Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

samo raste temperatura iznad ocekivanog,isti problem smo imali onomad kad smo ivan i ja dosli u rur hq,ali boze moj,dok smo cekali da se ohladi,prisao nam je beli kimbo slice i ispricao nam cool story!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

obično starija kola rade iznad normalne temperature leti u kolonama, tako da verovatno nije za brigu. Proveri rashladnu tečnost, i eventualno upali auto u mestu pusti ga da radi ne bi li video da li se okreće ventilator, ali mislim da, kao što Ivan reče, ventilator radi stalno jer je povezan na vodenu pumpu koju pokreće kajš. Znači vrlo je verovatno da se sam ventilator u mestu sporije okreće nego u vožnji jer motor radi na nižim obrtajima

Link to comment
Share on other sites

meni je skoro stiglo do crvenog... kad sam stao vidim neke kapljice sa strane.. vec se usrah da ce biti gejzir kad dignem haubu.. kad ono samo kondenzacija pare sa one cevke sa vrha hladnjaka... nisam znao da ne vrti ventilator kad je ugasen (i asume ako radi stalo kad je upaljen) ... ja sam krenuo da ga gasim kad sam skapirao da necu skoro iz spica, mozda je to u pitanju.

editovacu posle dok odem do auta u guzvi sam atm

Edited by Junkie
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

e ajde stvarno bi bilo kul da rur mudraci zasednu u onoj lepo klimatizovanoj prostoriji i predoce nam koliko bi trebalo za brending+registraciju da se da

  • Downvote (-1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kontam da je ruromobil ispred rur hq,mozda da okrenes rur odaje posto ocigledno niko osim lakija ne prati ovaj topik

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Drugari, evo me! :)

Proputovah pola Evrope al' sad sam ponovo tu :) Poenta je da ne treba da se oslanjate na ovaj topic za RURomobil, imate broj telefona redakcije ili PM Čilija, Nenada itd, javite im se i vidite situaciju. Ajd' sad ću samo kratko da odgovorim pa ću narednih dana duže.

- RURomobil je ispred redakcije, ko hoće dođe, uzme ključ, saobraćajnu i osiguranje iz redakcije i to je to. Molba je samo da kada vraćate ključ u HQ obavezno vratite i saobraćajnu i osiguranje! Ako neko ima onu knjižicu tj. "gaće" za dokumenta bilo bi sjajno, ja sam imao i sve sam podavao dalje.

- Odradio sam pre dva dana registraciju i finalni prenos vlasništva za RURomobil, iz toga svega nekoliko zaključaka:

a) Prošao je tehnički :) Lik ga je drndao baš dosta, Hondu moju čekiraju mnogo kraće, ali to je bilo ok jer je sve proverio, rekao je da ručnu ponovo sredimo-dotegnemo (vidim da smo na sastanku pomenuli da je to zbog paknova, daj da to zamenimo što pre onda), pomenuo je da bismo mogli da pogledamo auspuh ali ne mora da znači da je loš već možda samo zbog onog Remusa itd, ali ono na šta je skrenuo pažnju da popravimo što pre jeste dal' letva ili šipka ili tako nešto, što se manifestuje tako što levi točak kad ga podigneš ima prazan hod jedno pola centimetra - centimetar (okvirno). Pa ako vi bolje znate šta je, recite šta i gde da se to sredi.

b) Sad je konačno full preneseno vlasništvo itd, ujedno sam uzeo i parking u zoni kod redakcije tako da sada možemo da ga parkiramo kod iste kao i da napravimo ovlašćenje ko god hoće (Džanki). Najbolje je da ako hoće više ljudi nađemo se pa đuture odemo do opštine ili čak i suda, pošto je bliži.

c) Ne znam koliko dugo nije vožen, ali posle dva "verglanja" iz trećeg je upalio i sve je bilo ok nakon toga.

d) Što se tiče plaćanja, malo sam zaboravio šta smo na kraju usaglasili ali mislim da bi bilo dobro da ipak računamo od registracije do registracije a ne od maja od maja jer nam to komplikuje živote. Možemo da uradimo neku varijantu da sad ovog prvog puta računamo od registracije do registracije ali ostavimo da do marta "važi" priča jer smo ga u martu uzeli u odnosu na sve učesnike u projektu, ipak je fer tako. Ja sam inače iskeširao sad prenos vlasništva i onaj porez što se plaća i samu registraciju, tehnički i ostale gluposti, ali nije to frka, nego bih voleo da se dogovorimo odmah da možda krenemo u to skupljanje te "veće" cifre (onih pomenutih 400e ili koliko) i onda to damo Čiliju da drži u kasi u redakciji i uvek je dostupno kada treba. Ja sam se raspitao, kompletne presvlake custom za RURomobil bi koštale oko 50e i treba onda da vidimo za tu neku muziku i naravno konačno taj brending. Tako da, možda je najbolje da od svih koji su učestvovali u projektu krenemo da sabiramo koliko ljudi imamo pa da vidimo koliko ko treba da da.

Isto tako, ja bih i da lepo odmah uzmemo za godinu dana parking, što je oko 5000 dinara, i da ne razmišljamo oko toga, ili makar 6 meseci. To bi sve potpalo, ja predpostavljam, pod tih 400e troška.

I ima i ono pitanje oko toga da li treba svi jednaki procenat da daju ili ne u skladu sa tim koliko voze RURomobil, ja tu nisam pametan, po meni je ok da svi isto daju. Mislim, u praksi ja sam dao najviše pored Srbe a zaista sam vozio kola 3 puta. Da ne govorimo o recimo Atomicu koji je dao keš a mislim da nikad nije ni vozio. Ali stvarno mi nije frka da to ne gledamo tako ili da možda napravimo dve kategorije maksimalno, kao oni koji voze ređe i oni koji voze češće i to je to. Ne znam, nisam pametan.

- Što se grejanja tiče, ja sam primetio da je za 10 minuta vožnje od nula stigao do pola onog merača i potom sam ga ostavio da stoji još 10 min ali upaljenog motora dok sam skidao registracionu nalepnicu i on se ugrejao još do recimo 3/4. Sad, ako je to normalno, super, stvarno ne znam kako je sa starijim automobilima da li to tako treba ili ne. Plus danas nije bio toliko vruć dan.

- I moramo da dogovorimo da definitivno se vraća pun rezervoar, da ne bude kao do sada da neko "zaboravi". Najbolja kontrola za to je da kad neko preuzme ruromobil ode na pumpu i vidi sipa odma' i vidi da li može da sipa pa ćemo tako znati da li je ovaj prethodni to odradio.

- Sad da se osvrnem na po meni tri bitne stvari, još sa sastanka:

21)autu treba dubinsko pranje. dovla ce ga voziti kod svog coveka, ako ne bude mogao, imam ja u komsiluku

22)skala za gorivo treba da se popravi. ja cu videti u toku nedelje da odvezem auto do mog majstora kad bude slobodan da ga pogleda sa svih strana sta moze da uradi/pomogne

Ovo je ostalo otvoreno, ajde da odradimo dubinsko pranje to, auto baš vapi za time mnogo, i bilo bi odlično za tu skalu za gorivo, čak i ako je 50e, neka je, tako ćemo i rešiti ovo pitanje da li je sipan pun rezervoar nakon vožnje a i nekako se čovek oseća "smirenije" kad zna koliko goriva ima.

I na ove dve stavke dodajem i treću vezanu za dovlu, a to je ono pitanje oko cena brendinga, ostalo je na tebi to da javiš finalne iznose. Bilo bi dobro da se ovo pranje i sve ove popravke pa što da ne i muzika itd odrade pre zime.

Možda je sve ovo trebalo u onaj RURomobil sastanak topic ali eto.

VAŽNO: Setih se ovoga - šta ćemo za zimu? Predpostavljam da niko nije nešto puno zainteresovan da vozi auto zimi? Meni nije frka da stoji na ulici parkiran, ali ne znam da li je to ok ili da tražimo neku garažu da ga tamo strpamo? Ja mogu da uzmem ceradu za njega, da bude pokriven, opet za to čujem oprečna mišljenja da li je ta cerada ok ili nije, kao kondenzuje se ispod tečnost pa pravi frku itd. Ako je pak garaža, mi možemo da potražimo neku i na periferiji i dalje, možda idealno recimo kod Ivketa negde, zbog cene, a opet mogu svi iz tog kraja da odu jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje da ga upale da malo radi itd. Ne znam cene garaža, znam da ovde kod mene u kraju ima za 50e (pa i 40e) garaža mesečno, kapiram da je jeftinije negde dalje. Mišljenja?

Link to comment
Share on other sites

Sto se mog dela price oko brendinga tice, ja sam samo zvao za one logoe sto bi isli na prednju resetku, na volan, sa strane i pozadi valjda. To nije problem da se izjuri i izjuricu kad budem uvatio malo vremena, mada to i nije bas visoko na listi prioriteta. :)

Ono što je važnije, a Laki nije pomenuo, je redovan servis. To ću takođe videti da ja odradim, a tada ćemo videti i za taj "šetajući" točak. :)

Laki, ne bi bilo loše da sutra malo provozamo auto ako budemo imali vremena?

Takođe, ne zaboravimo ni AMS karticu.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Cekajte ljudi, ali zar AMSS kartica nije na ime? Mislim ne znam da li mogu da pozovem nekoga da me slepa s karticom na kojoj je Lakijevo ime?

Dovla, a da vidis i za tu skalu za gorivo da se popravi kad budes radio servis. U kontekstu kako mi hocemo da koristimo auto to je dosta bitna stavka, jer mi deluje malo retardirano da dodjem na pumpu i kao krenem da sipam i kao "e ne moze, do jaja, idem dalje" ili jos gore sipam 0,5 litara zato sto je drugaciji pistolj nego na prethodnoj pumpi i onda krene da me baja radnik kako ne moze da se sipa manje od tri litra :)

Takodje mogli bismo da napravimo neku tipa Gdocs tabelu gde bismo imali sheet rezervacije i voznje, gde bi svako upisivao kada oce da vozi auto i kada ga je posle zaista i uzimao, cisto kao neka evidencija kao kod sluzbenih automobila. Ono tipa ako nema rezervacije za taj dan neko moze samo da dodje i da ga uzme, ako ima jebiga onda trazi kad ima slobodno. Ali da tipa onaj koji ga uzme uvek u rezervaciju (iako je nije pravio ranije) upise kad ce otprilike da ga vrati, cisto da bi drugi mogli da planiraju. Da izbegnemo cimanje Cilija za sve :D

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Možemo ako hoćete u nedelju, nije frka. Samo potvrdite pa da znamo, ono, nedelja popodne, tipa 15h.

Što se troška tiče, znam samo da je tehnički pregled 1500 din okruglo, porez je nešto ispod 3000 din a registracija i sve to je ispalo oko 19.000 dinara (ide nova saobraćajna, a tablice su ostale stare). I onda mesec dana parkinga 500 din :) Čini mi se da ništa nisam zaboravio.

Možemo za početak da pored toga svega odradimo i taj parking na duži period, kako god.

I dajte da odma' dogovorimo da neko vozi kod majstora za ove stvari što treba da se poprave + posle na pranje itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...