Jump to content

Kung Fu ili drugo?


P.M.

Recommended Posts

Ja treniram Wing Chun, bili smo ogranak "Zmajevog Gnezda" , skoro smo se odvojili i zovemo se "Pak Sao", koji znaci osnovni blok u WC. Treniramo u hali Slodes. Clanarina je 2000din, trenira se sredom 1h, i subotom 2h, plus imamo treninge u prirodi sa trenerom kada su lepi dani. Od aprila se prebacijemo na novu lokaciju gde necemo biti ograniceni terminima i bice dva prostora, jedna teretana i jedan prostor za WC treninge.

Ako te zanima dacu ti broj Rajka Pacareka trenera i inace mog odlicnog prijatelja pa mozes da svratis jednu subotu da istreniras, pa ako ti se dopadne nastavi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

одстрањен је филозофско-духовни аспект аикидоа, а вештина је малко измењена, не много, прилагођена, како ти кажеш.

ma pusti bre te kontaktne borbe :D vidi sta je pravi duhovni stil :D

http://www.youtube.com/watch?v=AomatLm19Qg&feature=related

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Oće neko da trenira karate na NBG?

Nisam za neke zajebanije veštine jer nemam nameru da skačem i bijem se fo real kad dođem s posla, nego više kao maši rukicama i slično

Pa mozez i boks da treniras :) Ne moras sparing da radis uopste :) samo udaranje u vrecu :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

verujem ali ogromna je razlika izmedju sistema koji mi primenjujemo i njihovog.

[:0]

Кажем ти да сам искарикирао ради ефекта:) Знаш шта сам хтео да кажем паралелом и то је то, верујем ти да знаш разлике између европског и англоамеричког права:)

Oće neko da trenira karate na NBG?

Nisam za neke zajebanije veštine jer nemam nameru da skačem i bijem se fo real kad dođem s posla, nego više kao maši rukicama i slično

Можда ја, ал за типа по године

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja treniram Wing Chun, bili smo ogranak "Zmajevog Gnezda" , skoro smo se odvojili i zovemo se "Pak Sao", koji znaci osnovni blok u WC. Treniramo u hali Slodes. Clanarina je 2000din, trenira se sredom 1h, i subotom 2h, plus imamo treninge u prirodi sa trenerom kada su lepi dani. Od aprila se prebacijemo na novu lokaciju gde necemo biti ograniceni terminima i bice dva prostora, jedna teretana i jedan prostor za WC treninge.

Ako te zanima dacu ti broj Rajka Pacareka trenera i inace mog odlicnog prijatelja pa mozes da svratis jednu subotu da istreniras, pa ako ti se dopadne nastavi.

to od aprila mi zvuci vrlo interesantno...kontam da ce 2k ostati clanarina + teretana ... zvuci sjajno.Ostavi mi br. tvog trenera.

Zahvalan.

Inace mnogo mi 2.5k za dva treninga nedeljno...

Aikido nikako...nista nemam protiv njega prosto nema afiniteta [:)]

Skontajte ovo :

wing chun vs boxing

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Вуду:

Е, ал ово моје ''можда'' је баш мооожда, оно, ''од сутра почињем да учим'' фазон... Имам неки фетиш да ''завршим што сам започео'' са тим каратеом, ал вероватно ништа неће бити од тога. Другим речима, немој да ме чекаш јер се можда никад не јавим, ако ти се креће, ти крени или ако нађеш неког лика, крените...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Пошто сам нублара по питању борилачких спортова, које вештине имају изражену филозофско-духовну компоненту, прво што ми пада на памет је Таи чи чуан, за остале немам представу о разликама? Јел има неко да препоручи добру енциклопедију борилачких вештина, да не гледам за сваку по пар дана шта јесте шта није?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

У принципу маторе кинеске вештине имају тај трип. Мада ти можеш да га инкорпорираш у било који спорт.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo se dop.

90 ili 120 minuta treninzi zavisi koliko su ljudi umorni, utorak i cetvrtak od 20.30h najverovatnije, jos nije nista odluceno, a subota 19h ili 20h. 2000 clanarina.

a evo sta mi je odgovorio za teretanu.

"pazi, ako neko hoce full treninge tokom citave nedelje to je 3000 za 3 puta nedeljno teretenu ( ponedeljak, sreda, petak koliko god hoce) i 3 puta nedeljno trening(utorak, cetvrtak, subota)nedelja neka odmara"blank.gif

Edited by BISS
Link to comment
Share on other sites

A brate aikido ima mnogo vatanja i prevrtanja, ja bih nešto gde stojiš na zemlji i zadaješ udarce!

E al ozbiljno, gledam neke klipove na jutjubu, pa karate je bre car sport, govoriš tiho i rukicama iznabadaš protivnika ko vreću!

Па јесте, комплетан је, а нема ''немодерног баласта'', притом се лако учи. Мислим, зато је и направљен.

Мада је генерално свеједно, све је ефикасно што се фајта тиче, просто, ти ћеш да се пеглаш са рандомима, а не у ММА, где ће рвач да сјебе каратисту ако стигне у партер, а каратиста ће да удара ногама боксера или шта год у том фазону.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...