тешкој ситуацији јер по целом граду одзвања „Вучићу, педеру, Вучићу, педеру“-каже Јанковић.

ГСП је иначе после овог инцидента забележио рекордан број вожњи. Грађани са којима смо причали кажу да је сада вожња много пријатнија и да се возе и кад немају неку преку потребу за тим. Смањен је и број уништених валидатора, али је забележено и неколико инцидената које су изазвали присутни грађани пошто су физички напали двојицу хулигана који су покушали да сломе један од њих...."

Da je bar istina

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...