Jump to content

Applecare?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Stize mi Macbook Pro 13' za nekih par nedelja pa da pitam rur mudrace za apple care, da li se treba uzimati? Da li ima da se uzme kod nas ili moram i to da cimam iz USA? blablatructruc, kontate poentu, da li pljusnuti dodatnih 250$ za to ili ne? :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Meni radi super punjac, evo skoro vec 2 godine. Ne znam sto taj rezervni da se uzima... Mozda su mislili na adapter za punjach za nashe shtekere

Apple care je super stvar, samo ne znam koliko to kod nas moze da vredi, i da li ista vredi. Ne znam da li moze uopste negde da se odnese to, mozda ces morati tipa u najblizu zemlju gde je apple oficijelno prisutan, kod nas su samo re-selleri.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam kod nas nema apple care da se kupi. Sa druge strane kod nas je prednost što po zakonu garancija mora biti 2 godine minimum, pa toliko i dobijaš, dok je kod amera i dalje ja mislim 12 meseci tj. godinu dana.

Mislim da Apcom nije samo reseller, odnosno zvanični je distributer, što će reći da mora da poštuje Apple pravila, zbog čega recimo ni nema u ponudi iPad i slično, pa mislim da ako Apple Care piše da je worldwide, zasigurno će šljakati i ovde. Ali uvek možeš da ih pozoveš i pitaš.

I takođe, zbog čega MacBook Pro pa još 13 inča? :))

Ni ja ne znam šta će ti dodatni punjač, da budem iskren. Ali konverter thunderbolta tj. miniDP-a na DVI ili HDMI ili nešto je svakako nešto što bi trebalo uzeti.

Link to comment
Share on other sites

Ja to ne mogu da razumem, izvinite :)

Ako je 11 ili 13 inča, a već je Mac, onda Air, jer na toj dijagonali šljakaš tako to net, office tj. works, neke osnovnije stvari. Ako hoćeš da radiš ozbiljnije, onda je 15 inča a must ili čak i 17. Gubiš portabilnost ali brate, hoćeš da radiš "ozbiljno" a ne da budeš što bi Ivke rekao Keri Bredšo. Ovo se sad delimično nadovezujem na onaj drugi topic gde pričamo o CAD-u i laptopu.

Ovo je moje lično mišljenje i ne morate da se složite, naravno :) Ne znam šta ti to možeš da radiš a da ti znači snaga Pro-a a da sa druge strane to možeš da radiš "opušteno" na 13 inča Prou. Da ne govorimo što je u njemu i dalje standardni hard disk, ne verujem da je Džoker uzimao custom sa SSD-om, što znači da je Air zapravo "snappy"-ji za svakodnevni pos'o od tog Proa.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam radio par dana na MacBook Air-u 13' i skroz mi odgovara velicina ekrana, bas mi ne treba veci, a posto sam trenutno izuzetno mobilan po pitanju posla (ujtru radim na jednom mestu, popodne na drugom, predvece na trecem) i te kako ce da mi prija da budem sto mobilniji(laksi xD) - objasnio sam 13' :)

a sad ako pitas zasto MBP umesto recim MBA pa iskreno cena i HDD, za iste pare imam 3x manji hdd kod MBA

a ako pitas zasto MBP umesto nekog asusa/toshibe/hpa/..../ pa iskreno, na stranu sto radi kako treba da radi i sto je do jaja komp, glavni razlog je sto je daleko fensiji od bilo koje druge alternative, a trenutno radim kao tehnicki konsultant i u sustini prodajem pricu, a ovo ce mi dati daleko jaca "ledja" da se tako izrazim (daleko je lakse ubediti coveka da treba nesto da plati red velicina 40-80k evra kad mu odradim prezentaciju na macu nego kad izvadim moj raspali komp kome baterija traje 5 minuta ako imam srece, ista stvar i obrnuto, daleko mi je lakse da ubedim dobavljace da smo ozbiljni i zajebani i da treba mi daju vece provizije) :) - objasnio sam zasto mac :) EDIT: U sustini meni bas i treba da furam taj "Keri Bredšo" fazon :D

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ovde moram da se složim sa Lakijem, pogotovu ako je u pitanju da treba da bude fancy MBA je mnogo bolje rešenje od Pro-a, prosto ima taj wau! efekat. Plus što MBA 13" ima veću rezoluciju ekrana od MacBook Pro 13" tako da ni u tom smislu nije bolji ovaj, a i što reče Laki brži je svakako SSD od standardnog hard diska. Pritom disk od 128GB na MNA 13" uopšte nije mali, ako treba kupiš još dodatni 2.5" USB disk od 1TB za 150 evra. Tako da se manje-više sve slažem s Lakijem :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U tom tvom slučaju Džokeru ja jedino vidim optiku kao potencijalni problem prema Air-u, jer kao možda ćeš morati da snimaš neke diskove, ubacuješ itd. Pa u tom slučaju Air ne može da bude opcija osim da imaš i eksterni drajv, što je suludo. Ali što se tiče portabilnosti, Pro je u 13" ako se ne varam 2kg (ili 2,2kg) a Air je 1,2kg, razlika od kilo se oseća "onoliko".

Ako radiš prezentacije, nema šanse da ti "zafali" hard disk na Air-u, u krajnjem, krajnjem slučaju uzmeš USB od 32GB :) Ali SSD šije taj običan hard disk, trast mi! :)

edit: Sad sam još malo mozgao, pa imam ipak razumevanje za Pro samo u slučaju da hoćeš da dižeš dual boot tj. bootcampom metneš Windows 7 pa ti treba dosta prostora, a ipak ti je 128GB SSD Air isuviše skup, jer na 64GB realno ne možeš da izvedeš tako nešto. Takođe, ne znam šta sve treba da radi na tom kompu i kakve prezentacije itd, ali vodi računa da je Mac po tom pitanju mač sa dve oštrice za neke specifične softvere koji rade samo na Windows-u i tako to, pa možeš ostati "zarobljen" sa OS X-om. U tom slučaju razumem Pro zbog harda i bootcamp-a.

Link to comment
Share on other sites

Ja to ne mogu da razumem, izvinite :)

Ako je 11 ili 13 inča, a već je Mac, onda Air, jer na toj dijagonali šljakaš tako to net, office tj. works, neke osnovnije stvari. Ako hoćeš da radiš ozbiljnije, onda je 15 inča a must ili čak i 17. Gubiš portabilnost ali brate, hoćeš da radiš "ozbiljno" a ne da budeš što bi Ivke rekao Keri Bredšo. Ovo se sad delimično nadovezujem na onaj drugi topic gde pričamo o CAD-u i laptopu.

Ovo je moje lično mišljenje i ne morate da se složite, naravno :) Ne znam šta ti to možeš da radiš a da ti znači snaga Pro-a a da sa druge strane to možeš da radiš "opušteno" na 13 inča Prou. Da ne govorimo što je u njemu i dalje standardni hard disk, ne verujem da je Džoker uzimao custom sa SSD-om, što znači da je Air zapravo "snappy"-ji za svakodnevni pos'o od tog Proa.

Kad kazes da radim ozbiljne stvari ne znam na sta ciljas, ja koristim MBP za programiranje i radim sasvim ozbiljne stvari i nije mi potrebno 15 inca, kad se uhodate u shortcutove posao ide dosta brzo, tacnije bez ikakvih problema.

Sto se tice Aira ne mogu da kazem jer ga nisam probao uzeo sam MBP jer baterija drzi malo duze a ima i CD koji mi u nekoj retkoj situaciji zatreba.

Link to comment
Share on other sites

MBP je vec narucen tako da zajebite vise te price "bolje da si uzeo MBA" :D

pa imacu da rezem neke sadrzaje i to relativno cesto, tako da eto jos jedan bonus za mbp :D

edit: dual boot je obavezna stvar, zato sto imam neke software na kojima moram da radim koji ne podrzavaju mac (fidelio npr)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, to je malo "specifično" jer ti programiraš, ja sam više ciljao na photoshop i tako to, ali i dalje, čak i meni koji kuckam tekstove 13ica nekad bude "premala", šta ga znam, pa se tek na 15" osećam "lagodno" kada radim više stvari itd.

Po papirima bi baterija na Airu i Prou u 13" verzijama trebalo da traje isto - 7 sati, doduše jeste Pro nešto moćniji ali Air-a zaista vadi SSD dobrano. I naravno, postoji "problem" optike, barem još neko vreme, pa onda i LAN koji ti eto možda nekad zaista zatreba, nikad se ne zna, itd.

edit: OK, nema šta, ako si poručiio onda Pro it is :) U sreći i zdravlju da te služi i tako to :)

edit2:

edit: dual boot je obavezna stvar, zato sto imam neke software na kojima moram da radim koji ne podrzavaju mac (fidelio npr)

Ja već vidim u najavi još jednog Mac kupca koji zapravo koristi samo Win7 na istom :))

Link to comment
Share on other sites

Po papirima bi baterija na Airu i Prou u 13" verzijama trebalo da traje isto - 7 sati, doduše jeste Pro nešto moćniji ali Air-a zaista vadi SSD dobrano. I naravno, postoji "problem" optike, barem još neko vreme, pa onda i LAN koji ti eto možda nekad zaista zatreba, nikad se ne zna, itd.

SSD je vrhunska stvar, preporucio bih da kupi odma SSD cim mu stigne MBP i da ubaci lepo SSD unutra i da vozi, ja sad bas gldam da uzmem SSD za MBP.

Link to comment
Share on other sites

Ja već vidim u najavi još jednog Mac kupca koji zapravo koristi samo Win7 na istom :))

A ne, to nikako :) eventualno cu win u onom prozoru da furam kad mi bude bas bilo potrebno, ali 90% stvari u osx-u :)

a deo price koji prodajem je da uzmu mac-ove i ipadove (opet, hoteli na prvom mestu prodaju luksuz pa tek onda sve ostalo, a di ces veceg luksuza nego kad te na recepciji doceka do jaja riba sa appleovim uredjajima xD ) , tako da i za ove buduce projekte trazim software koji radi na mac-u( (i nadjoh ga vec xD)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

@Dei:

i samo po tebi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

edit: Sad sam još malo mozgao, pa imam ipak razumevanje za Pro samo u slučaju da hoćeš da dižeš dual boot tj. bootcampom metneš Windows 7 pa ti treba dosta prostora, a ipak ti je 128GB SSD Air isuviše skup, jer na 64GB realno ne možeš da izvedeš tako nešto.

U stvari MBA 13" kao najmanji SSD ima 128GB, a ima i verzija od 256, ali je zaista preskupa (doduše ima i i7 procesor...)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

MBA (najnovija generacija)

1.7GHz dual-core Intel Core i5 processor

256GB SSD

$1,599.00

MBP (najnovija generacija)

2.4GHz dual-core Intel Core i5

500GB Hard Drive

$1,199.00

MBP (ovaj koji sam ja uzeo, prosla generacija, feb 2011)

2.3GHz dual-core Intel Core i5

320GB Hard Drive

Super Drive

$999.00

ne znam... nekako mi se ne opravdava cena od 600$ razlike zbog SSD-a i fensi tankog kompa, a da pritom nemam ethernet prikljucak (moram dodatno), nemam superdrive (morao bi dodatno i to da uzimam), ovo mi je bas bila best buy varijanta. Nisam poredio sa 128GB SSD MBA zato sto mi to nije dovoljno veliki hdd.

ne znam gde si nasao i7 procesor :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

MBA (najnovija generacija)

1.7GHz dual-core Intel Core i5 processor

256GB SSD

$1,599.00

MBP (najnovija generacija)

2.4GHz dual-core Intel Core i5

500GB Hard Drive

$1,199.00

MBP (ovaj koji sam ja uzeo, prosla generacija, feb 2011)

2.3GHz dual-core Intel Core i5

320GB Hard Drive

Super Drive

$999.00

ne znam... nekako mi se ne opravdava cena od 600$ razlike zbog SSD-a i fensi tankog kompa, a da pritom nemam ethernet prikljucak (moram dodatno), nemam superdrive (morao bi dodatno i to da uzimam), ovo mi je bas bila best buy varijanta. Nisam poredio sa 128GB SSD MBA zato sto mi to nije dovoljno veliki hdd.

ne znam gde si nasao i7 procesor :)

Rekao sam da je 256GB opcija preskupa, ja sam ciljao na ovu od 128 sto po meni nije premalo. Za i7 se jesam zajebao donekle, u smislu da se za njega doplacuje jos 100$, na ovaj od 1600, ali ima ga :) ipak po meni je glavna prednost MBA veca rezolucija ekrana...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...