Jump to content

Mass Effect 3


Slađan

Recommended Posts

Nastavljas po starom a?

Nije da me mrzi da se raspravljam sa tobom ali covek ocekuje neku civilizovanost a ne podbadanje i seljacenje koje ti nastavljas da primenjujes. Da, ja sam herpaderper. A ti si mator konj.

Mada mi je zanimljivo sto si sa "romansu kao najbolji feature rpg-a" upravo pokazao koliko si ti usko definisan gamer sto se tice igara i RPG uopste. Idi drkaj na taj Fallout, obuci zenu u plavi kombinezon, ispuni svoje fetise pa kad se izivis uzmi igraj nesto iz Japana gde je 50% RPG ima taj "romansu kao najbolji feature rpg-a" element i to zadnjih X godina. Ar Tonelico. Persona. Svasta-nesto.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko probleme sa iscrtavanjem senki/mračnih delova? Meni se "mrak" uvek iscrtava nekako retardirano, kao da je u 8 boja, dok na svetlu sve iygleda ok. Probao sam različite kombinacije opcija koje imaju shafows i lighting u na zivu, pa isto. Grafa je Radeon 3870...

Inače, ok mi je igra, ali je svaki segment igre (npr priča, borba, istraživanje itd...) bio bolje odražen u nekoj od prethodnih igara... Ne želim da dođem do tog jebenog kraja, da se ne skenjam i ja...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

"Final Hours of Mass Effect 3" , preporucujem svima koje malo dublje zanima razvoj ME trilogije, ima da se nadje znate-vec-gde.

Nesto kao making of, sadzi dosta infoa o tome kako je nastao Bioware, ko su glavni ljudi u studiju, behind the scenes itd.

Prezentacija obiluje intervjuima sa Hudsonom i Waltersom (producer i lead writer za ME), ljudima koje fanovi trenutno najvise krive za traljavi kraj.

Zanimljivo je da Walters ima vec napisano objasnjenje Crucibla za skoro sve, tipa odakle Reaperi, koliko godine vec repuju itd ali da su u jednom trenutku u Bioware-u svesno

odlucili da te info delove izbace i namerno ostavili te stvari nepoznate da bi ljudi to popunili mastom. Ta design decision im se ocigledno obila o glavu.

Na par mesta sam i provalio na koji nacin su nastali neki od plot holes-a, dosta se vidi i da su bili pod presijom od strane izdavaca da zavrse igru (tipa ME3 je najkrace vremena imao za razvoj, 2 godine vs 3.5 godine za prvi deo).

Ceka se sad to obavestenje u aprilu za Ending DLC...

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Koji riliz da skinem (pošto još nisam), a da ima sve što treba od DLCova i da je hustle free?

Ima neka verzija koja nije Reloaded i još je Deluxe edicija, ali je oko deset giga svega, jel ta valja?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

(tipa ME3 je najkrace vremena imao za razvoj, 2 godine vs 3.5 godine za prvi deo).

Da, ali za ME3 su imali na gotovo 50% igre - borbu, svet, tj. universe, modele svih rasa koje je samo prebalo prefarbavati, engine i šta ti ja znam šta još. Praviti ME3 posle ME2 i ME2 je bilo kao praviti DOTU posle Warcrafta, ili Opposing Force/Blue Shift posle Half Life-a...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Nastavljas po starom a?

Nije da me mrzi da se raspravljam sa tobom ali covek ocekuje neku civilizovanost a ne podbadanje i seljacenje koje ti nastavljas da primenjujes. Da, ja sam herpaderper. A ti si mator konj.

Mada mi je zanimljivo sto si sa "romansu kao najbolji feature rpg-a" upravo pokazao koliko si ti usko definisan gamer sto se tice igara i RPG uopste. Idi drkaj na taj Fallout, obuci zenu u plavi kombinezon, ispuni svoje fetise pa kad se izivis uzmi igraj nesto iz Japana gde je 50% RPG ima taj "romansu kao najbolji feature rpg-a" element i to zadnjih X godina. Ar Tonelico. Persona. Svasta-nesto.

debeli ne spominji mi zenu [:D]

jesam usko sam definisan gejmer jer je ME postalo komercijalno sranje, jer je bioware ocigledo prsao pod kontrolom EA, i jos najavio da svrsetak igre nije toliko katastrofalan koliko mnogima deluje i da je stvar preuvelicana (cak ni ne tvrdim da je tako jer kao sto napisah igru jos igram)

u tom svom baljzeganju nisi ni primetio da nisam poredio ME ni sa jednom igrom, i da mi je prvi deo bio dobra igra... oh al nije bitno, shvatio si licno sto pljujem herpaderp generaciju pa si poceo i sa vredjanjem... coveculjku odrasti...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mrsh [:D]

Fokus rasprave nije ME da bi se ja obazirao na to da li si ti igru poredio ili kakva su tvoja misljenja o njoj, vec se raspravljamo o tvom nastupu koji je mi je zasmetao pa sam te napao.

Infoa radi, ja ME3 i ne igram, mislim da sam stigao do Garusa i to je to. Smorio se kad je voodoo_ postavio listu sa dogadjajima koji menjaju pricu iz prethodnih delova i koji je default ako nemas save iz ME i ME2. Igram Ys:TOoF i All Zombies Must Die.

Mislim da sam porastao dovoljno, makar tebi da jedem burek sa glave kad ocelavis seda babetino.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

presao sam nesrecni ME3 i ono sto je ponpezno najavljivano kao uber nastavak i zavrsetak Shepard sage se pretvorilo u ovu prosecnu igru.O kraju necu ni da govorim.Tacno se vidi po samoj igri da nije ulozeno uopste truda u njeno pravljenje.Od banalnog kao sto je onaj nesrecni Journal,pa sve do toga da se vidi kako su likovi dosadni,kako nema ni upola naracije i konverzacije sa likovima.kako samo postoji 1 quest hub(Citadel) i kako su nivoi nezanimljivi a mape lose konstruisane kao da su neke mp arene.Sve u svemu jedno veliko razocarenje.

I inace kraj nema nesto mnogo logike i stvarno navijam za opciju o tome da je Shepard indoktrinisan. I bolje da je riknuo pokusavajuci da udje na citadel nego neki jrpg zavrsetak koji nam je dat

Edited by Nemi Zmaj
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...