Jump to content

Ljudi, planiraju psetocid!


cali

Recommended Posts

како не утиче на мене? срећем је у лифту, ходнику, парку, улици, 90% власника изводи куце да кењају тамо где се деца играју. утиче на мене, а требало би да утиче на власника, рекао бих.

Znači tvoj problem nije sa psima, već sa kulturom njihovih vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znači tvoj problem nije sa psima, već sa kulturom njihovih vlasnika.

наравно. не са културом, са цивилизацијским нивоом.

:)

Индивидуа

и ту смо ти и ја завршили овај разговор.

:)

какогод, треба да плаћаш цену за то.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

како не утиче на мене? срећем је у лифту, ходнику, парку, улици, 90% власника изводи куце да кењају тамо где се деца играју. утиче на мене, а требало би да утиче на власника, рекао бих.

то значи да си је отео из њеног хабитата, присилио на затвор свог дома.

животиње и људи су последњи пут делили хабитат у каменом добу (понегде и покадкад и до средњег века), али то су обично биле животиње од којих је зависила њихова егзистенција. дворови су имали куце и маце, јер су били најдекадентнији у сваком времену.

човек и животиња су прављени да живе једни поред других, а не једни са другима.

Sreces pre svega nevaspitane komsije koje ne postuju zakon po kome to sto taj pas isere moraju da pokupe itd itd.

Aj opet? Psi i macke su oduvek bile i kucne zivotinje, na dvorovima, po kucama itd itd.

A sta mislis o psihickom uticaju zivotinje u kuci na razvoj deteta kome je to jedini nacin da bude prisno sa zivotinjom posto ne zivi na selu? Ili mislis da su klipani koji ulicnim mackama guraju petarde u anus udarna pesnica ove zemlje?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa ima, masa ljudi seta psa bez povodca, a kamoli brnjice.

Ne sreces to toliko jer nemas psa, a vecini "kucnih" pasa je zanimljiv uglavnom drugi pas.

pa da, masovno se šetaju pušteni kerovi i ne prave probleme. mislim na bezbednost, a ne na to gde seru, jer se ova taksa bavi bezbednošću. normalan pas neće da ujede čoveka ako ovaj nije napao njegovog gazdu ili upao u kuću ili šta već, a pritom ker da bi bio normalan ne mora da bude podvrgnut rigoroznoj dresuri u mup-u nego samo mora da odraste uz normalne ljude koji mu posvećuju minimum pažnje. hiljade godina života uz ljude (genetika lol) će se pobrinuti za ostalo.

99,9% kučića je normalno i nije opasno, preostali promil se prvo sistematski naduvavao kroz medije nekoliko meseci da bi se sad uveo bezvezni harač.

mislim, više ljudi se oklizne na stepenicama i slomi nogu nego što biva izujedano od strane pasa, pa možemo da očekujemo da uvedu taksu na korišćenje stepenica ako budžet još malo prsne...

Link to comment
Share on other sites

sto se tice tih govana, ja sam u celopeckoj ulici, iza vuka gledajuci od bulevara, i ceo trotoar je prepun govana svakodnevno od kad sam dosao, znaci milion jebenih govana, svuda...u poslednje vreme hodam ulicom posto nije prometna i onako...je l' tu moze nesto da se uradi ili da vrebas ljude koji vodaju te kerove (pretpostavljam) i gadjas ih tim govnima cim ih ker isere

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Stafordi, bul terijeri i pit-bul terijeri su prosto vrste koje su u XIX veku uzgajane za borbu i ukrštani su tako da se dobiju najagresivnije osobine i borbenost terijera uparene sa snagom buldoga. U tom smislu to jesu "opasni" psi jer je inicijana namena bila upravo medjusobne borbe i borbe protiv drugih životinja (bikova, pacova i sl u pitovima). Razlika između ovih i drugih pasa tipa rotvajlera, nemačkih ovčara ili dobermana jeste njihova relativno slabija podložnost treniranju i dresuri, tako da se nijedan od ovih rasa nikada ne koristi kao službeni pas jer prosto ni najbolji dreseri ne mogu biti 100% sigurni kako će reagovati u svakoj situaciji. Nemački ovčar i rotvajler se koriste za službene pse, jer zajedno sa pit bulom spadaju u tri rase sa najjačim ugrizom (prvi je mislim rotvajler), ali se ove dve rase mogu istrenirati da uvek na komandu puste ugriz, što nije slučaj sa pit bulom.

Sad oko taksi, prvo realno se ne slažem s tom taksom, zato što ne rešava problem. Draletov predlog da se uvede taksa na sve kučiće isto nije nenormalan, ja prvi kao vlasnik psa bih pristao da plaćam neku taksu ako bih znao da će to realno da doprinese da nema lutalica na ulicama, da se oformi ono što je u americi recimo animal police koji kontroliše nasilje nad životinjama i sl. Nažalost to mislim da u ovom momentu ne bi bilo realno u Srbiji, jer meni nije problem da platim par hiljada dinara da bih držao psa u stanu, ali znam gomilu baba i deda koji drže psa i koji im je jedini da kažemo drug u životu, a pritom od svojih usta odvajaju da bi njega nahranili, to bi prosto bili previše surovo prema tim ljudima koji nemaju, a društvo im fali...

Na kraju dolazimo do teme vlasnika - ceo problem i nastaje zato što se zakoni koji već postoje ne sprovode. Ako tvoj pas ugrize nekoga ti moraš da odgovaraš kao da si mu ti lično naneo povredu. Ako se tvoj pas popiša/iskenja gde ne sme takođe moraš da platiš, to bi mnogo poboljšalo život i vlasnicima i drugim ljudima. Recimo u Slovačkoj je najnormalnije da žena ide u šoping centar i po buticima šeta psa, ali ako se njen pas popiša po nekom artiklu isti će naravno morati i da plati. Da ne pričam što kod nas recimo postoji zakon o dobrobiti životinja po kome ne smeju da se od 2009. godine vrše hirurške intervencije na psima (sečenje ušiju, repa i sl), a onda dođeš na izložbu pasa i pas koji je rođen 2010. godine ima kupirane uši i najopuštenije se takmiči, a vlasnik bi u stvari u zatvor trebalo da ide.

I da se ne lažemo, tih što će da plate 30k dinara što drže te rase pasa mi je realno najmanje žao - u 95% slučajeva su to baje koji su uzeli staforda ili pitbula da bi pokazali kako su oni sami opasni i glavni u kraju i kad im se pas ne ponaša kako bi oni hteli ga šutiraju, biju i sl. Pa se onda pitaju što je agresivan... Ne kažem, ima časnih izuzetaka, ja sam lično upoznao čoveka koji ima staforda koga na izložbi pasa gde su svi nervozni i kidišu jedni na druge šeta njegova klinka od tipa 6-7 godina, pas mirniji od svih ostalih tamo. Ali takvi su velika manjina nažalost.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa da, masovno se šetaju pušteni kerovi i ne prave probleme. mislim na bezbednost, a ne na to gde seru, jer se ova taksa bavi bezbednošću. normalan pas neće da ujede čoveka ako ovaj nije napao njegovog gazdu ili upao u kuću ili šta već, a pritom ker da bi bio normalan ne mora da bude podvrgnut rigoroznoj dresuri u mup-u nego samo mora da odraste uz normalne ljude koji mu posvećuju minimum pažnje. hiljade godina života uz ljude (genetika lol) će se pobrinuti za ostalo.

99,9% kučića je normalno i nije opasno, preostali promil se prvo sistematski naduvavao kroz medije nekoliko meseci da bi se sad uveo bezvezni harač.

mislim, više ljudi se oklizne na stepenicama i slomi nogu nego što biva izujedano od strane pasa, pa možemo da očekujemo da uvedu taksu na korišćenje stepenica ako budžet još malo prsne...

Ne kapiras. Nece napasti coveka pusten kucni pas, mada postoji neka mala sansa i za to vec ce po difoltu napasti drugog psa. Ja ako setam mog psa sa brnjicom njega stavljam u opasnost da ga drugi pas zakolje jer ne moze da se brani na primer. To je problem jer se ne sprovodi doticni zakon.

A poenta moje price je da bi sprovodjenje tog zakona resilo i taj mali problem napada kucnih pasa na ljude.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Na kraju dolazimo do teme vlasnika - ceo problem i nastaje zato što se zakoni koji već postoje ne sprovode. Ako tvoj pas ugrize nekoga ti moraš da odgovaraš kao da si mu ti lično naneo povredu. Ako se tvoj pas popiša/iskenja gde ne sme takođe moraš da platiš, to bi mnogo poboljšalo život i vlasnicima i drugim ljudima. Recimo u Slovačkoj je najnormalnije da žena ide u šoping centar i po buticima šeta psa, ali ako se njen pas popiša po nekom artiklu isti će naravno morati i da plati. Da ne pričam što kod nas recimo postoji zakon o dobrobiti životinja po kome ne smeju da se od 2009. godine vrše hirurške intervencije na psima (sečenje ušiju, repa i sl), a onda dođeš na izložbu pasa i pas koji je rođen 2010. godine ima kupirane uši i najopuštenije se takmiči, a vlasnik bi u stvari u zatvor trebalo da ide.

Da li bi komunalna policija trebalo da reguliše ove prekršaje? Mislim konkretno na kenjanje, brnjice, šetanje bez lanca, itd.?

Link to comment
Share on other sites

Stafordi, bul terijeri i pit-bul terijeri su prosto vrste koje su u XIX veku uzgajane za borbu i ukrštani su tako da se dobiju najagresivnije osobine i borbenost terijera uparene sa snagom buldoga. U tom smislu to jesu "opasni" psi jer je inicijana namena bila upravo medjusobne borbe i borbe protiv drugih životinja (bikova, pacova i sl u pitovima). Razlika između ovih i drugih pasa tipa rotvajlera, nemačkih ovčara ili dobermana jeste njihova relativno slabija podložnost treniranju i dresuri, tako da se nijedan od ovih rasa nikada ne koristi kao službeni pas jer prosto ni najbolji dreseri ne mogu biti 100% sigurni kako će reagovati u svakoj situaciji. Nemački ovčar i rotvajler se koriste za službene pse, jer zajedno sa pit bulom spadaju u tri rase sa najjačim ugrizom (prvi je mislim rotvajler), ali se ove dve rase mogu istrenirati da uvek na komandu puste ugriz, što nije slučaj sa pit bulom.

Sad oko taksi, prvo realno se ne slažem s tom taksom, zato što ne rešava problem. Draletov predlog da se uvede taksa na sve kučiće isto nije nenormalan, ja prvi kao vlasnik psa bih pristao da plaćam neku taksu ako bih znao da će to realno da doprinese da nema lutalica na ulicama, da se oformi ono što je u americi recimo animal police koji kontroliše nasilje nad životinjama i sl. Nažalost to mislim da u ovom momentu ne bi bilo realno u Srbiji, jer meni nije problem da platim par hiljada dinara da bih držao psa u stanu, ali znam gomilu baba i deda koji drže psa i koji im je jedini da kažemo drug u životu, a pritom od svojih usta odvajaju da bi njega nahranili, to bi prosto bili previše surovo prema tim ljudima koji nemaju, a društvo im fali...

Na kraju dolazimo do teme vlasnika - ceo problem i nastaje zato što se zakoni koji već postoje ne sprovode. Ako tvoj pas ugrize nekoga ti moraš da odgovaraš kao da si mu ti lično naneo povredu. Ako se tvoj pas popiša/iskenja gde ne sme takođe moraš da platiš, to bi mnogo poboljšalo život i vlasnicima i drugim ljudima. Recimo u Slovačkoj je najnormalnije da žena ide u šoping centar i po buticima šeta psa, ali ako se njen pas popiša po nekom artiklu isti će naravno morati i da plati. Da ne pričam što kod nas recimo postoji zakon o dobrobiti životinja po kome ne smeju da se od 2009. godine vrše hirurške intervencije na psima (sečenje ušiju, repa i sl), a onda dođeš na izložbu pasa i pas koji je rođen 2010. godine ima kupirane uši i najopuštenije se takmiči, a vlasnik bi u stvari u zatvor trebalo da ide.

I da se ne lažemo, tih što će da plate 30k dinara što drže te rase pasa mi je realno najmanje žao - u 95% slučajeva su to baje koji su uzeli staforda ili pitbula da bi pokazali kako su oni sami opasni i glavni u kraju i kad im se pas ne ponaša kako bi oni hteli ga šutiraju, biju i sl. Pa se onda pitaju što je agresivan... Ne kažem, ima časnih izuzetaka, ja sam lično upoznao čoveka koji ima staforda koga na izložbi pasa gde su svi nervozni i kidišu jedni na druge šeta njegova klinka od tipa 6-7 godina, pas mirniji od svih ostalih tamo. Ali takvi su velika manjina nažalost.

A sta cemo sa tim izuzecima koji moraju da plate?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja imam druga koji zivi u stanu sa, valjda, najvecim dobermanom u Srbiji, 75cm je pas visok, najveci pas kog sam ikada ugledao. Uz puno rada i ljubavi sve je moguce. Dakle, to sto imas dvoriste i psa u njemu i mislis da je taj pas srecniji od onoga koji zivi u stanu, a pritom istog tog psa ne setas, ne radis sa njim, ne posvecujes mu paznju, zapravo jedino sto mu nudis je taj prostor, onda dzaba si krecio.

edit: zaboravih napisati da mislim da je ta taksa glupost.

Edited by dJAPEh8
Link to comment
Share on other sites

ovaj draško je sad već penzioner prve klase, kad bude bio pravi penzos pa to će da bude pakao za ljude u njegovoj zgradi :))

taksa je debilna, ne znači ništa. kao izvučeš pet rasa koje su "opasne" a koje to ne moraju da budu, zavisi od "vaspitanja" :)

a govna po ulicama mogu biti od kućnih pasa, ali i od džumara koje šetaju okolo. da budem iskren, sve više viđam ljudi koji kupe govna za svojim psima, tako da tu ima pomeraja.

Link to comment
Share on other sites

Sreces pre svega nevaspitane komsije koje ne postuju zakon po kome to sto taj pas isere moraju da pokupe itd itd.

Aj opet? Psi i macke su oduvek bile i kucne zivotinje, na dvorovima, po kucama itd itd.

A sta mislis o psihickom uticaju zivotinje u kuci na razvoj deteta kome je to jedini nacin da bude prisno sa zivotinjom posto ne zivi na selu? Ili mislis da su klipani koji ulicnim mackama guraju petarde u anus udarna pesnica ove zemlje?

опет, кажем, имам свој став који каже да човек и животиња не треба да деле кров над главом.

пас је постао "кућна животиња" од кад су људи почели да живе у становима. не знам ни једног старог власника (из старијих времена) да је пса држао у кући. само у башЧи.

мачке... па сад... оне су такође животиње и треба да живе у дворишту.

немам ништа против ДРЖАЊА животиња у домаћинству, само не у затвореном простору са људима (стан, кућа). оки?

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

"терапеутско деловање"? направи децу.

[roflmao]

Elem, i ja mislim da se vise loseg cini zivotinji nego dobroga time sto se ista drzi u stanu... A drugo, mislim da to nije zdravo za coveka a pogotovo decu..... Zivotinje zato i imaju krzno, jer treba da zive OUTDOOR... Tu ne racunam one tjosave macke lol [:)] I mislim da zivotinje po stanovima nikada nemaju dovoljno mesta da se slobodno krecu koliko bi trebalo... A najgori primer su mi jadni papagaji koji se drze po kavezima toliko malim da ne mogu da razmahnu krilima...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ovaj draško je sad već penzioner prve klase, kad bude bio pravi penzos pa to će da bude pakao za ljude u njegovoj zemlji:))

fixd. :tf:

мачке... па сад... оне су такође животиње и треба да живе у дворишту.

Mačke se ne "drže" nigde mačke žive gde im se digne, korisne su protiv miši i pacovi i terapeutski deluju upravo suprotno od dece (spuštaju pritisak) :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

:*

Mačke se ne "drže" nigde mačke žive gde im se digne, korisne su protiv miši i pacovi i terapeutski deluju upravo suprotno od dece (spuštaju pritisak) :tf:

живе где им кажеш да живе. не заборави никад да си ти ВИШИ облик живота.

:tf:

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi komunalna policija trebalo da reguliše ove prekršaje? Mislim konkretno na kenjanje, brnjice, šetanje bez lanca, itd.?

Konkretno mislim da za kenjanje suštinski ne postoji propis koji to reguliše :( Što se brnjica i povodnika tiče to komunalna policija može i naplaćuje kazne, ali opet je tu sad pitanje koliko revnosno i sl.

A sta cemo sa tim izuzecima koji moraju da plate?

Ja sam rekao da se ne slažem sa paušalnim razrezivanjem taksi, jer ne rešava problem. Problem rešava striktno sprovođenje zakona u smislu da kad nekoga izujeda moj pas ja odgovaram kao da sam mu ja lično naneo povredu, bez obzira na okolnosti. Ja sam samo prokomentarisao da je mentalni sklop ljudi koji uzimaju ove pse najčešće isti kao i kod onih koji nose pištolj da bi se džekirali po kraju.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma do jaja ti je razmisljanje. Kaznicemo tek kad pas napadne na sudovima istog tog sistema koji ne sprovodi zakon o obaveznoj brnjici na psima van privatne svojine.

Da se kaznjavaju ljudi koji ne setaju psa na povodcu i sa brnjicom i da na kraju svi to zapravo i pocnu da rade ne bi imao potrebe za daljim intervencijama. Toliko je prosto.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mada, moram priznati da smo mi imali "incident" sa našim psom koji je bio u dvorištu, back in the day. Tamo negde, pred kraj devedesetih. Pričam na konto te priče sa poštovanjem zakona itd.

I sad, iako je bio "mala mica" i svi klinci iz kraja su ga gotivili, bio je jednom od klinaca iz kraja neki "gostujući klinac" i sad oni blejali na našoj ogradi (onako ograda ima kao malu "izbočinu" pa možeš da sedneš na nju, sa strane ulice, i taj klinac seo i naslonio se i ovaj naš ga šapom "lupio" iz očigledne želje da se igra i ovi kao "jao, napao ga je pas" dža bu.

I posle čitava frka bila oko toga, dolazili nekoliko puta kod nas na "saslušanje", međutim ispostavilo se na kraju da čak i da je bio agresivan i hteo da pojede ovog klinca on se naslonio tu na ogradu što "nije smeo" da uradi. A mi smo ovog našeg redovno vakcinisali protiv besnila i držali zdravim i još je i prošao dresuru celu tako da smo bili "kul". Otežavajuća okolnost za nas je bila to što nismo imali ono "Pazi pas" na kapiji, pošto nam nikad nije ni palo napamet jer je pas bio gotivan i družio se sa svima :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...