Jump to content

Jedna firma, tri delatnosti..


leisure

Recommended Posts

Ortak je skoro poceo da radi u ovoj firmi, pa mi je poslao ovu poruku:

Zoka doo iz Vrsca se bavi veleprodajom pica, ima robnu kucu namestaja, i uvoz enoloskih proizvoda. E sad, on zeli sajt i tri kvadratica, za svaku delatnost da mozes da kliknes i da dobijes informacije. Ja imam pitanje, da li je mozda bolje da se naprave 2 odvojena sajta (ili 3) na jednom pice i enoloski proizvodi, a na drugom namestaj. Da li je bolje zbog ozbiljnosti firme, i optimizacije sajta? Sta mislis? Hvala. Razmisljam kad trazis namestaj i izadje ti da firma radi i ovo i ono, malo ruznije zvuci, plus, ako se sajt zove 'namestajzoka' ima vise sanse da navede pretrazivaca?

Misljenja sam da je najbolje napraviti 3 sajta sa linkovima ka ostalima, svaki sa posebnom adresom, bas iz razloga sto deluje mnogo ozbiljnije.

Ako neko ima neku sugestiju, slicno iskustvo ili misljenje o ovome, neka podeli pls.

Link to comment
Share on other sites

Реално, ако би све било на једном месту било би безвезе.. Ајде да су неке сличне делатности па да их и уклопи човек..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ja bih stavio sve na isti sajt, nemam pojma ... uvodni ekran u kojem biraš koja od tri delatnosti te zanima i tako ideš dalje. Jeftinije je, lakše za napraviti itd.

Ili na kraju krajeva nek uzme zoka.rs domen pa otvori 3rdlevel

namestaj.zoka.rs

ekologija.zoka.rs

nestotrece.zoka.rs

Link to comment
Share on other sites

Eventualno neko brendiranje identitetom firme i to je to, odvojeno sve, mislim jeste jeftinije da se sve uradi u jedan sajt, pa onda da se strpa u isti katalog pa onda red vodke red taburea

edit: glup :)

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Samim tim sto ce imati tri 'kvadratica' na pocetnoj strani mu je i reklama za ostale delatnosti.

Pitanja koja sebi treba da postavi pre izrade sajta su:

-Koliko ce lako biti snaci se na sajtu (sto je i najbitnije)

-Da li ce posetiocima smetati prikaz svih delatnosti

-Koliko je ciljanoj grupi bitno s cime se sve bavi firma

Najbitnije je da razume nacin razmisljanja ciljne grupe, onda ce mu biti lako da odluci.

E sad, on zeli sajt i tri kvadratica, za svaku delatnost da mozes da kliknes i da dobijes informacije.

S ovim informacijama tesko je reci sta zele.

Sobzirom da je jedna firma, jedan sajt sa osnovnim informacijama o delatnosti. E sad, ako planira da napravi i sajt sa prodajom i/ili katalogom za namestaj, onda se pravi poseban sajt namestajzoka.co.rs npr.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako razmišljaju posetioci sajtova prodavnica nameštaja, ali ja kad bih došao na sajt firme koja se bavi sa tri prilično različite delatnosti, utisak bi mi bio u fazonu "aha, tri nepovezana posla, gazda u stvari uopšte nije "iz struke" (koja god da je struka) i samim tim je još jedan default preduzetnik koji zapravo ne stoji čvrsto iza svog posla". Pošto je u mojoj knjizi preduzetnik koji je dobar biznismen a istovremeno originalno potiče iz te struke kojom mu se firma bavi ihaj ispred nekog ko je samo dobar biznismen al mu je svejedno prodavao daske za ormare ili izdavao video igre. I nekako se uvek tom prilikom setim nečije priče s foruma o liku koji drži solarijum, salon lepote, kiosk, menjačnicu itd, regularni srpski batica preduzetnih sa srednjom uzaludnom koji će da pokuša sve što "ide", ali se u sve to razume ko marica u kriv kurac.

Ne kažem da je gazda firme u ovoj temi takav, nego eto samo utisci. Tako da bih preporučio isto što i Kruko zvani Uroš, jer ako već otvaraš sajt koji se bavi nečim, treba da ostaviš utisak kao da si baš hardkor u svojoj oblasti, a to se ne radi tako što će ti na sajtu pisati da pored toga prodaješ vinjake i krevece za decu. Jedini plus pristupu "tri stvari na jednom sajtu" je što bi gazda u lokalu mogao da se hvali kako je bolji od onih koji rade "samo" jednu stvar, al' je drugi pristup bolji za sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Upravo u tome i lezi problem Igore i Vudu sto vi razmisljate kao vi, a treba da razmisljate kao prosecni batica koji je u fazonu: "U brate ovaj radi sve zivo, znaci ima kesa i jaku firmu"

Kad bih se ja pitao uvek bih isao na 3 odvojena sajta, medjutim za prosecnog korisnika interneta u Srbiji to nije slucaj i oni su u fazonu da im je to sasvim dobro, bitno im je da je sajt krcat, ono lik valja sve zivo od igle do lokomotive i to je za tu sortu ljudi super stvar.

Sto znaci da prvo sto treba uraditi je definisati ciljnu grupu pa prema toj ciljnoj grupi ici u dalji razvoj :)

Link to comment
Share on other sites

@vudu i igor

Mozda je veliki preduzetnik, ne kao Miskovic/Delta ali veci nego neki prosecni 'mali-biznis-batica' kao sto ga je vudu pomenuo, pa moze da podrzi i veliku kompaniju koja ima pod-delatnosti.

Viste, obojca, dosli ovde s predrasudom da je mali preduzetnik, ali opet, premalo informacija je dato da bi dali neke preciznije savete.

Prema mojim nekim shvatanjima, preduzece nije malo jer ima "veleprodaju pica, ima robnu kucu namestaja, i uvoz enoloskih proizvoda".

Stoga korporativni sajt sa generalnim informacijama koja se grana bavi cime je sasvim ok.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Po meni zavisi o kakvom tipu sajtu/sajtovima pričamo.

Ako gazda planira da napravi sajt na kome će biti samo osnovni podaci firme, opis delatnosti, kontakt e-mail i tako to, onda može samo jedan sajt.

Ako planira da prodaje proizvode online, da to izgleda malo ozbiljnije itd... u tom slučaju mislim da je bolje odvojena 3 sajta.

Link to comment
Share on other sites

You don't mix grandmothers and frogs, nije on delta holding.

Objasni molim te, posto nisam skontao kako su tu sad babe i zabe, pogotovo za jednu internet stranicu?

I ja nisam rekao da je on delta holding, ali mozda je dovoljno velika kompanija da moze da prodje sa jednim 'portfolio' sajtom, koji posle moze i da vodi ka zasebnim sajtovima za svaku granu posla.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...