Jump to content

Život u BG


Recommended Posts

Реално, на НБГД-у постоји све, а посебно је леп онај део око Старог Меркатора. Као што је неко горе већ рекао, близу је кеј, близу је центар града, малтене је све на дохват руке..

+ redovne penzije :D

~~

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Реално, на НБГД-у постоји све, а посебно је леп онај део око Старог Меркатора. Као што је неко горе већ рекао, близу је кеј, близу је центар града, малтене је све на дохват руке..

jest stvarno, kolega živi u onoj zgradi koju zovu kineski zid ili kako već, predivna zgrada, predivan kraj, razmišljao sam da se menjam sa njim!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ја сам цео живот на Бежанијској коси, и могу рећи да је прилично леп и миран крај за пребивање. Има доста продавница у којима може да се купи алкохол после 22 :tf:

Релативно је чисто (осим дела ка кванташкој пијаци преко пута гробља где имаш стовариште, мада то је већ излаз тако да те ни не дотиче), доста паркова, зелених површина, терена за баскет и фудбал. На самој Бежанијској коси имаш 2 школе, и један вртић, имаш неки мали дом здравља (мора да се заказује), макси, пијац, меркур, кика, темпо, има пар кафића у којим може да се изблеји, аутобуси су и више него редовни итд. До центра ти аутобусом треба између 30 и 40 минута.

Е сад у последње време се међу клинцима појавио неки тренд да се глупирају, као "навијачи" су и тако то. Углавном не праве никаква срања типа да ти скачу по колима, али умеју по некад да се дерњају по улици. ( једном приликом сам приметио покидана два, три ретровизора у улици, али то је било пре годину дана). Пошто су "навијачи" сад се ложе па дилују дрогу и пуцају се. Нпр. прошле године је било две пуцњаве у року од месец дана, а пре тога не знам да ли је икад било. Ваљда су се сад мало опаметили, јер од тад никаквих проблема није било.

А где бих ја волео да живим осим овде је Вождовац. Не знам зашто, али ми се свиђа тај крај и некако ми је све близу.

Link to comment
Share on other sites

+ redovne penzije :D

Да не заборавимо и сада већ легендарни Шиш, Дом Здравља, Први Општински суд (пу, пу, далеко било :) ).

jest stvarno, kolega živi u onoj zgradi koju zovu kineski zid ili kako već, predivna zgrada, predivan kraj, razmišljao sam da se menjam sa njim!

Ја сам додуше живео на тотално другом крају НБГД-а, али ми је реално тај део много леп.. Тамо код Делта Ситија је некако све у ретро фазону, монотоне сиве зграде и остало (где сам иначе одрастао тако да ми се то савршено свиђа), део код Арене су пресрали, реално, постао је кичерај, тако да је једино тај део код Старог Меркатора остао као баш дојајан крај за живот :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Да не заборавимо и сада већ легендарни Шиш, Дом Здравља, Први Општински суд (пу, пу, далеко било :) ).

Baba mi zivi prekoputa Megatrenda, nije los kraj ali je malo oldie stil. Sve u svemu mirno, ok je, povezano sa centrom jako dobro, kej na 100m, ali mislim da je kvadrat preskup da bi tu kupovao stan (barem zadnji put kad sam gledao cene).

~~

Link to comment
Share on other sites

Baba mi zivi prekoputa Megatrenda, nije los kraj ali je malo oldie stil. Sve u svemu mirno, ok je, povezano sa centrom jako dobro, kej na 100m, ali mislim da je kvadrat preskup da bi tu kupovao stan (barem zadnji put kad sam gledao cene).

Мсм, пази, где год имаш неку клупицу све је до јаја :)

А и већина НБГД-а је прејебено скупа, мсм, погледај само колико кошта квадрат поред Арене :(

Нажалост, управо због тога су ми шансе да се вратим да живим тамо минималне :(

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

kod mohija u ulici posle 50 ide 51 :D

Pa ne ali je u istoj ulici zapravo i relativno preko puta. A i 52 je posle 50, za razliku od blokova. Da ne pominjem sto nisam rekao da je 51 do 50 vec da covek koji zivi u 50 ne zna gde je 51 jer je negde nelogicno i retardirano sto je krajnje nesredjeno za naselje koje je zidano od nule lenjirom.

Eto stijo, drasko je potvrdio tvoju izjavu, sad si miran.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

A ako oćeš kuću, Ledine FTW :tf:

Ма да л' си реалан, зими нема струје, лети нема воде :)

to je bivši 4. opštinski, 1. je bio u palati

Да, да, побркао сам са првим основним судом, јеби'а...

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

jedna stvar koju valja uzeti u obzir kada se dolazi u beograd su daleko veći troškovi života. doduše, u odnosu na novi sad je ta razlika ponajmanja, verujem da su se cene hrane izjednačile, ali komunalije su ovde i dalje skuplje. ja infostan (objedinjeni račun za grejanje, vodu, odnošenje smeća i tako to, cele godine je isti) plaćam 9000, struju oko 2000 (3-4 letnja meseca po 3500), kablovsku i internet 3000, i uz još nekoliko sitnih računa (mobilni, fiksni, čišćenje zgrade, održavanje lifta...) to izađe na 180-200 evra mesečno. mislim da u novom sadu to i dalje izađe oko 100-120.

There goes the neighbourhood...

i was chuffed to see proper spelling, old chap

Link to comment
Share on other sites

+1 za Nbgd :D

Da se ne lazemo ljudi, najbolji (a i najskuplji) deo grada je oko arene, 21,23 blok, sve ti je blizu na dohvat ruke, a opet nije tolika tenzija kao u gradu, za neku opusteniju varijantu Bezanijska kosa je prava stvar, isprsis fin kesh za kucu u karintonkama (kao sto neko rece komsinica ti bude Brena) i milina :D

First name Ever, last name Greatest.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ću biti najobjektivniji, jer sa jedne strane nisam vezan ni za jedan deo Beograda posebno, a sa sruge strane, za ovih 5 godina života u Beogradu živeo sam na stvarno sve strane grada i plus sam video ostatke gde su mi ortaci živeli - dakle složiću se da je NBG ubedljivo najlepši deo grada za život, zapravo najhumaniji pre svega. Puno zelenila, sportskih terena, javnih površina, široki bulevari koj su gotovo uvek prohodni, osim ako ne izbije neko sranje, otvoreni prostori koji imogućavaju gradu da diše i da uvek bude osunčan(nije zbijeno i klaustrofobično kao u starom delu grada). POšto je doduše NBG vrlo širok pojam, ja bi izdvojio blokove uz Savu kao vrlo humane (ne znam kakvi su stanovi doduše). I Blokove na trouglu NBG Bežanija Zemun. Deo oko Arene je vrlo bučan i po meni izvikan.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa sve ti je blizu, najveca je cena kvadrata tu, kvalitetni stanovi, ( bar oni u kojima sam bio)...

Naravno moze nekome da se ne dopada, ali ako gledamo generalno, da li si student, zaposlen, sta god, svaki faks ti je odatle na 30min maksimalno, okolo ti se nalazi sve, da ne nabrajam prodavnice poste itd

Ne bi bilo toliko potraznja za taj deo da nije tako.

First name Ever, last name Greatest.

Link to comment
Share on other sites

deo oko arene je odvratan, cene su vestacki i pomodno nabudzene.

Bezanija mi se onako iskreno ne svidja, nemam reke pored. E sad ja kolima za 10 min stignem do hotela jugoslavija/ade/savskog keja pa mi je ok sa te strane.

I pijaca je ocajna.

A lepo je sto ima puno decijih parkica, koji su opet sa druge strane jadni u vecini.

Dakle bezanija je jebiga, ko mora mora, meni je ok jer sam telom na bezaniji, mislima na FONTANI!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ja sam kvalifikovan da kažem koju o areni. :)

očigledno je da je sve blizu, pošto je to bio saobraćajno najbolje povezan deo grada i pre novog mosta. pored toga, tamo žive bogatiji ljudi, što je super za komšiluk, jer su šanse da imaš nekog kretena za komšiju minimalne. zvuči snobovski, ali je istina. nećeš naleteti na budalu koja tri meseca buši nešto u stanu ili u nedelju u 9 ujutru turira golfa na parkingu jer mu se ispraznio akumulator. uglavnom svi gledaju svoja posla, ulazi su čisti i sređeni (jer kućni savet zapravo može da skupi par stotina dinara za održavanje).

loše strane su buka i zagađenje od autoputa i nedostatak prostora. ovo je možda jedini deo novog beograda gde su zgrade načičkane kao u centru (jer ih nisu gradili komunisti ili sloba, nego ova sadašnja bagra). zbog toga nigde nema parkića (i ono što je bilo se trude da sjebu), igrališta, i postoji samo jedan teren za basket. skoro nijedan stan nema pogled, mada s jedne strane puca pogleda na kalemegdan sa viših spratova, to je super.

sa parkiranjem je epski problem, jedini parking na kome uvek ima mesta je onaj direktno ispred arene, a odatle ima 300m do prve zgrade.

inače, ne znam šta pričate da je na novom beogradu banja za parkiranje kad to prosto nije tako. ja se redovno mučim da nađem mesto oko arene, u bloku 45, bloku 6x, na bežanijskoj kosi, oko starog merkatora... jedino u dr ivana ribara uvek nađem mesto.

i ide mi na kurac što su parking mesta rađena po merama tristaća i kečeva, pa za normalna kola nema širine da se otvore vrata, al to je tako u celom gradu.

Link to comment
Share on other sites

Za 10 godina koliko sam u Bgd, živeo sam u ulici Svetog Save (slavija), Vlajkovićeva kod trga Nikole Pašića, Studentska nbgd, Bežaniska kosa, Dorćol (jako kratko doduše), Kirovljeva banovo brdo i konačno Matice Srpske Mirjevo gde i dan danas živim. Od svih lokacija Mirjevo mi je najdraže a i cena kvadrata je pristojna, ali da mogu da biram izabrao bih učiteljsku koloniju (mislim da se tako zove) kod pionira.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Ajd da navedem najgori deo na svetu, posto vidim da je tesko odabrati najbolji :)

Altina (u bgd si, ali si u stvari u bosanskom novom iz 1947-me po mozgu u vecini slucajeva, trazio tamo stan za par meseci i pobegao glavom bez obzira), zemun gornji grad (u.z.a.s).

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...